Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Monia - jak jedziesz do Bricomana na Połczyńskiej to najpierw sprawdź telefonicznie czy mają to czego szukasz.

Ich wyszukiwarka na stronie nie pokazuje stanu w sklepach.

 

A widzisz, dzięki!

Jutro potwierdzę :yes:

W castoramie tak robię.

Ale w sumie Tikkurila jest i w Leroyu, może podzwonię i popytam, nie będę musiała jechać "so far away from here"

Byłam dziś, ale zapomniałam jak wygląda opakowanie po tym jak napatrzyłam się na Benjaminy i Tikkurile w drogim punckie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monia, po namyśle - bierz mat, dokupisz malutki wałeczek i w razie czego sama sobie zrobisz poprawki, jak się wyświeci. Jeśli tak Ci zależy (bo że się wyświeci - to pewne).

W leroyu mają normalną tikkurillę, w przyzwoitej cenie. A sufitową to możesz wziąć jakąkolwiek, i tak przecież nie będziesz po sufitach chodziła.

 

A co do kolorów, to po mojej akcji z tynkiem i farbach do poprzedniego mieszkania (chyba 2 miesiące chodziłam z próbkami, kupiłam ich kilkanaście!) teraz poszłam po bandzie. I nie jestem zadowolona, było się słuchać intuicji i zrobić całość na biało :(

Za to tapeta wyszła super - dzięki, Anula, gdyby nie Ty, nie miałabym pojęcia o istnieniu Elitisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, ale z czego nie jesteś zadowolona?

Że tym razem nie popróbowałaś?

 

Jaką masz tę tapetę Elitisu

 

Dzwoniłam do Bricomana, mają na stanie tę Tikkurilę pure white za 89 pln/10l, w Leroyu też, za 109. Leroy blisko, Bricoman daleko. Kusi mnie tylko ta gwarancja zwrotu podwójnej różnicy w cenie :rolleyes: Zarobiłabym sobie ponad 100zl, na dozownik do zlewozmywaka ;) Chyba ogarnia mnie szaleństwo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl: Tylko oni mają taki zapis, że w promieniu iluś kilometrów musi być taniej

 

W promieniu 10, dlatego wybrałam sobie Leroya który się mieści w tych granicach :p Przy okazji zwrócę fugę epoksydową

Nie będę się wygłupiać i jechać 20km po farbę 20 pln tańszą (muszę kupić 3-4 wiaderka), kupię w Leroyu i zaryzakuję.

Jak zwrócą*fajnie, jak nie, trudno (w Bricomanie mają specjalną cenę i mogą tego w Leroy'u nie uznać)

 

Gdzie przykleiłaś*tę tapetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi, od czego się ten mat zaczyna świecić? tak sam z siebie?

 

od tego samego co czarne spodnie które kiedyś były matowe?

moja mam nazywa to "szlichceniem się"

Jak coś zacierasz to to wygładasz.

Mam nadzieję, że tikkurila wyświeca się mniej od fluggera (który podobno jest w tym temacie wyjątkowo niewdzięczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30%.

Na razie nie brałam próbek kolorów, bo na razie lecimy na biało, tylko w łazience i garderobie córki jakimś odcieniem jaśminu (dobierany był do płytek).

 

30, no widzisz ...

w "super salonie" nawet 15 dać nie chcieli

Jak się zdecyduję na Tikkurilę to chyba z tego skorzystam (może na Baletowej też*tyle zaoferują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to się dzieje przy malowaniu czy przy poprawianiu? czy no nie wiem... jak się ktoś plecami o ścianę oprze od czasu do czasu?

 

nie nie nie

 

tzn przy plecach możliwe

 

Chodzi o szorowanie ściany, a najgorsze są miziające ściereczki

Na pewno lepsza jest delikatna szczotka od ścierki która zaciera brud i farbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś*w domu (czyli na budowie ;)) i ... końca nie widać :no:

Nic nie jestem w stanie robić, bo plecy bolą dalej i ciężko mi jest się gibać. Nie wiem co się stało, bo nic przecież nie robiłam. Zaczęło boleć i nie przechodzi. Po prostu

Mąż tak ładnie, rowniutko pomontował te wszystkie pstryczki. Podobało mi się. Różnica w pstrykaniu między K1 a HP kolosalna. K1 tykają, HP cpykają ;P

Mówię mężowi - zobacz, jaka różnica

A ten - no właśnie, te Berkery takie jakieś niepewne :lol2: Padłam

Panowie od ostatnich poprawek przed malowaniem poprzerywali mi papier w salonie (na gotowej desce), chyba drabinami i jeszcze zachlapali farbą*(taką mgiełką co prawda, łatwo się zmywa, ale zawsze) Będzie reprymenda!

