Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Pasie, obiecaj że za rok mnie uraczysz czereśniami, co?

 

 

Masud - też budowaliśmy stół ze styropianu :) Ale podobno to nie daje wystarczającego obrazu. Efilo opowiadała jak budowała kanapę, wydawało jej się że będzie OK, (w jej przypadku nie wzięła podłokietnika, bo myślała że będzie za ciasno) a w rezultacie można było wziąć większą. Ale to akurat chyba plus nie minus takiego poczynania :yes:

Mam prośbę. Kiedy będziesz już miał wycenę tej biblioteczki proszę Cię o info co i jak. Napisz jeszcze jak głębokie są*te półeczki

A w ogóle to bardzo podoba mi się*pomysł na tę czarną cegłę w gabinecie. Normalnie mam ochotę*zerżnąć. Z czego to jest zrobione?

 

Głębokość większości półek to 35. Cegła to płytki :yes: Rex metrowall http://www.rex-cerart.it/en/prods-183-1.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TND poza genialnym zakupem metalwoodów mnie rozczarował. Paradyże do górnych łazienek wycenili mi absurdalnie drogo, kupiłam w necie o wiele taniej.

monasanabio a gdzie kupiłaś metallica? Bo to w przyszłości też mnie czeka.

 

kupiłam tu, dostępne od ręki http://sklep.glazurypolskie.pl/search?st_search%5Bsearch%5D=metalic&st_search%5Band_search%5D=1&st_search%5Bdetail%5D=&commit=Szukaj

bo albo mogłam wziąć niedrogi transport (75 pln) albo oderbać osobiście za free (sklep warszawski)

 

Jeszcze tańsze, ale dosłownie o kilkanaście groszy były tu (i też dostępne od ręki) http://www.domodomo.pl/produkty.html?query=metalic

Ale tu musiałabym za transport zapłacić 130pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytałam o tyh wylewkach i się okazało, że raczej też będziemy musieli pomyśleć o jakimś wysuszaniu. Wylewki mieliśmy robione tydzień temu a parkiet planujemy na wrzesień.

 

Już się dowiedziałam jaki jest jeszcze jeden argument za malowaniem ścian po parkiecie. Jak montują listwy to czasami niektóre lekko odchodzą. I by nie było szpar robi sę tam akrylem a malarz maluje go pod kolor ścian - by nie rzucały się w oczy. Taki szczególik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, o tym akrylu też czytałam. Ostatnio nawet

 

Co do wylewki.

A co z nią robiliście? Zostawiliście/zraszaliście/podlaliście/zalaliście?

Bo u nas chodzi o to, że jak nam powiedziano "lać ile wlezie", to mąż wlał w nią kilkanaście razy hektolitry wody. Śmieję się, że basen olimpijski w niej mamy.

Mąż lał bo woda wchodziła jak szalona .... "lać ile wlezie" = zraszać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki skład, ile plastyfiaktorów i dodatków. Mi powiedzieli żeby nie podlewać pod żadnym pozorem.

 

No właśnie tego nie rozumiem.

Jedni mówią*że lać jak najwięcej - im więcej tym dłużej wiąże i jest mocniejsza (co przy naszych dechach jest istotne), inni znów nie podlewać w ogóle.

U nas była robiona na mocną (i plastyfikatory i włokno polipropylenowe - tak by była jak najmocnijesza) i inspektor powiedział, że jeśi pod dechy to i tak lana być*musi (wylewkarze potwierdzili - powiedzieli że faktycznie, nie trzeba, ale z wodą będzie mocniejsza). No i bądź człowieku mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia, my też laliśmy wodę, bo tak radzili wylewkarze, ale potem czytałam, że pod żadnym pozorem wylewek się nie podlewa.... Na forum jest wiele wątków, gdzie dyskutowany był ten temat, normalnie zwiariować można. Podobno wylewki trzeba tylko przykryć folią, żeby za szybko nie wyschły, zwłaszcza jak są upały.

