Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Uffff, wpadam tylko na sekundę, zaraz się pakujemy i wybywamy nad morze.

Dziś postanowiłam pójść na żywioł i ostatecznie zaklepać sprawę podłóg. Nie było to planowane, ale że byliśmy w okolicy, wpadliśmy do VIP PARKIETU, pozmienialiśmy decyzje, wybraliśmy ostatecznie i wpłaciliśmy zaliczkę. To chyba zaraz po kuchni drugi tak się dłużący etap (wybór parkietów)

Ponieważ obiecałam o tym wspomnieć, obietnicę dotrzymuję. Bardzo fajnie nam się dziś wszystko ustalało z Panią Iloną, dostaliśmy naprawdę dobre rabaty (od 19 do 28%) i nasza córa była Panią Iloną zachwycona. Polecam :) Mam nadzieję że z efektu będziemy równie zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć, fajne komenty :)

 

Widzę, że V. Panton rządzi. Ja będę potrzebował na wrzesień-październik 8 tych krzeseł grafitowych i 4 louisy ghosty (2 czarne i 2 black) - może jakieś wspólne zamówienie :) Mam podobną koncepcję wnętrz, z tym że u mnie nieco więcej czerni... Poniżej link do strony z wizualizacją (pierwsza od prawej):

http://www.arsenowicz-design.pl/projekty.html

Edytowane przez masud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta dokładnie taka - tylko jeszcze nie wiadomo czy będzie ta łaciata, jak na wizualizacji, czy szara. Tu inwestorzy są podzieleni 66 do 33 (tzn ja chcę szarą :yes:). W "czarnym kiblu" na dole jest Genuine Fake Bookshelf Deborah Bowness. Już przyjechała do mnie i jest super. Dobre ceny na pantony mieli w Interium. Będę też zamawiał tam dużo oświetlenia, także możemy spróbować wspólnie powalczyć z cenami :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj masud, fajne wnętrza. Ja będę kupować 6 szt Pantonów (ew 8, muszę jeszcze pomysleć czy jest sens, bo 8 na pewno na stałe przy stole stać nie będzie)

Chcę też ghosta do sypialni. Oczywiście na wspólnie zamówienie jestem chętna.

Nie znalazłam tego Interium.

Mówimy oczywiście o oryginalnych, nie ispirowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masud, jeszcze 2-3 pytania.

Masz już zamówione drzwi wewnętrzne? Będą dokładnie takie jak w wizkach?

Dokładnie taką zabudowę regałową gabinetu chciałam u siebie zrobić (mam podobny układ - drzwi, okno, dłuższa ściana z drzwiami)

Wiesz kto będzie Ci to robił? Za ile?

Zazdroszczę tych kanciatych kolumn. Ja mam okrągłe i niestety za późno pomyślałam o zmianie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masud, jeszcze 2-3 pytania.

Masz już zamówione drzwi wewnętrzne? Będą dokładnie takie jak w wizkach?

Dokładnie taką zabudowę regałową gabinetu chciałam u siebie zrobić (mam podobny układ - drzwi, okno, dłuższa ściana z drzwiami)

Wiesz kto będzie Ci to robił? Za ile?

Zazdroszczę tych kanciatych kolumn. Ja mam okrągłe i niestety za późno pomyślałam o zmianie :(

 

Mam firmę z Bartyckiej - drzwi będą właśnie takie jak na wiz bezprzylgowe z chowanymi zawiasami mdf lakier półmat cena to ok. 2,5 k PLN za sztukę. Bibliotekę nadal wyceniam. Pierwsza wycena była na ponad 40 k PLN także szukam dalej... - to też mdf lakierowany (czarny mat), grubość półek 5 cm plus blat dębowy 300 na 70 cm.

Na początku lipca będę miał wycenę mebli od faworyta konkursu tj. pana, który zrobił mi dotąd już 2 kuchnie. Ma bdb jakość i konkurencyjne ceny (tak ze 30-40 proc niższe niż tzw. studia kuchenne). Stół, stolik w salonie, półkę pod TV i sypialnię (nie ma jej na wizualizacjach) będę zamawiał w Manufakturze drewna.

