Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej Monia!! ja też wstałam!!!:yes:

pokaż te donice !!koniecznie:yes:

i te szafki w łazience/

robiłam wczoraj pstrągi z limonkami i pom. cherry pyszne.

chyba na razie nie zaglądam na blog odchudzający. choć przez forumowe smakołyki przytyłam ze 2 kg:yes: grunt to jeść mniej:lol2: ale jeśc raczej nie przestanę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, nie mam. Nie miałam niestety czasu na pstryknięcie bo wszystko wychodziło na gorąco

 

Tort bezowy jest tak banalnie prosty, a przy tym smaczny :yes: polecam!

 

http://mojewypieki.blox.pl/2009/07/Tort-bezowo-kawowy.html

 

hitem były naleśniki szpinakowe z łososiem i serkiem philadelphia oraz malutkie krążki pumpernikla posmarowane masłem czosnkowym z camambertem, suszonym pomidorkiem i listkiem bazylii. Zarówno na imprezce jak i dzisiaj znikały w okamgnieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córunia śliczna, no ale czemu miałaby nie być skoro mamunia też śliczna :)

Cały czas zastanawiam się skąd takie zdolności kulinarne u weta? :confused: Czytając co robisz dla znajomych czułam się jakbym czytała kartę dań w restauracji ;)

Dziewczyny nie szalejcie z tym odchudzaniem. Weszłam tylko raz i jak przeczytałam, że dziewczyny o moim wzroście ważą mniej ode mnie i zaczynają się odchudzać to wolę tam nie zaglądać coby nie popaść w depresję :(

Czekam na zdjęcia szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się skąd takie zdolności kulinarne u weta?

 

Zawsze to lubiłam po prostu, a zaczęłam gotować jako mała dziewczynka. Pierwszą*megasłoną jajecznicę na duszonej (prawie spalonej) cebulce zrobiłam od początku do końca sama w wieku ok 8 lat. Potem ją*ulepszałam, dochodziły kolejne potrawy ... I tak mi zostało ;)

I od kiedy pamiętam uwielbiałam oglądać programy kulinarne. Jako nastolatka oglądałam o 3 w nocy powtórki programu Maćka Kuronia ;)

 

Chyba z tego samego powodu nie zaglądam do wątku o odchudzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, nie mam. Nie miałam niestety czasu na pstryknięcie bo wszystko wychodziło na gorąco

 

Tort bezowy jest tak banalnie prosty, a przy tym smaczny :yes: polecam!

 

http://mojewypieki.blox.pl/2009/07/Tort-bezowo-kawowy.html

 

hitem były naleśniki szpinakowe z łososiem i serkiem philadelphia oraz malutkie krążki pumpernikla posmarowane masłem czosnkowym z camambertem, suszonym pomidorkiem i listkiem bazylii. Zarówno na imprezce jak i dzisiaj znikały w okamgnieniu

 

Oszaleję jak będę to dłużej czytać. Ty się chyba minęłaś z powołaniem - może zgłoś się do jakiegoś kulinarnego show?? Bo jak nie, to Cię sama zgłoszę.

Jeśli to wszystko smakuje tak dobrze jak brzmi, to wygrasz.

 

Dasz jakiś krótki przepisik na naleśniki? Ten camembert na zimno czy zapieczony?

Sorry, że się nie odzywam w kwestii spotkania - T. wyjechał do piątku, a myślę, że fajnie byłoby gdyby był jak wpadniecie... Na weekend coś zaplanowaliśmy, a on w poniedziałek znowu wybywa. Nie wiem jak to zgrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lubiłam po prostu, a zaczęłam gotować jako mała dziewczynka. Pierwszą*megasłoną jajecznicę na duszonej (prawie spalonej) cebulce zrobiłam od początku do końca sama w wieku ok 8 lat. Potem ją*ulepszałam, dochodziły kolejne potrawy ... I tak mi zostało ;)

I od kiedy pamiętam uwielbiałam oglądać programy kulinarne. Jako nastolatka oglądałam o 3 w nocy powtórki programu Maćka Kuronia ;)

 

Chyba z tego samego powodu nie zaglądam do wątku o odchudzaniu

 

No chyba z tego, że nie wiedzieć jakim cudem jedząc te wszystkie pyszności nie musisz się odchudzać, bo figurę masz idealną:) No chyba, że nie jesz tylko gotujesz.... ja tak czasami mam, że jak się nagotuję to już nie mam ochoty zjeść (niestety dużo częściej mam dokładnie na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania kiedyś o knajpce myślałam. Mogłabym to robić.

