Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

eee, u was to się*wlało do komina, nie cieknie po nim, to lepsze zuuuuoooo :p

Ale ściana w gabinecie nieciekawa (i te przejścia z dachem, brrrr)

 

Aniu, umówiłaś się*z Przemkiem na wylewkę? Ja już*mam zabetonowaną wreszcie dziurę betonem. B15 z gruchy. Jedyne 350pln za m3 :sick: Ile to będzie schło (bez podlewania !!! :D)? tydzień chyba starczy? Byśmy to połączyły może w jednym czasie?

 

No tak, Tobie po kominie, a mi w kominie, a to różnica:) Włąsciwie u mnie to nie problem, ale z dachem mam słabo:(

Pan Przemek tudzież ten drugi Pan, nie rozróżniam ich, ma wpaść po niedzieli sprawdzić wylewki i mamy się umówić na termin - jak będzie jechał to Ci napisze, myślę, że można to zrobić razem, pewnie wyjdzie u mnie nie wcześniej niż za 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu aż 5?

 

a bo chciałam mieć*5 kominków, w każdym pokoju po jednym :lol2:

 

 

 

 

 

 

Nie no, to są kominy wentylacyjne, jeden kominkowy, jeden dla pieca gazowego, dwa dla łazienek - wentylacyjne i odpowietrzenie kanalizacji. Zgodnie z projektem.

5 nie ma, miał być ale zlikwidowali nam panowie od sso bo się machnęli im wypadł w więźbie.

Czyli mamy 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bać... jakiś popłoch wprowadza to, że co drugiej osobie komin cieknie... ja już mam zamknięte poddasze wełną i K-G, więc chyba załamałabym się totalnie nerwowo gdyby mi teraz zaczęło z komina lecieć...

mi leciało :D na szczęście szybko opanowano tzn. bardziej mi wpuścili obróbkę w sam komin i tylko jedną płytę wymieniałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi leciało :D na szczęście szybko opanowano tzn. bardziej mi wpuścili obróbkę w sam komin i tylko jedną płytę wymieniałam

 

Pasiulko, a komin masz z pełnej cegły? Bo u nas chyba jednak tu jest problem. I mamy fugi cofnięte. Ładnie to wygląda, ale co z tego :(

Jak już*do Ciebie piszę. Powiesz mi jak z tą*kostką u Ciebie było (na priv). Ile metrów, jaka, ile zapłaciłaś za całość? Robili Ci tylko kostkę, czy odwodnienie również?

 

Myszonik, ile te Twoje komin stoją? i z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiulko, a komin masz z pełnej cegły? Bo u nas chyba jednak tu jest problem. I mamy fugi cofnięte. Ładnie to wygląda, ale co z tego :(

Jak już*do Ciebie piszę. Powiesz mi jak z tą*kostką u Ciebie było (na priv). Ile metrów, jaka, ile zapłaciłaś za całość? Robili Ci tylko kostkę, czy odwodnienie również?

 

ooo, mnie też to interesuje, możesz napisać i mi? Albo tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, mnie też to interesuje, możesz napisać i mi? Albo tutaj?

 

Aniu, widziałaś ich ofertę? Wygląda bardzo kusząco. Chciałabym się dowiedzieć jak ma się*do rzeczywistości.

 

Jeśli chodzi o Przemka, to zadzwonię do niego (jak odzyskam głos, który straciłam), niech zajrzy też do mnie i taki termin za ok 2 tyg byłby super :yes:

 

Myszonik, u mnie stoją od sierpnia ub.r.

Ale Ty masz z pełnej, także myślę że możesz się kłopotać innymi sprawami :yes: Po tych ostatnich deszczach na pewno by coś wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... U nas też jeden komin ma znaczenie wyłącznie symboliczne, a w drugim wykorzystujemy tylko ciąg z kominka. Jak budowaliśmy zmieniła się koncepcja ogrzewania, piec oszedł w kąt a jest pc. Został piękny komin z kwasówką w środku... Ale nie będziemy już go demontować, bo jest pięknie obłożony blachą. No i nie cieknie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barranki2, a jaką pc macie? gruntową czy powietrzną? z jakim kolektorem? jakiej marki?

 

Oj, oj, nie tak prędko :-). Danfoss DPH 12, 12 kV, gruntowa, kolektor pionowy (4) łącznie 250 metrów, wbudowany zasobnik CWU 180 l. W zimie na samej podłogówce na parterze, w domu bez drzwi i innych przegród, bez drzwi do garażu, skąd oczywiście ciągnęło prawie zerem bez nerwów utrzymywała temperaturę ok. 19-20 stopni (na górze było ok. 13-14 w najtęższe mrozy), a cały półroczny sezon (bez CWU, bo prawie nas nie było zimą na budowie) wyszedł w prądzie ok. 2300 zł. Ogrzewaliśmy dom, bo wcześniejsze doświadczenia z domem nieogrzewanym i pękaniem przyłącza, bo rozsadziło nam dwa zawory i wodomierz, kazały zapomnieć o oszczędnościach... Tej zimy już żadnych niespodzianek nie było.

 

Myślałem że mam gdzieś w komentach zdjęcie kotłowni, ale nie odnalazłwszy. Generalnie pełny rozruch i regulacje planowane są na jesień, jak już będą na górze kaloryfery. Nie chcieliśmy podłogówki w sypialniach i teraz trochę żałujemy, bo w zamian musiała być instalacja dwutemperaturowa... Cos za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewane na full jest ok. 190-200 metrów. Kaloryfery w garażu czy tajemniczym pomieszczeniu nad garażem służą jedynie podrztymywaniu temperatury, tu nie było kwestii dobierania mocy do pomieszczenia. Jakby co, to chętnie się podzielimy doświadczeniami, ostatecznie pc działa u nas już od roku jako towarzysz na budowie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to chętnie się podzielimy doświadczeniami, ostatecznie pc działa u nas już od roku jako towarzysz na budowie :-)

obyś nie pożałował tych słów :)

 

a tak na poważnie, w jakim rejonie kraju macie domek i czy pc i podłogówkę robiła Wam ta sama firma?

 

(Monika, już kończymy prywatę, wybacz:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...