Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Monika, będę wdzięczna.

 

No ja nie wiem, może i to odcień bieli, ale biel 0500 jest ładniejsza niż 1500. No powiedzcie same. Wysłałam taką inspirację architektce (między innymi):

 

http://img62.imageshack.us/img62/821/beautifulvillafreshome1.jpg

A wylądowałam w burej norze.

 

Dobra, koniec śmiecenia u Moni.

Tak, Monia, te takie zupełnie jasne to są złamane biele. Faktycznie we wzorniku tikkurilli nie widziałam więcej bieli. Flugger ma dużo różnych bieli. Ja się posługuję wzornikiem NCS, bo łatwiej wszystko zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się posługuję wzornikiem NCS, bo łatwiej wszystko zgrać.

 

To chyba jutro będę z wzornikiem NCS w sklepach walczyć (i z dzieckiem zrzucającym puszki i tubki w półek)

 

No i ja nie mam chyba wyczucia.

Nie wiem jaka ta biel na inspiracji jest, złamana w szarość czy złamana w krem... ładna jest, ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, właśnie w salonie mam po drugiej stronie S0500N -niby biały, ale minimalnie szary. I wygląda nawet w tej ciemnicy lepiej. A w kuchni S1500N. No ciemno mi wygląda. Kurczę, jakby tak zaświeciło słońce, mogłabym coś powiedzieć. A tak to nic nie widać. Okna wychodzą na WNN.

 

No nie dziwię się, że jest ciemno:o Ja mam S1500N na szafie w łazience... on nawet koło bieli nie stał - to typowo szary kolor (nie jakiś bardzo ciemny, ale na pewno nie jasny...)

W drugiej łazience mam S1000N i on już jest jaśniutki:yes: Przy białych meblach odcina się ledwo co... bardzo ładny:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jutro będę z wzornikiem NCS w sklepach walczyć (i z dzieckiem zrzucającym puszki i tubki w półek)

 

No i ja nie mam chyba wyczucia.

Nie wiem jaka ta biel na inspiracji jest, złamana w szarość czy złamana w krem... ładna jest, ot co

 

Już się martwiłam, że tylko ja w tych złamanych bielach taka zorientowana jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine poczekaj spokojnie i ocen sytuacje w ciagu dnia (pisalas ze pojechalas po ciemku) Jesli to ten sam kolor co u Anuli to u niej wcale nie wygladalo to szaro-buro :yes: I tak jak pisala Tatarak masz tam na razie tylko jedna licha zaroweczke wiec wiadomo ze odbior jest "zniekształcony":)

Mam jeszcze pytanie o płytki w kuchni .Szukam jasnej szarosci najlepiej lapptao-co Ty masz u siebie i czy mzoesz polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jasnej szarosci najlepiej lapptao-co Ty masz u siebie i czy mzoesz polecic?

 

Ja mam szare jaśniutkie lappato :p

 

 

A, tradycyjnie, muszę się*pochwalić.

Kolejny krok do przodu.

Kupiłam właśnie i mam info że jutro wysyłają kurierem (z Niemiec) "prześcieradło" (Verocę b luxa) do sypialni :stirthepot:

 

No i przy czym dziś zastałam mojego męża? Zgaduj zgadula :D

 

IMG_4066.jpg

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - mogę zapyać do czego Ci tyle gniazdek tv/radio (bo 3x koncentryk tv-sat to jeszcze rozumiem :)?

 

To jest właśnie 3x koncentryk, a każde z gniazd po 3 rodzaje kształtów (każde z gniazdek ma przyłącze po jednym do każdego)

Gniazdka - telewizor, wzmacniacz, tuner radiowy, Cd, Blu-ray, gramofon (opcjonalnie), router wifi, tuner sat, reszta rezerwy żeby nie robić przelotek jakby co ;)

Mój mąż powtarza jak mantrę - gniazdek nigdy za dużo

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie 3x koncentryk, a każde z gniazd po 3 rodzaje kształtów (każde z gniazdek ma przyłącze po jednym do każdego)

Monia - ja wiem że to jest 3x koncentryk, ale pozostałe dwa się używa do tv/radio (naziemnych).

