Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

E-mól, a jaką cenę powiedział za drzwi? bo problem jest taki z drzwiami malowanymi na biało, że je naprawdę łatwo spieprzyć. Od stolarza możesz wziąć wewnętrzne drewniane - i pewnie będą w miarę ok. Ale mdf nie jest prosty.

Ja kupowałam zupełnie zwykłe w dewro - to nie jest półka eurodooru, ciut niżej - i wyszło mi ok. 1500/ szt. (fornir dębowy, nie wiem, po ile malowane są) Zlicowane z ościeżnicą, zamki magnetyczne, 3 szt. zamki wpuszczane.

Stolarz wyszedł mi drożej i jeszcze bez faktury.

 

Tapeta tu:

http://www.farben-schaefer.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ej no nie testuj przy sztucznym świetle i na mokro. poczekaj do rana i wtedy zobaczysz, hm?

 

Nie no, poczekam, wiadomo. Pomaluję jeszcze raz. Czarny już prawie wysechł.

Ale już*widzę że wyszło czarno-biało, a nie czarno-szarobeżowo

No i dlaczego nie sztuczne światło. Przecież te kolory będą w sztucznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakim pomieszczeniu mówimy w ogóle?

 

o sypialni

 

Nie no, wyschły już, jest biało-czarno. Pomaluję tą farbą coś innego, a jutro z rana jadę po coś ciemnego. Kurcze, jak kilka razy dobierałam kolory do rodziców domu to było to takie fajne zajęcie ... i zawsze efekt był taki jak sobie wymyśliłam. Nie wiem co się ze mną stało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - ja nie wiem o co chodzi z farbami. Ja pójdę pod prąd i powiem, że byłam zadowolona z farb Decoral jakaś tam seria kolory świata czy cóś (mają strasznie śmieszne nazwy). Nie braliśmy z mieszalnika bo mieliśmy za pierwszym razem z mieszalnika i dokupywana farba nigdy nie była taka sama.

Wybraliśmy sobie gotowe, nie pamiętam ile to kosztowało - ale nie było chyba jakieś super drogie bo my ciągle oszczędzamy. Nie miałam żadnego problemu z kolorem :-).

Teraz też chyba pójdę pod prąd bo w domu będzie biało! I wcale nie uważam, że to będzie mdło czy monotonnie. To dodatkami stworzę kolory. Szarości będą naturalne w postaci betonu nietynkowanego, i już - więcej szarości nie wprowadzam. Czerwień - cegła malinowa (ściemnieje po zaimpregnowaniu). I jak na razie na ścianach koloru wystarczy.

 

Teraz mam baaadzo kolorowo w domu :D : u chłopaków żółto, salono-garderobo-sypialnia czerwono-brzoskwiniowo, kuchnia- zielona. Ufff poszaleliśmy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK, nie pod prąd, teraz właśnie jest modnie tak, jak piszesz, czyli biało-szaro + kolorowe dodatki. A kiedyś tak, jak mieliście, czyli budyniowo-brzoskwiniowo-kawa z mlekiem ;)

 

Tatarak, kiedy przyjeżdżasz? :D (tak w ogóle to te tapety, ale oczywiście w małych próbkach, są w Domarze na parterze na stoisku z tapetami i abażurami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK - ja też tak chcę: białe ściany, szare podlogi, kolorowe obrazy :) przynajmniej teraz mam taki plan :)

 

Madeleine - jak chłopaków wykuruję, bo nie chcę młodego zostawiać pod opieką większego z zapaleniem oskrzeli, żeby na niego nie przeszło. a młody z kolei zasmarkany, to nie wiem, czy chcesz, żebyśmy Ci nowego wirusa przywieźli do kompletu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK, nie pod prąd, teraz właśnie jest modnie tak, jak piszesz, czyli biało-szaro + kolorowe dodatki. A kiedyś tak, jak mieliście, czyli budyniowo-brzoskwiniowo-kawa z mlekiem ;)

 

Patrz nawet nie wiedziałam, że modna będę i że byłam :D. Chociaż jak ja będę na etapie malowania toi może "tryndy" wnętrzarskie się zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szybko zdrowiejcie. Dziś mój mąż zaniemógł. A dziecko starsze ciągle u babci - pojechał na kilka dni i siedzi ciągle z zapaleniem spojówek i zakazem kontaktów z ludźmi, jeszcze półtora tygodnia. A babcia się wybiera na wakacje za 2 tygodnie - cud będzie, jeśli się nie zarazi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ja mam szarobeżowy ładny jest zobacz sobie nr z barwnika Tikkurili: TVT X 486 w połączeniu ze sporo ciemniejszym odcieniem tego samego koloru wyszedł super, jest bardzo delikatny ale zupełnie NIE biały. Mam go w sypialni na 2 ścianach i suficie.

 

A on ma jakąś inną*nazwę?

Bo ja mam 3 gigantyczne próbniki Tikkurili (Opus I Opus II i Interior) i tam nie ma takich TVT

Dawaj fotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, no o coś bardzo podobnego mi chodzi

Kurcze, szkoda że nie masz tego zdjęcia

 

Fota i tak by ci nic nie pokazała bo aparat i monitor przekłamie a w tym przypadku chodzi raczej o detal a nie o ogół ... zawsze możesz wydać 40 zł i kupić na próbę bo z czarnym może wyglądać jeszcze inaczej niż u mnie (pamiętaj że u mnie i sufit zmienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to zupełnie sprawę zmienia fakt, że ma być pomalowana jedna ściana, i reszta dookoła.

Wyobrażam sobie, że tutaj, w domu maluję do białych ścian jedną na czarno i też by były fajnie (zresztą gdzieś widziałam taki efekt). Jednak próbka na kawałku płyty GK to co innego. Zmienię ten kolor i mam nadzieję że będę zadowolona :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...