Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Byle gdzie ... poszukaj najpierw kolorystyki.

 

I tak jak mówiłaś ... będziesz przy ścianie to dokonasz natychmiastowych wyborów, masz jak chciałaś :p

 

 

edit: ale na poważnie to trochę słabo że tak z dnia na dzień ktoś ci oświadcza że jutro masz mieć nagle farby ... może zacznijcie od białego na sufity i tak się od tego zaczyna malowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

edit: ale na poważnie to trochę słabo że tak z dnia na dzień ktoś ci oświadcza że jutro masz mieć nagle farby ... może zacznijcie od białego na sufity i tak się od tego zaczyna malowanie ;)

 

Ale to nie jego wina, to było oczywiste że moment nadchodzi

To ja taka jestem. Przecież mnie znacie :rolleyes:

Teoretycznie na jutro mają być wszystkie, bo musi wiedzieć gdzie co ma być, na której ścianie, żeby sobie rozplanować dzień po dniu

Myślę, że kupię na sufity i np kuchnię+jadalnię. Na pewno da radę w poniedziałek resztę, co?

 

Brałyście na sufity wszędzie to samo? Co brałyście? Bo na sufit to coś*tańszego by wypadało co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja malowałam sufity Capadinem. W ogóle moi wykonawcy nie mogą nachwalić się caparola, bardzo wydajne farby, łatwo się maluje i twierdzą (czyli to, co sprzedawca), że widać już, że będą łatwo zmywalne.

 

Zapamiętuję ...

 

U mnie to jakby znaczenia nie ma, ta wydajność.

Bo i tak mam od razu kupić podwójną ilość farby.

To jest malowanie z pistoletu na zakładkę i trzeba brać ilość z wydajności x2

Już widzę rachunek

 

Madeleine, a jaki konkretnie produkt na ściany brałaś? i w jakim wykończeniu

 

Tofee, u mnie jest biało jak w szpitalu teraz, bo wszystko jest śnieżką przemalowane

Gdzie kupowałaś tę Tikkurilę i z jakim rabatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki i wybieraj mało kolorów biała.pamiętaj

 

:lol:

To chyba się nie uda, musze mieć ladny szary przedpokój, bo na razie jest bbbbjjjjjaaaałłłłoooo i w kuchni jednak połączę biel z szarością (jak będzie źle no to przemaluję*najwyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia sniezka malowalas jako pierwsza warstwe w ramach oszczednosci? Myslalam ze powinno sie malowac od razu docelowa farbą:confused:

 

yyyy :o nie rozumiem?

chyba jeśli bym malowała od razu docelową farbą to wtedy jest to w ramach oszczędności?

Dwa razy podkład robi się po to żeby wypłaszczyć wszelkie dodatkowe mikroskopijne nierówności.

U mnie wygląda to tak: na gładzie jedna warstwa podkładu, potem druga warstwa podkładu (akurat śnieżki, bo po co pakować kasę w coś droższego, to i tak niemały koszt) na to na zakładkę farba właściwa. Wszystko z pistoletu - podkład i farba. Farba dwukrotnie (mimo że za jednym zamachem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kumam.Ja po prostu myslalam ze jesli wybiore np Kabe to wszystkie trzy warstwy musza byc z tej samej firmy. Piszac docelowa chodzilo mi o te ostatnia warstwe :)

 

Zwykle maluje się dwiema warstwami farby na gładziach, i też jest dobrze

Mój wykonawca w cenie malowania (niemałej niestety, więc sobie to i tak rekompensuje) robi 4 warstwy. Jakbym się uparła, to bym mogła robić*2 podkłady Kabe, Tikkurila, czy Para + 2 warstwy farby. Ale wyobrażasz sobie koszt takiej imprezy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, już nawet nieważne, jakiej firmy, ale weź półmat, nie mat - bo mat jest z definicji dużo mniej zmywalny i się wybłyszcza.

 

U mnie jak u Ciebie - gruntowanie śnieżką. Ja wzięłam Samtex 7 (czyli półmat). Z fajnych neutralnych szarości, które wyglądają zawsze dobrze i nie uciekają ani w brązy, ani w niebieskości, polecam pasek S500N, S1000N, S1500N, S2000N itd. Ja wzięłam S0500N (to jest biały), S1500N (jasnoszary) i S3500N (na wzorniku wyglądał dosyć ciemno, a jest po prostu szary, nawet wolałabym ciemniejszy).

 

Capadin na sufity kosztował mnie za 15l niecałe 100pln.

Samtex 7 za 10l - 185pln za bazę + dopłata za pigment (ale to grosze są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję sigmą - po próbach widze, że jest ładna.

 

No i sufiry maluje troszkę inaczej tzn. tam gdzie mam jasne ściane to sufity są w tym samym kolorze. Strasznie nie podobają mi się odcięcia a tak to mam ciągłość. Oczywiście dotyczy to tylko bardzo jasnych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:

 

Właśnie się dowiedziałam że muszę jutro kupić wszystkie farby!:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

A nie mówiłam, że tak będzie?

Weź Lil ze sobą tylko żeby była nie w sosie i ryczała na cały sklep - szybkość i trafność wyboru gwarantowane.

 

Sufity mam pomalowane tą Tikkurillą, o której tofee pisała. Jest ok.

Edytowane przez myszonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...