Ale chyba musiałabym mieszkać raczej gdzieś we Włoszech, na wsi, być taką typową wloską mammą i prowadzić domową culinę ;)

Do programu się nie nadaję. Aż tak dobra nie jestem. Po prostu lubię stać w kuchni nad garami a potem patrzeć na rozanielone miny biesiadników. A jak jeszcze mlaskają i mruczą ... ;)

A że kuchnia teraz wielka, blatów dużo, to sama wiesz jak jest ;) Robię 3 rzeczy na raz i jeszcze mam mnóstwo miejsca. To jest super. Strasznie się tym jaram :lol:

 

Myszonik co rozumiesz poprzez "idealną"? Nie będę się obnażać, ale uwierz mi, że do ideału strasznie mi daleko i 10kg to absolutne minimum które powinnam zrzucić.

Ale ja kocham jeść. Są potrawy których nie potrafię się*wyrzec. Uwielbiam makarony.

Na imprezie nie wyszło z mulami (bo w auchan zabrakło i zostały tylko ostrygi) więc na szybko musiałam wymyślić coś innego (a do imprezki 4 godziny). Postawiłam na szybką carbonarę ze świeżym spaghetti. Nieskromnie powiem że wyszła przepyszna :)

A np humus mi nie wyszedł. Zapomniałam o paście tahini i okazało się że bez niej i malaksera którego nie mam to nie to :( Uratowałam troszkę sprawę czosnkiem w mega ilości, śmietanką słodką i sokiem z cytryny. Goście jedli, dokładali, ale ja nie byłam zadowolona

 

Ola, białe K1 są w połysku, czarne i srebrne w macie. Białych w macie wydawało mi się że nie ma

 

Przepisy:

 

Roladki z łososiem i serkiem philadelphia

Smażę dość grube naleśniki ze słonego ciasta naleśnikowego ze szpinakiem (dodałam rozmrożony rozdrobniony hortex, ok 4 łyżki)

Smaruję serkiem philadelphia (z sokiem z cytryny i skórką otartą z cytryny, na oko)

Rozkładam łososia i zwijam. Zawijam ściśle w folię i wkładam do lodówki żeby stężały. Przed podaniem kroję z lekkiego skosa, układam i polewam kremem balsamicznym

 

Krążki pumpernikla z serem camambert, pomidorkami suszonymi

Tu bez filozofii

Smaruję krążki pumpernikla masłem czosnkowym (ćwiartka kostki masła, sól, 2 ząbki czosnku) kładę plasterek sera, na to suszony pomidor i listek bazylii

Dobrze jak postoją i serek zmięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór:)

 

Witam się nieśmiało u Ciebie monsanbia. Przyznam szczerze, że Twój wątek przeglądam od jakiegoś czasu (w końcu troszkę go było trzeba, aby cały przeczytać i być na bieżąco :p)

Wnętrza domku bardzo bardzo zachwycają - ogromna kuchnia, piękna jadalnia, narożnik, szarości i tak bym mogła wymieniać w nieskończoność...

Melduję, że zdążyłam już zrobić przepyszne tagiatelle z tuńczykiem - mniaaaam, moje smaki! A że uwielbiam makaron to chciałabym prosić o przepis na spaghetti aglio olio e peperoncino które nie tak dawno temu robiłaś :)

 

Pozdrawiam i będę zaglądać już oficjalnie jeśli pozwolisz :)

Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ja skorzystam z przepisu na camembert następnym razem jak będę robić imprezkę.:p i jeszcze pomęczę cię o pomysły na kanapeczki!!!!

 

Robię często z bagietki podpieczonej krojonej w poprzek (czyli na malutkie kromeczki) takie z pastą z serka twarogowego koziego, zmieszanego z czarnymi oliwkami i z pomidorkami suszonymi (jak się wszyscy zdążyli już*pewnie zorientować pomidorki suszone bardzo lubie ;) Są takie winne, i słodkie i kwaskowe ... mniam)

 

Łosoś, serek i kawior - zestaw wszechczasów ;)

 

Z pastą z awokado limonki, soli pieprzu, do tego połówka pomidorka koktajlowego

 

To co mi przychodzi na szybko do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...