Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

 

 

Monia, tapeta w sypialni. Robi wrażenie :) Nawet moi panowie przyznali, że jest ok (a oni to takie marudy).

Stresujesz mnie pstryczkami. Muszę wezwać elektryków, żeby pozakładali u nas. Mój mąż siedzi na budowie i coś tam robi.

Współczuję pleców - sprzątałaś czy jak?

 

Plecy - właśnie nic nie robiłam. Tzn cały czas coś robię, noszę, ale nie było momentu żebym poczuła że zabolało. Po prostu się zorientowałam że boli.

Nie mogę*usiąść w wannie z wyprostowanymi nogami, nie mogę się wygiąć do tyłu (czyt. przeciągnąć - jakby ktoś chciał pytać po co się wyginać do tyłu ;) ), kucnąć normalnie. Drażni mnie to, bo nie boli bardzo. Przy dotyku też*czuję

 

Dlaczego stresuję Cię pstryczkami?

 

Weź pokaż tę*tapetę!

Ja się złapałam na tym że coraz częściej myślę o Anulowym sierściuchu. Ostatnio wyobraziłam go sobie w moim wiatrołapie w towarzystwie jakiejś fajnej ławeczki.

A kysz a kysz!

Skolko ta tapeta? 700 za rolkę? Gdzie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od Szwagra, króry sprzedaje Tikkurilę (tylko w innym mieście, więc trochę daleko, żeby pojechać i dobrać:cool:) mogę kupić z 40%-owym rabatem - to są ceny absolutnie najniższe PRAWIE po kosztach zakupu (przypuszczam, że właściciel zatrzymuje te kilka procent), więc cena po ktorej kupują to trochę ponad 50% ceny sprzedaży.

To tak, żebyś wiedziała ile na tym zarabiają.

 

No no, to tak jak moje klamki, podobno kupiłam je poniżej ceny hurtowej ;)

A jak powiedziałam panu w "salonie śmiechu" że na Morcinka mam 30% (wymyśliłam, ale tak kojarzę, że nasza Mysz mi taki rabat "oddała") pan stwierdził, że nie wie jakim cudem, bo by musieli na tym w ogóle nie zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie dokładnie Cię te plecy bolą? kąpiel nie pomogła? może jakiś skurcz Cię złapał czy jak.

 

A pstryczki - cóż, ja nie mam podłóg, nie mam światła podłączonego! (tzn. niektóre są tylko, a tak, to kable ze ścian wystają), nie mam kuchni... a przeprowadzka 30! Muszę ramki kupić do gniazdek i nie potrafię ich policzyć, bo na podstawie ramki montażowej nie umiem powiedzieć, co tam powinno do góry iść, bo one inne są.

Ba, ja nawet gazu nie mam, mają w tym tygodniu niby zrobić. Bogu dzięki za klimę, grzeje fajnie.

 

Tapeta taka stąd:

http://www.farben-schaefer.de/Wallcoverings/-23/-0-54/-37-189-209-345-454-474-482-638-639-641.html

(są też inne kolory). Przy dwóch rolkach dostawa gratis. Zamówiłam wieczorem, rano o 10 dostałam info, że wysłane. 4 dni szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, to tak jak moje klamki, podobno kupiłam je poniżej ceny hurtowej ;)

A jak powiedziałam panu w "salonie śmiechu" że na Morcinka mam 30% (wymyśliłam, ale tak kojarzę, że nasza Mysz mi taki rabat "oddała") pan stwierdził, że nie wie jakim cudem, bo by musieli na tym w ogóle nie zarobić

 

A mi na Morcinka powiedział to samo:rotfl:

Dokupowałam u nich wczoraj podkład pod elewacyjną (bo na Bartyckiej nie mieli) i z ciężkim sercem zapłaciłam z rabatem tylko 18%:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nadrobiłam....

I jeszcze raz potwierdzam mój wybór farb... Ale mi zostało kasy przy Waszych wyborach :)

 

Mąż wczoraj był na szkoleniu , wykładzie....

....opowiadali tam kawał...

Spotyka się dwóch biznesmenów... i jeden pyta drugiego gdzie i za ile kupił swój krawat...

-W tamtym sklepie za .... 1000zł...

-Coś ty głupi - odpowiada drugi biznesmen - w tamtym sklepie na rogu są po 3000zł....

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy będą Ci robili przyłącze, czy masz już przyłącze a puszczą Ci gaz?

Bo jeśli to pierwsze, to gaz Ci poleci za 1.5-2 miesiące.

A gdzie tam, dopiero przyłącze mają robić. Pytanie, ile czasu będą trwały formalności po położeniu rury do momentu podpisania umowy (potem to już wiem, jeden dzień i mam gaz - bo wiem, kto fizycznie odkręci mi kurek i czekać na niego nie będę), wiesz może?

Zgodnie z umową miałam mieć gaz do końca października, a prąd do końca stycznia. Wyjdzie na odwrót :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u nas to wygląda mniej więcej tak że po podpięciu przyłącza do sieci gazowej czeka się ok. 4-5 tygodni na wykonanie dokumentacji powykonawczej, złożenie papierów w spółce gazowniczej itp.

W międzyczasie trzeba wykonać odbiór kominiarski i kontrolę wewnętrznej instalacji gazowej.

Potem dopiero podpisuje się umowę, której wprowadzenie do systemu też trwa kilka dni.

Na umowie gazowej masz kilka dat - do końca października miałaś mieć wykonane przyłącze czy faktycznie mieć gaz (z reguły jest to termin wykonania przyłącza + 2 miesiące)?

Zakładam że masz już wykonaną wewnętrzną instalację gazową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam już mieć gaz. Instalacja wewnętrzna oczywiście zrobiona. No nic, i tak już mnie poznają po głosie, jak dzwonię... będę ich nękać o pośpiech. Dobrze, że jest kominek, klimatyzacja, a podłogówka trochę działa na przepływowym ogrzewaczu czy tam bojlerku.

Dzięki za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi na Morcinka powiedział to samo:rotfl:

Dokupowałam u nich wczoraj podkład pod elewacyjną (bo na Bartyckiej nie mieli) i z ciężkim sercem zapłaciłam z rabatem tylko 18%:(

 

A co na Bartyckiej musiałaś*zrobić*dla takiego rabatu? ;)

 

Ania, niewykluczone że jutro zajrzę. Jedziemy tylko po tę farbę (albo sama jadę), mąż pewnie będzie grzebał przy pstryczkach bo wczoraj i dziś znów przebimbał (jeśli przenoszenie bramy z jednego konca ogrodzenia na drugi, łącznie z betonowaniem słupków, spawaniem prowadnic i cięciem starych słupków, od rana do 21 można nazwać bimbaniem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...