Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Ja mam jeden pokój do przemalowania... bo w północnym pokoju zielonkawy sobie zapodałam i jest źle...

A w ogóle to ledwo co rok minął jak mieszkamy i malować by trzeba było... tak są ubrudzone ściany, że masakra....

 

 

Ja ostatnio oglądałam farby Pary... Pani opowiadała mi o ich ceramicznej bazie... pokazaywała mi na ścianach w sklepie nią pokrytych, ze zmywa sie z nich praktycznie wszystko:o Wzięła taki pomarańczowy pisak (zakreślacz) i pomazała pół ściany, potem zaczęła ją butować i drapać kluczem... następnie wzięła wilgotną ściereczkę i przetarła - wszystko zeszło:jawdrop:

Byłam pod wielkim wrażeniem... chyba się na nia zdecyduję choć droga:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja ostatnio oglądałam farby Pary... Pani opowiadała mi o ich ceramicznej bazie... pokazaywała mi na ścianach w sklepie nią pokrytych, ze zmywa sie z nich praktycznie wszystko:o Wzięła taki pomarańczowy pisak (zakreślacz) i pomazała pół ściany, potem zaczęła ją butować i drapać kluczem... następnie wzięła wilgotną ściereczkę i przetarła - wszystko zeszło:jawdrop:

Byłam pod wielkim wrażeniem... chyba się na nia zdecyduję choć droga:roll:

 

U mnie wszystkie ściany w PARZE jestem mega zadowolona i polecam szczerze:yes:

Muszę się przyznać, że wybieranie kolorów sprawiło mi też ogromną trudność, miałam tendencję do wybierania tych chłodnych, po kilku nie udanych próbach, zdecydowałam się na pomoc profesjonalisty i w 4 godziny wspólnie z Panią wybrałyśmy wszystkie kolory do całego domku:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy? :o

 

Dobrze że nie trafiłam na taki pokaz, bo pewnie bym uległa :yes:

 

A po 3 latach jest tyle spękań że i tak trzeba malować 2-gi raz

 

Znaczy "kopać i wycierać w nią podeszwy" - porobiła takie czarne ślady...

Opowaidałą, że klientka chciła przemalowywać całą sypialnię, bo jej dziecko wkradło się z pisakami właśnie... ale w salonie jak chciała zamawiać farbę wyszło, że miała ceramiczną powłokę właśnie... babka poleciła jej wrócić i wszystkie ściany wyszorować jakimś specjalnym płynem, który mają do czyszczenia tej farby (jest na zaschnięte zabrudzenia, świrze ponoć zwykłą wodą, czy wodą z płynem schodzą)... no i kobita wymyła całe ściany - były jak nowe:) Może siła marketingu, ale do mnie przemawia;)

 

No i jest droższa niż półmat o 40%, ale ponoć jest o 40% bardziej wydajna (tamtą galonem pomaluje się 30 m2, tą niby 50-60 m2)... na jedno by wychodziło;)

Ale u mnie do farb jeszcze daleko... wszystko może się zdarzyć;)

 

Ale może do małej się zastanów nad taką opcją?:)

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale może do małej się zastanów nad taką opcją?:)

 

Lil nie maluje po ścianach, a przy zwykłych zabrudzeniach (brudnych łapkach np) myślę że prolatex Kabe się sprawdzi (podobno zmywa się świetnie).

Jak nie, za rok przemaluję czymś lepszym

 

Z tą wydajnością u mnie też*jest jakaś lipa. Okazuje się że muszę zamawiać dużo więcej farby, bo wykonawca pokrywa na raz, ale większą ilością ...

Nie wiem o co chodzi, ale w rezultacie np na sufit poszło mi 60 zamiast 40 litrów farby.

Ciekawe ile na ściany będę musiała domawiać. W sklepie mówią że Ralston mega wydajny, dlatego tyle, malarz jak widzi ile - śmieje się, że to tylko sprzedawca i się nie zna na malowaniu ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że jest Para zbliżona w cenie do Ralstona właśnie czy oryginalnej fińskiej Tikkurili, ale ta ze skorupką jajka to jest jakiś mega wypas

 

No to ja mogę ujawnić, bo dopiero co pytałam;)

 

Za galon matu - 220 zł

galon półmatu - 200 zł

galon ceramicznej - 280 zł

 

galon = 3,7 litra jakby ktoś nie wiedział;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem, a wiesz ile mniej więcej ta elite kosztuje? Moja taka masakrycznie droga nie była, ale tak szczerze to nie pamiętam....

 

Dokładnie nie wiem, ale na pewno wie Magda

Wiem tylko, że ta normalna lateksowa wychodzi podobnie jak fińska Tikkurila (nie wiem jak z wydajnością), z kolei Ralston w macie droższy od Tikkurili ale znów bardziej wydajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mogę ujawnić, bo dopiero co pytałam;)

 

Za galon matu - 220 zł

galon półmatu - 200 zł

galon ceramicznej - 280 zł

 

galon = 3,7 litra jakby ktoś nie wiedział;)

 

Ale chyba baza, tak?