 

W kwestii akrylu przy listwach przypodłogowych jakiś czas temu poczyniłam małe obserwacje. Widziałam w kilku domach ten akryl po 2-3 latach mieszkania i ja bym chyba wolała już mieć szpary :rolleyes: Kiepsko się to czyści, a że w takim miejscu kurz osiada chętnie to po jakimś czasie (u znajomych białe ściany i białe listwy) zostaje brudna kreska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, wariactwo.

My znów zapytaliśmy inspektora, czy możemy folią przykryć (bo chcieliśmy na swieta do rodzinnego miasta jechac i nie musiec przyjezdzac codziennie, co tez czyniliśmy), to ten stwierdził że absolutnie, że to sposób z tyłka, że wylewka się zapieka, coś tam coś tam ;) i nie wiąże jak powinna.

No mówię - cyrk na kółkach

 

akryl przy listwach - zakodowałam, dzięki!

 

Ale czy listew się*nie przykręca w ogóle na końcu, po obydwu malowaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę płytek.

My w lesie. Zamówione tylko te, których trzeba najwięcej. Ale potrzebuję jeszcze 2 kolory mozaiki, biale matowe 30x60, biale matowe 60x60 i ala drewniane typu Paradyż Noce by My Way. Czyli tyyyyle jeszcze do zamówienia.

 

Do tego glazurnika ciągle nie mamy. Monsanbia i inni z Wawy i okolic - macie jakichs godnych polecenia glazurników z terminem na wrzesień/pazdziernik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę płytek.

My w lesie. Zamówione tylko te, których trzeba najwięcej. Ale potrzebuję jeszcze 2 kolory mozaiki, biale matowe 30x60, biale matowe 60x60 i ala drewniane typu Paradyż Noce by My Way. Czyli tyyyyle jeszcze do zamówienia.

 

Do tego glazurnika ciągle nie mamy. Monsanbia i inni z Wawy i okolic - macie jakichs godnych polecenia glazurników z terminem na wrzesień/pazdziernik?

 

Spokojnie sheenaz, masz jeszcze czas. Ja zamówiłam w tym tygodniu a robić się ma lada dzień, także spoko loko. Wiadomo że lepiej wcześńiej niż później i wcale nie warto brać ze mnie przykładu, ale zawsze to jakieś*pocieszenie, co nie?

 

Ja swojego glazurnika biorę*od Lidszu. Ma do mnie wejść*na dniach, ale nie wiem czy do września skończy?

Nie wiem też*jeszcze jak będzie u mnie, Lidzia polecała bardzo, ale wiadomo, trzeba na własnej skórze przetestować :yes:

 

A dziś ze sklepu mozaiki24 przyszła mi pierwsza partia dune. Zamówiłam w sobotę wieczorem, rano dostałam paczkę. To lubię :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że będziesz zadowolona i nie wcisnęłam cię na minę glazurniczą ;)

 

No ja też*mam taką nadzieję :yes:

 

A w ogóle jestem zła, bo nie rozplanowaliśĶy wcześniej opraw wstropowych w kuchni i dziś z mężem przez telefon ustalam gdzie mają być i nie możemy dojść do konsensusu, bo za każdym razem oprawa wypada w profilu pod gk :mad: Paranoja! Będzie do tylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wylewek to podobno podlewa się tylko i wyłącznie jak jest cieplo by za szybko nie wysychały bo wtedy pękają. My podlewaliśmy tylko dwa razy. Teraz otwieramy okna i je suszymy ale dbamy by słońce ich nie paliło.

 

Niektóre płytki zamawiam teraz na gwałt bo część mam z Włoch a oni na wakacje zamykają fabryki ( w lipcu lub w sierpniu). Co do Paradyża to jestem zła bo w Poznaniu nigdzie nie ma wystawki a inne drewnopodobne są dużo droższe. SPrzedawcy oczywiście nie zachwalają (bo tańsze) a w ciemno boję się kupić. POdobno mają bardzo powtarzalną fakturę i brzydko to wygląda na większej powierzchni. Czy któraś z Was widziała moze je na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...