 

Za każdym razem jak pomyślę w jakim jestem tyle w stosunku do tych z którymi byłam na jednym etapie, chce mi się wyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjesz? Świeci się?

Może zdecyduje cena ...

Ile ten acrylatex kosztuje?

No i w czym masz sufity, bo na poniedziałek rano ja tę sufitową mieć muszę (rano, czyli 6) i nie ma innej opcji

 

Myję, nie świeci się, przynajmniej ja nie widzę. W sumie nie mam wielkiego porównania z półmatem (miałam tikkurilę w poprzednim mieszkaniu, moim zdaniem wygladała mniej naturalnie, taka właśnie lateksowa, na tej Kabe nie widać, że to lateks, no i mniej widać nierówności). Radzę tylko (tu już nie ma znaczenia, czy mat czy półmat) uważać na domalowywyanie - jeden majster domalował mi kawałek przy futrynie innym wałkiem niż malarz i pod światło bardzo to widać.

Sufity mam pomalowane perfectą Kabe (o ile nie pomyliłam nazwy, niedroga). Niestety nie podam Ci ceny acrylatexu, bo nie pamiętam. Tańsza niż tikkurila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za każdym razem jak pomyślę w jakim jestem tyle w stosunku do tych z którymi byłam na jednym etapie, chce mi się wyć :(

 

Dla mnie i tak grzeszysz ... jesteś prawie na moim a budujesz 2 lata krócej ;).

 

I zaglądam do ciebie a tu znowu (kolejny!) doktorat ... ja pojechałam obejrzała kolory i kupiłam :p, kupiłam co prawda aż 1 próbkę ale ostatecznie nawet nie mazneliśmy nią ściany :rotfl:. Jeden kolor był do wymiany (bo szary szary wpadał w niebieskawy - nie do przyjęcia, i ostatecznie posłużył jako pierwsza warstwa).

 

To dodam, że pure white naszym zdaniem nie jest zmywalna ... mamy już kilka "paluchów" i przy próbie mycia mąż twierdzi że bród odchodzi z farbą. Ale ja i tak w mycie nie wierzę :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myję, nie świeci się, przynajmniej ja nie widzę.
Bo za krótko jeszcze mieszkasz.

Ja po pół roku, nawet roku, byłam zachwycona fluggerem, zmywalnością i w ogóle. Potem mi przeszło.

 

Pure white jest sufitowa, nie jest zmywalna z definicji.

 

 

Monia, tapeta w sypialni. Robi wrażenie :) Nawet moi panowie przyznali, że jest ok (a oni to takie marudy).

Stresujesz mnie pstryczkami. Muszę wezwać elektryków, żeby pozakładali u nas. Mój mąż siedzi na budowie i coś tam robi.

Współczuję pleców - sprzątałaś czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa to jak tak, to luz :)

 

:lol2:

 

ja pojechałam obejrzała kolory i kupiłam :p

 

Ale ja mam zestaw (gigantyczny) 3 próbników Tikkurili. Więc kolory sobie mogę pooglądać w domu.

No taka już*jestem, od początku decyzje przychodzi mi podejmować z wielkim trudem i tradycji na razie złamać nie mogę ;)

 

Mazo, dzięki za wykład. Na poniedziałek mam zadanie do wykonania - wizyta w Kabe i Tikkurili. Trzymajcie kciuki.

Jeszcze zobaczę co to ten Ral coś*tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Szwagra, króry sprzedaje Tikkurilę (tylko w innym mieście, więc trochę daleko, żeby pojechać i dobrać:cool:) mogę kupić z 40%-owym rabatem - to są ceny absolutnie najniższe PRAWIE po kosztach zakupu (przypuszczam, że właściciel zatrzymuje te kilka procent), więc cena po ktorej kupują to trochę ponad 50% ceny sprzedaży.

To tak, żebyś wiedziała ile na tym zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...