Bo wychodzi mi że taniej niż moja farba, a to niemożliwe

Ceny się drastycznie różnią kiedy wchodzą w grę barwniki (10-20-30%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba baza, tak?

Bo wychodzi mi że taniej niż moja farba, a to niemożliwe

Ceny się drastycznie różnią kiedy wchodzą w grę barwniki (10-20-30%)

 

Pani powiedziała, ze przy jasnych kolorach jest to groszowa sprawa, dodać trzeba 5-10%...

Droższe są tylko kolory czerwone, fuksjowe, fiolety i te mega ciemne...

 

MarJelko, ale co? Nawet 2 stówków nie kosztowałą? Wiesz, to są ceny warszawskie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... ktoś mi kiedyś powiedział, że najtańszy salon Pary jest gdzieś na Górczewskiej... nie sprawdzałąm jeszcze;) Ponoć dużo taniej niż na Bartyckiej, gdzie ja sie dowiadywałam o ceny...

 

Edit: No faktycznie - jest taki salon: http://www.para.pl/dystrybucja/id,25/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam Pary na Górczewskiej, za to bardzo fajne panie prowadzą salon na Zamoyskiego i tam kupowaliśmy farbę (na parterze mamy elite, w sypialniach velvet premium).

 

Może moja korespondencja z panem pozwoli zrozumieć, dlaczego nie polecam tych z Górczewskiej - należy czytać od dołu:

 

 

----- Original Message ----- From: Ja

To: Para Warszawa

Sent: Friday, May 28, 2010 4:55 PM

Subject: Re: WYCENA FARB PARA

 

 

 

Mam wrażenie, że piszę po chińsku, bo pan nadal nie rozumie albo udaje, że nie rozumie o jakie informacje prosiłam. Z takim podejściem do klienta, kiedy udowadnia pan że wie lepiej, co klientowi potrzeba i ile to dużo pan nie sprzeda tej farby.

 

Pozdrawiam,

 

xx

----- Original Message -----

From:
Para Warszawa

To:
Ja

Sent:
Friday, May 28, 2010 10:12 AM

Subject:
RE: WYCENA FARB PARA

 

 

Farba na sciany 900 mat, farba na sufity 976 celing mat, farba na kuchnie 4000 elite mat, farba na łazienki 4200 Kitchen and Bath, farba na kotłownie i garaż 260 egshell. Ilość Farb i jakiego koloru potrzebna do pomalowania państwa domu.

 

From:
Ja

Sent:
Friday, May 28, 2010 8:38 AM

To:
Para Warszawa

Subject:
Re: WYCENA FARB PARA

 

 

 

To nadal nie jest oferta. Ja nadal nie wiem, co mi Pan sprzeda, a kota w worku nie kupię. Nie wiem, ile za tą cenę dostanę farby i jakiej. Proszę mi napisać nazwę farby, kolor i ilość farby.

----- Original Message -----

 

From:
Para Warszawa

 

To:
Ja

 

Sent:
Friday, May 28, 2010 8:17 AM

 

Subject:
RE: WYCENA FARB PARA

 

 

 

To taka która jakościowo jest najlepsza do państwa tynków i nie narazi państwa na niepotrzebne koszty. Cena jest podana bez rabatu, maksymalny rabata jaki mogę państwu zaproponować to 10 %.Co do ilości jest to średnia ilość wyliczona na podstawie pomiarów, która potrzebna jest państwu na pomalowanie całego domu.

 

From:
Ja

Sent:
Thursday, May 27, 2010 6:21 PM

To:
Dekorian Warszawa

Subject:
Re: WYCENA FARB PARA

 

 

 

Witam,

 

 

 

Co to znaczy optymalna jakość farb? Proszę o konkrety, bo na tej podstawie nie jestem w stanie zdecydować czy to dobra oferta. Co to za farba, ile jakiego koloru, jaki rabat itp.

 

 

 

Pozdrawiam,

 

 

 

XX

----- Original Message -----

 

From:
Dekorian Warszawa

 

To:
Ja

 

Sent:
Thursday, May 27, 2010 9:44 AM

 

Subject:
WYCENA FARB PARA

 

 

 

Witam Panią zgodnie z naszymi ustaleniami z wczorajszego pomiaru wykonaliśmy wycenę na farby naszej firmy. W wycenię przyjąłem optymalną jakość Farb na każde pomieszczenie i odpowiednią do tynków które występują u państwa w budynku.

 

KOSZT FARB –
x zł

 

Miałem stworzyć klika wariantów cenowych, stwierdziliśmy że przy państwa tynkach farby zawarte w tej wycenie są najbardziej odpowiednie.

 

Pozdrawiamy

 

 

Edytowane przez Elena76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...