Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

W WKT. Tikkurillę dostałam po 241/9l (jasne kolory, wydajność rzeczywista ok. 10m2/l). Caparola Samtex 3 po 185/10l (wydajność 0,135l/m2). Ceny brutto.

 

 

dzięki, a którą lepiej oceniasz jakościowo?

 

Monsanbia, sorki, że u Ciebie, ale akurat tu złapałam Madeleine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też żałuję, że nie dojechałam. chociaż właściwie mogłam, bo panowie z kontenerem nie zjawili się do tej chwili :evil: Za to wykorzystałam dzisiaj piękną pogodę i umyłam od zewnątrz dwa fixy i przesuwkę na dole, a nie było to łatwe, bo musiałam sobie zbudować odpowiednią konstrukcję z kobyłek i blatów szalunkowych

 

Monia, może w przyszłym tygodniu się do ciebie wybiorę koło wtorku lub środy, OK ? Zresztą staram się ograniczać wojaże po stolicy w piątek, bo są masakryczne korki i problemy z powrotem do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a którą lepiej oceniasz jakościowo?

 

Monsanbia, sorki, że u Ciebie, ale akurat tu złapałam Madeleine :)

tikkurilli w końcu nie kupiłam. Ale handlowiec od niej powiedział mi wprost, żebym pojechała po caparola. Pan z WKT napisał mi coś takiego:

 

Zdecydowanie polecam Pani CAPAROLA jest to taki mercedes wśród farb,

CERESIT ustawiłbym na drugim miejscu ale ze zdecydowaną strata do CAPAROLA

Na trzecim stopniu podium ustawimy KABE

Na końcu SUPEROX ( aczkolwiek ten produkt jest bardzo tani ).

Zużycie realne w zasadzie wiele się nie różni od deklarowanego ale spytałem się przedstawiciela CAPAROLA

I on twierdzi że jeśli ściany są dobrze przygotowane zagruntowane i nie są jakoś mocno wilgotne to zużycie jest następujące:

 

Przy jednym malowaniu 0,14 litra na m2

Przy dwukrotnym kryciu 0,25 litra na m2

 

 

Z kolei do łazienki polecił mi takie cudeńko

 

LATEX GLOSS 60 – tylko trzeba zwrócić uwagę iż jest to farba połyskowa ( błyszcząca )

Lub farba SEIDEN LATEX ( pół połysk )

 

 

 

 

a w ogóle to zazdroszczę Wam spotkania, o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, może w przyszłym tygodniu się do ciebie wybiorę koło wtorku lub środy, OK ? Zresztą staram się ograniczać wojaże po stolicy w piątek, bo są masakryczne korki i problemy z powrotem do domu

 

To może i ja bym dołączyła bo młody już do żłobka pójdzie, dajcie znać jak się dogadacie co do dnia i godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikkurilli w końcu nie kupiłam. Ale handlowiec od niej powiedział mi wprost, żebym pojechała po caparola. Pan z WKT napisał mi coś takiego:

 

Zdecydowanie polecam Pani CAPAROLA jest to taki mercedes wśród farb,

CERESIT ustawiłbym na drugim miejscu ale ze zdecydowaną strata do CAPAROLA

Na trzecim stopniu podium ustawimy KABE

Na końcu SUPEROX ( aczkolwiek ten produkt jest bardzo tani ).

Zużycie realne w zasadzie wiele się nie różni od deklarowanego ale spytałem się przedstawiciela CAPAROLA

I on twierdzi że jeśli ściany są dobrze przygotowane zagruntowane i nie są jakoś mocno wilgotne to zużycie jest następujące:

 

Przy jednym malowaniu 0,14 litra na m2

Przy dwukrotnym kryciu 0,25 litra na m2

 

 

Z kolei do łazienki polecił mi takie cudeńko

 

LATEX GLOSS 60 – tylko trzeba zwrócić uwagę iż jest to farba połyskowa ( błyszcząca )

Lub farba SEIDEN LATEX ( pół połysk )

 

 

 

 

a w ogóle to zazdroszczę Wam spotkania, o!

 

 

Madeleine, dzięki za info. A możesz dać namiary na tego człowieka z WKT?

 

 

A w ogóle, to możemy pójść śladem stolicznych koleżanek :) Weekend ma być ponoć bardzo ładny.... Jakby co, to może idźmy już z tym na nasze podwórko (grupę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Monia, może w przyszłym tygodniu się do ciebie wybiorę koło wtorku lub środy, OK ? Zresztą staram się ograniczać wojaże po stolicy w piątek, bo są masakryczne korki i problemy z powrotem do domu

 

ja chyba tez będę mogła we wtorek lub środę - zgadamy się Lidzia w niedzielę;)

 

dziś na mieście były jakieś masakryczne korki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszszszsz, tyyyyle stron do nadrobienia.

Niestety ostatnio mam czasu jak na lekarstwo i nawet w nocy nie mam jak nadrobić :-(. A poza tym ciągle mi nie naprawili subskrypcji wrrrr.