Kwadratowe kolumny wymyśliła zona, podobnie jak podciągi chowane w stropie (wystają tylko po 15 cm) - zresztą ona sama zbudowała SSO, bo ja organizowałem fundusze abroad :D

 

Orientujesz się może w kwestii betonowej posadzki w garażu (cena, grubość, wykonawcy)? Strasznie nie chcę płytek, a mam do pokrycia ponad 40 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, dzięki za adres. Tyle że chyba obecnie Pantonów tam nie mają (albo za szybko przejrzałam)

 

Jeśli chodzi o stół - u mnie też będzie z manufaktury. 230x100 (zastanawiam się czy nie 105) Nie bierz 95 bo będzie za wąsko (i nieproporcjonalnie do takiej długości). Efilo ma stół 210x100 bodajże i mówiła że na węższy lepiej się*nie decydować (nie ma potem miejsca na półmiski i duże talerze)

 

40k za bibliotekę??? :o A ja przeżywałam jaką mam drogą kuchnię :rotfl: To ja też*czekam na wycenę Twojego faworytka :)

W swoim czasie będę szukać takich usług, mam parę rzeczy do "zbudowania" a na razie żadnego wykonawcy. Nie sięgam tak daleko

 

Drzwi na Bartyckiej oglądałam i podobały mi się bardzo w tym salonie nieopodał sklepu z mozaikami. 2,5 tys to cena razem z ościeżnicą? Podobają mi się. Pamiętasz firmę?

 

Jeśli chodzi o posadzkę w garażu, to robimy wylewkę epoksydową. Taką specjalnie przeznaczoną do garaży, z drobinkami jakby drobniutkiego żwirku. U mnie będzie ona w garażu i kotłownio-pralni (też*ponad 40m2) Firma z Łodzi, byli w Wawie, pogadaliśmy i od tamtego czasu panowie poumawiali się*już z kilkoma osobami na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stołem też tak myślałem, zmieści mii się nawet 250, ale z drugiej strony teraz mam 190 na 90 i jest ok na szerokość. Poza tym 230 na 95 to standardowy wymiar w MD ?

moja kuchnia też wyszła (trochę) taniej od tej biblioteki też głównie mdf lakierowany tylko cieńszy - dlatego szukam dalej...

Mam wycenę z kwietnia - jeszcze wtedy mieli Pantony.

Drzwi - cena z ościeżnicą standardowym wymiarze na działowe, na nośną drożej i po negocjacjach - firmę mogę znaleźć i podesłać na priv

Garaż - Jaka cena tej epoksydowej i kiedy robicie? Czy jest gładka, czy też ma jakąś fakturę (gorzej wtedy wyczyścić). Z kotłownią to u mnie będzie z 55 m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masud, cena za wylewkę jest ok 65 pln. To taniej niż najtańsze płytki z castoramy z klejami, fugami i robocizną.

Jeśli chodzi o powierzchnię tej wylewki, wybierasz sobie co chcesz, samą fakturę i kolory (paleta RAL).

Mam nadzieję że lada moment wreszcie będą ją u mnie robić (muszę*wylać ten cholerny fragment dookoła odpływu), wtedy zapraszam do mnie, nawet w dniu wylewki, będziesz mógł z Panami pogadać.

A gdzie Wy się w ogóle budujecie?

 

Te posadzki będzie też*robiła Anula. Ona chyba ma podlogówkę wszędzie, w garażu raczej na pewno nie, ale chyba już w pralni tak. Nie dam sobie głowy uciąć.

Chyba na podłogówkę można. Chyba na pewno

 

95 szer w manufakturze to stansard przy 230. Ale my na pewno weźmiemy 100.

Jesteście zdecydowani na konkretne drewno i wybarwienie?

 

Drzwi - poproszę o namiar. Ja na działówkach mam mało, ale za to połowę 100-tek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masud, cena za wylewkę jest ok 65 pln. To taniej niż najtańsze płytki z castoramy z klejami, fugami i robocizną.

Jeśli chodzi o powierzchnię tej wylewki, wybierasz sobie co chcesz, samą fakturę i kolory (paleta RAL).

Mam nadzieję że lada moment wreszcie będą ją u mnie robić (muszę*wylać ten cholerny fragment dookoła odpływu), wtedy zapraszam do mnie, nawet w dniu wylewki, będziesz mógł z Panami pogadać.