Chodziło mi o to czemu 3 takie gniazdka, a nie np. gniazdka 2x coaxial tv-sat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina, taaa, tak równo maluję :/

Robiłam zdjęcia, ale jeszcze oczywiście nic nie widać. Bo pojechałam po ciemku. Wszystko jest szarobure.

 

Pytanie: na tej ścianie będzie zabudowa kuchenna (jasny beż, do tego blat czarny, płytki są szare - nie wiem, czy widać). Czy ściany białe czy zostawić szare? zrobiłabym zdjęcie za dnia, ale wygląda podobnie nieciekawie :/

 

I też przepraszam Monia za rozwalanie wątku, skasuję zaraz zdjęcie

http://img805.imageshack.us/img805/4900/imgp24442.jpg

 

A ja bym zostawiła kolor jaki jest i zobaczyła jak wyjdzie po dołożeniu mebli.

Wtedy najlepiej ocenić, jaki kolor będzie najlepszy, żeby po parę razy nie zmieniać.

Albo namalowałabym dwa kolory obok siebie i przyłożyłabym kawałek blatu i frontu i wtedy bym wybrała.

 

Monia - a te Elfy gdzie wyczaiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine poczekaj spokojnie i ocen sytuacje w ciagu dnia (pisalas ze pojechalas po ciemku) Jesli to ten sam kolor co u Anuli to u niej wcale nie wygladalo to szaro-buro :yes: I tak jak pisala Tatarak masz tam na razie tylko jedna licha zaroweczke wiec wiadomo ze odbior jest "zniekształcony":)

Mam jeszcze pytanie o płytki w kuchni .Szukam jasnej szarosci najlepiej lapptao-co Ty masz u siebie i czy mzoesz polecic?

nienienie, biały mam w salonie (ten co u Anuli) i jest ok. 0500N. A w kuchni 1500N i mi się nie podoba.

 

Płytki V&B Bernina (matowa, ma w sobie takie drobinki), ładna. Bardzo praktyczna! Szarość średnia, ani zbyt jasna, ani zbyt ciemna.

 

 

Monia, ilość gniazdek robi wrażenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow,

moniu jakie u Ciebie zagłębie gniazdkowe :)

Madeleine

a nie możesz podjąć decyzji co do koloru ściany (ewentualnego przemalowania) po zamontowaniu mebli kuchennych - będzie jaśniejszy obraz sytuacji. A poza tym, nie wiem jak u Was, ale u nas od kilku dni jest pochmurno i szaro na dworze i z tego powodu we wnętrzach też się wszystko szare, bure i ciemne wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienienie, biały mam w salonie (ten co u Anuli) i jest ok. 0500N. A w kuchni 1500N i mi się nie podoba.

 

Płytki V&B Bernina (matowa, ma w sobie takie drobinki), ładna. Bardzo praktyczna! Szarość średnia, ani zbyt jasna, ani zbyt ciemna.

 

 

Monia, ilość gniazdek robi wrażenie :D

Madeleine pomaluj białym. jak ci się teraz nie podoba, to już nie spodoba ci sie ten szary. ja po 15 wrzucę ci moj kolor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szare jaśniutkie lappato :p

 

 

A, tradycyjnie, muszę się*pochwalić.

Kolejny krok do przodu.

Kupiłam właśnie i mam info że jutro wysyłają kurierem (z Niemiec) "prześcieradło" (Verocę b luxa) do sypialni :stirthepot:

 

No i przy czym dziś zastałam mojego męża? Zgaduj zgadula :D

 

[ATTACH=CONFIG]86290[/ATTACH]

 

Monia twoj M sie rozpędził z tymi gniazdkami:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - ja wiem że to jest 3x koncentryk, ale pozostałe dwa się używa do tv/radio (naziemnych).

Chodziło mi o to czemu 3 takie gniazdka, a nie np. gniazdka 2x coaxial tv-sat?

 

Pierwsze gniazdo - rtv naziemna, drugie - rtv/sat, trzecie - rtv/sat (drugi niezależny konwerter)

 

 

Balbinko elfy są np w sklepie kidstown.pl

 

 

Monia, ilość gniazdek robi wrażenie :D

 

No, a to są*tylko gniazdka, z jednej i z drugiej strony wychodzi jeszcze batalia przewodów do projektora (ze 4 rodzaje), kolumn. Czekam na półkę która to zakryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...