Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masud, nie wiem, jak pod kamieniem, ale pod elewacją drewnianą, której mamy koło 40-50 mkw (lukarny i część frontowej ściany) mamy normalny styropian15, taki jak na całej elewacji, a nie wełnę. W każdym razie takie rozwiązanie działa :-)

 

Ciekawe... Też tak myślałem, żeby oblecieć 100 proc styro, ale moi panowie kamieniarz + deskarz nadzwyczaj zgodnie, acz niezależnie od siebie orzekli, że tylko wełna... A jakie drewno na szalówce macie, jeśli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masud, superowe te Twoje wnętrza. Czarne pantony piękne. I moooi czy jak tam się te pajęczyny nazywają:)

masud, wklejaj więcej zdjęć, dobrze Ci to wychodzi:)

 

Czemu do moich komentarzy prawie nikt już nie zagląda?:(

 

Zdjęcia dzięki radom monsanbi. Twój dziennik odwiedzałem dziś - super kominek i ogólnie słuszne koncepcje :yes:.

 

Propozycje łazienki nr 3 - brak decyzji co do tapety. Kinkiet nad umywalką to ma być fabbian beluga

 

 

ps. Zagadka.

Gdzie może być taki gustowny kościółek? Dla ułatwienia dodam, że to nie Meksyk ani Andaluzja :p

 

IMG_0152.jpg

IMG_0246.jpg

IMG_0245.jpg

IMG_0249.jpg

IMG_0247.jpg

Edytowane przez masud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masud, mówisz że kominek jest pomniejszony optycznie. Nasze wrażenie było dokładnie odwrotne. Chyba nie mam zdjęcia sprzed obłożenia granitem.

Zwróć uwagę na fakt, że to co widzisz na zdjęciu (zabudowa kominka cała go góry) ma 6m wysokości!

 

Załóż sobie własny temat, a najlepiej dziennik budowy. Takimi wnętrzami trzeba się dzielić :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barranki2 - a jak masz zrobioną obróbkę stelażu pod deski?

My też kiedyś chcieliśmy styropian (jak jeszcze mieliśmy dawać drewno na elewację), ale po poczytaniu itd. okazało się że ciężko obrobić styropianem stelaż podkonstrukcji i robią się wtedy w tym miejscu spore mostki termiczne (i więcej ich im kto ma więcej drewna na elewacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masud

co do elewacji ja właśnie dziś wybrałam ostatecznie - system caparol z tynkiem silikonowym barwionym w masie, wszyscy (wykonawca, kierbud, dystrybutor) zarzekają się, że to obecnie jakościowo najlepszy wybór, ponoć nie ma być problemu żadnego z czyszczeniem elewacji... też biorę bardzo jasny kolor.

Styro również szukam z lambdą 0,31, termoorganika nie dość, że wiele osób narzeka, że krzywa (choć wcześniej kupowałam na podłogę i była ok) to wychodzi najdrożej, aktualnie myślę nad austrothermem..

A ktoś ma na elewacji genderkę? bo mają taki styro 0,32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barranki2 - a jak masz zrobioną obróbkę stelażu pod deski?

My też kiedyś chcieliśmy styropian (jak jeszcze mieliśmy dawać drewno na elewację), ale po poczytaniu itd. okazało się że ciężko obrobić styropianem stelaż podkonstrukcji i robią się wtedy w tym miejscu spore mostki termiczne (i więcej ich im kto ma więcej drewna na elewacji).

 

Bardzo precyzyjnie docinany styro plus pianka. Swoją drogą musimy spróbować obejrzeć dom kamerą w podczerwieni, apropos mostków termicznych. Na lukarnach mamy 15 cm styro i modrzew syberyjski. A mostki przy nieudolnej kostrukcji mogą powstać właściwie na każdym łączeniu elementów :-). Taki los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tynk. Styro Knauf expert jest po 199 z frezem. Jakby co to bede pewnie zamawial w przyszlym tygodniu, możesz się podłączyć to powalczymy z ceną :yes:

 

masud

co do elewacji ja właśnie dziś wybrałam ostatecznie - system caparol z tynkiem silikonowym barwionym w masie, wszyscy (wykonawca, kierbud, dystrybutor) zarzekają się, że to obecnie jakościowo najlepszy wybór, ponoć nie ma być problemu żadnego z czyszczeniem elewacji... też biorę bardzo jasny kolor.

Styro również szukam z lambdą 0,31, termoorganika nie dość, że wiele osób narzeka, że krzywa (choć wcześniej kupowałam na podłogę i była ok) to wychodzi najdrożej, aktualnie myślę nad austrothermem..

A ktoś ma na elewacji genderkę? bo mają taki styro 0,32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykuję ten post wszystkim tym, którzy tu na forum odwiedzają mój domek, wspierają, doradzają, pocieszają i zostawiają miłe słowo (prowizji nie pobierają :lol2:)

Osoby o których myślę na pewno wiedzą, że o nie chodzi.

Dzięki dziewczyny! i chłopaki też :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze składnikami skręcić do mnie... to skręcimy nową...;):lol2:

 

Powiem Ci że powinnam, bo ten smak trzeba rozpowszechniać! Miłość od pierwszego ... zanurzenia? :lol2:

 

PS. Asi, wujek nie ma gdzie rąk włożyć :oops: Powstają u nas co rusz nowe zamysły (strop nad salonem, który trzeba dorobić metodą cudowania, jakieś betonowe przedsięwzięcia, dolewania, wycinania ...) Wie, że jest taki projekt jak stara szafa znajomej, ale chyba musi się*ogarnąć, bo ostatnio zwaliło się*na niego za dużo rzeczy. Pytał czy to są tylko same kawałki tych szaf i biurka (bez elementów łączeniowych), czy wszystko do skręcenia jest i trzeba to tylko złożyć w całość?

A może już znalazłaś kogoś i już sprawa jest załatwiona.

Pamiętam o Tobie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana, dzięki za pamięć!:) Już przed chwilą u Elenki się pochwaliłam, że przyjechali wczoraj rewelacyjni faceci z Koła i poskręcali wszystko do kupy!:D Jeszcze tylko za tydzień przywiozą mi nowe zamki i podpicują oliwką i będzie koniec mojej rocznej mordęgi!!! Juuupi!!!:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...