 

Ktoś tam prosił o linka do przepisów - u mnie w dzienniku i blogowym i "normalnym" ale nie pamiętam, który wpis.

 

Monia kiedy się wprowadzasz? Bo jak przejrzałam na szybko to już prawie prawie :-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ania i Magda za odwiedziny!

Mam nadzieję, że nieład was nie wystraszył ;)

 

e-mól, muszę się*przyzwyczaić do nowego avatara :p Taka listwa jak pokazałaś dwójkę jest w zasadzie identyczna jak moja tylko ma jeszcze złamanie. A moja jest po prostu gładka. Widziałam tę Twoją dwójkę na żywo i też*mi się*podobała, ale ze względu że moja jeszcze prostsza wybrałam właśnie ją.

I raczej te listwy będą, na 99%

 

adk to przeprowadzki to jeszcze daleko. Dziś trochę mnie podminowała Ania swoją przesuwką na grudzień :( Myślałam że skoro ona wchodzi w połowie listopada, to mnie miesiąc później spokojnie się*uda. A teraz już nie będę miała miesiąca buforu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba tez będę mogła we wtorek lub środę - zgadamy się Lidzia w niedzielę;)

 

dziś na mieście były jakieś masakryczne korki....

 

Dziewczyny, to wpadajcie w takim razie we wtorek/środę. Zapraszam :yes:

Lidzia, Ula, co się odwlecze ...

Mam już wszystkie podłogi :p (tylko palisander czeka na szlifowanie i lakier)

Salik, skusisz się? Zobaczysz ... listwy :p :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy zapraszam po Moni do mnie. Dziś do mnie dojechać się nie udało, bo mnóstwo ludzi na budowie, a ja z dzieckiem u nogi/ręki ;)

 

Cicho, grzeczny dziś*był (może już*taka tendencja teraz będzie?)

Mam nadzieję że coś u siebie pokazałaś. Zaraz idę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja bym dołączyła bo młody już do żłobka pójdzie, dajcie znać jak się dogadacie co do dnia i godziny :)

 

:yes: oczywiście, bez wymówek!

 

Madeleine, a jak ten Twój caparol wygląda. W sensie powierzchni? Brałaś mat?

 

 

Monika, ale u Ciebie prace pełną parą :) Pstryczki, łózko, naroznik, listwy, podłogi .... Już blisko

Podgłogi wyglądają świetnie, szczególnie ten palisander.

 

Dzięki Spirea!

Dziś są już*wszystkie, ale że zabuzowałam na koniec dnia i wyszłam z domu z trzaskiem drzwiami zdjęć jak na lekarstwo i jeszcze z połowy roboty, bo nie miałam ochoty wracać i pstrykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stało?

 

A wkurzyłam się na mężowatego, w sumie bez powodu, sama pewnie wiesz jak jest

 

Pocieszająca wiadomość - udało się załatwić sprawę z narożnikiem

Będzie tak jak chcemy, i do tego 3 tys w kieszeni :wiggle:

Plus dla firmy DeVelde :yes:

No i do "pewnego przedsięwzięcia" bliżej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to, kryzys? już niedługo, Monia, dasz radę.

 

Już zażegnany ;) Mąż podzielił się swoim mlekiem skondensowanym w tubce, powiedział żebym sobie nastrój osłodziła ;)

U nas jest mocno, głośno, ale szybko ;) Już się w obrażanie nie bawimy. Te czasy minęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sipera śnieżka do sufitów bielusieńka jest, sufitowa się chyba nazywa i śnieżka ( chyba jak nie pokręciłam ) w zaje.ście różowym opakowaniu z teflonem. Myłam już przedpokój chyba kilkanaście razy i nic się nie dzieje. Nie widzę, żeby się błyszczała, raczej to mat jest... Mnie pasuje....

A dobre to jeszcze były z chyba dekorala.. ale głowy nie dam sobie uciąć....

Zapytaj w Casto czy LM....

Madelejne... i nie mówię o najtańszej śnieżce jaka jest w dużych wiadrach na rynku :no:... o tej ciut albo nawet kilkakrotnie droższej... Ale i tak znaaacznie tańszej niż wymieniane przez Was.... Dla mnie jest OK...

Nawet teściowej sprezentowałam jedno wiadro i była zachwycona... a do wybrednych należy, ale zwykle to te połowę tańsze wybierała.... I trzyma się farba od zeszłego roku i u mnie i u niej....

 

I jak tam po zlociku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam od Moni - decyzja o listwach już raczej podjęta:)

Dzięki dziewczyny za spotkanie. Szkoda, że nas tak mało dotarło :(

 

Dzięki Ania i Magda za odwiedziny!

Mam nadzieję, że nieład was nie wystraszył ;)

 

 

Fajnie było was poznać:wiggle: A może wkrótce spotkamy się w większym gronie:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...