A gdzie Wy się w ogóle budujecie?

 

Rembridż Warsaw :yes:

 

Te posadzki będzie też*robiła Anula. Ona chyba ma podlogówkę wszędzie, w garażu raczej na pewno nie, ale chyba już w pralni tak. Nie dam sobie głowy uciąć.

Chyba na podłogówkę można. Chyba na pewno

 

Też mam podłogówkę wszędzie, łącznie z garażem :p

95 szer w manufakturze to stansard przy 230. Ale my na pewno weźmiemy 100.

Jesteście zdecydowani na konkretne drewno i wybarwienie?

 

Dąb - wszystko co nie jest czarne, białe ani szare będzie u nas dębowe, hi, hi

Drzwi - poproszę o namiar. Ja na działówkach mam mało, ale za to połowę 100-tek :(

 

Namiar pójdzie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też robię tę żywicę i mam podłogówkę w kotłowni. Czekam aż mi wyschnie wylewka w kotłowni, bo ciągle jest zalewana przez robotników wodą z kranu roboczego:( i jadę z tematem.

Ile kosztuje to krzesło tak właściwie?

Ja też zamawiam drzwi bezprzylgowe z chowanymi zawiasami, mam taniej, ale w Katowicach. Białe lakier pół mat wychodzi ok 1900, a fornir ok. 2100 chyba. A jak chce się zlicowane ze ścianą i otwierane do wewnątrz do kolejne 300 zł od sztuki.

Mam 90-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też robię tę żywicę i mam podłogówkę w kotłowni. Czekam aż mi wyschnie wylewka w kotłowni, bo ciągle jest zalewana przez robotników wodą z kranu roboczego:( i jadę z tematem.

Ile kosztuje to krzesło tak właściwie?

Ja też zamawiam drzwi bezprzylgowe z chowanymi zawiasami, mam taniej, ale w Katowicach. Białe lakier pół mat wychodzi ok 1900, a fornir ok. 2100 chyba. A jak chce się zlicowane ze ścianą i otwierane do wewnątrz do kolejne 300 zł od sztuki.

Mam 90-tki.

Krzesła są po 700-800 PLN zależnie od ilości.

Jakiej grubości jest ta posadzka, bo ja planowałem 1,5 cm na płytki i tak mam wsadzone odwodnienie w garażu. Pewnie przy takiej grubości to cena x2 :(

A drzwi jaka firma? I jak z wykończeniem? 90 to skrzydło czy otwór?

Ja oglądałem na Bartyckiej kilka po 1900, 2500 i 3000 i pomiędzy 1 a 2 była duża różnica w jakości wykonania, pomiędzy 2 a 3 już nie. Zależy jakie jest wypełnienie, jeżeli płyta otworowa to drożej niż plaster miodu, poz tym lepsze spasowanie i mniejsza szerokość szczelin - ogólne wrażenie dużo lepsze zrobiły na mnie te droższe. Początkowo chciałem Swedoor ale po oględzinach live odpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość posadzki minimalna, ze 3 mm? Ja wylewkę robiłam na zero, także u Ciebie chyba nie da rady.

Drzwi firma Interior Nie wiem czy Ci polecać, bo jeszcze ich nie mam. Firma polecaona przez projektantkę, pracuje z nimi i twierdzi, że jakość jest OK, więc zakładam że jest OK. 90 to skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masud, dzięki za kontakt. Na pewno skorzystam i będąc na Bartyckiej zajrzę tam. Nie ukrywam że różnica ok 500-600 pln jest przy drzwiach znacząca. To przy wszystkich drzwiach kilka tysięcy. Gdyby jakość była taka sama ...

Ja będę drzwi potrzebowała około listopada (mam nadzieję :) )

Z tą wylewką nie wiem, musiałbyś*się*skontaktować z wylewkarzami i zapytać*co i jak. Mogę*podać kontakt na priv

 

 

Panton w sklepie puffashop za 480 pln to podróby?

Nic nie wspominają tam o tym że to inspiracja, a cena zastanawiająca.

Ja do tej pory najtańsze Pantony znalazłam za 820pln

 

Anula, krzesła bardzo fajne. Niestety nie wiem co to, nie spotkałam się*z nimi.Może popytaj wśród lepiej doświadczonych (efilo, monah?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...