Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda, no na szynce to już nie to samo :no: a kalorii w porcji wcale nie tak znów wiele mniej. Najwięcej jest jednak w żółtkach, śmietanie, no i makaronie!

Jak szynkę usmażysz bez tłuszczu? Cebula nie będzie się miała na czym zeszklić ... Kiedyś robiłam na odchudzonym włoskim bekonie, no smaczne owszem, dobre nawet, ale nie to samo, wiesz o co chodzi? :yes:

 

A teraz uwaga, nabrałam mocy. Ja i moja szafka :lol: Resztę od razu obfociłam ;)

 

http://img20.imageshack.us/img20/1903/img2537qq.jpg

 

http://img828.imageshack.us/img828/3699/img2538d.jpg

 

http://img694.imageshack.us/img694/8480/img2518v.jpg

 

http://img706.imageshack.us/img706/9531/img2543f.jpg

 

http://img805.imageshack.us/img805/8681/img2533o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...smietane zamienic na jogurt naturalny, a makaron z maki przennej na ten chinski-ryżowy:rotfl:

zeby nie było-na wątek o odchudzania wciaż nie zajrzałam:wiggle: trzymam sie dzielnie:lol:

 

:p:P:P

:rotfl:

odbija mi już?:lol2::lol2:

 

Nie, ale tak poważnie, to często zastępuję boczek własnie szynką parmeńską:yes: Nawet jak nie jestem na diecie;) Po pierwsze częściej mam w lodówce, po drugie - mniej tłuste, po trzecie - super pyszne:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia, ale przecież szynka parmeńska ma swój tłuszczyk... ja własnie te tłustsze egzemplarze przeznaczam na patelnię;) - bo takich jeść nie lubię:no:

 

Ale oczywiscie nikogo nie zmuszam, już sie zamykam:lol2:

 

Jebista łazienka:o - ona taka SPA ci teraz wyszła:lol:

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia, ale przecież szynka parmeńska ma swój tłuszczyk... ja własnie te bardziej tłuste egzemplarze przeznaczam na patelnię;) - bo takich jeść nie lubię:no:

 

Ale oczywiscie nikogo nie zmuszam, już sie zamykam:lol2:

 

Jebista łazienka:o

 

no ma ma, ale nie tyle ;) całej cebulki na nim nie zeszklisz ;)

 

dzięki, lubię ją (a myślałam że nie będzie mi się*podobywać ;) )

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrr, a ta się nic nie uczy!

Pisałem ostatnio - weź poszukaj w programie graficznym ustawiania balansu bieli i wyciągnij żółć z tych zdjęć :p

 

Ale po co?

Po wyciągnięciu wygląda tragicznie (jak ten stół który Ty wstawiłeś)

Mnie się*tak podoba

Przecież każdy widzi że to zdjęcie nocne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia,:lol2:

Monia, zgadzam sie z przedmówczynią:lol:-spa, jak nic:yes: widze, ze nie dawalas plytek do sufitu...ja wlasnie mam zajawke i musze do konca tyg zdecydowac...nic, wkleje jutro fotki lazienki i bede Was prosic o instrukcje;)

 

bo ja tak płytek nie lubię :no:

Musiałam szukać kto o tym spa napisał, a to madzia tak miesza w swoich postach :p

Taka trochę może. Raz nawek K powiedział - jak w SPA ;) Kurcze, a ja nie widziałam w niej potencjału :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja tak płytek nie lubię :no:

Musiałam szukać kto o tym spa napisał, a to madzia tak miesza w swoich postach :p

Taka trochę może. Raz nawek K powiedział - jak w SPA ;) Kurcze, a ja nie widziałam w niej potencjału :no:

 

bo ja już zmęczona jestem, chaotycznie się wypowiadam, na raty, w kawałkach i z błędami;)

Idę spać i śnić o Twoim Spa:lol2:

 

Jutro od rana zapraszam do mnie... będzie o lodówkach - musisz mi pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zdziwisz, bo już umniesz ;)

 

Ja uwielbiam ze świeżym spaghetti. Kupuję ostatnio w Auchan, jest extra :yes:

 

CARBONARA

 

150-200g boczku wędzonego (polecam gotowy pocięty Morliny), albo pancetty w wersji top ;)

niewielka cebula biała

3 ząbki czosnku

2 żółtka

ok 100-150ml śmietanki 18%

posiekana natka pietruszki

posiekana papryczka chili

sól, pieprz z młynka

parmezan

 

Wszystko trzeba robić na luzie. Jajka się*nie zetną, ja już nawet o tym nie myślę

 

Wstawiam wodę na makaron.

Na rozgrzaną patelnię wrzucam boczek, jak zacznie się wytapiać dorzucam drobno pokrojoną cebulkę i to się smazy na niewielkim ogniu. W tym czasie do miseczki wrzucam 2 żółtka,mieszam rózgą, wlewam śmietankę, wrzucam natkę, solę, pieprzę, mieszam.

Jak już cebulka będzie się złocić dodaję zmiażdżony czosnek i chili. Minutkę to smażę i jeśli makaron nie jest jeszcze gotowy wyłączam gaz spod patelni

Do odcedzonego makaronu który wraca do garnka na najmniejszy ogień wrzucam zawartość patelni, wlewam zawartość miseczki, wyłączam gaz i mieszam. Jeśli jest za tępe dolewam troszkę śmietanki.

I gotowe

Carbonarę łatwo przesolić (bo boczek jest słony) ale też niedobrze kiedy jest mdła. To już trzeba sobie wyrobić

 

PS. wczoraj jedliśmy o 24 ;)

o rany !!! Monia o tej porze się juz nie je!!! popraw się!!

a carbonarę robię podobnie oczywiście bez chili i pietruszki to już autorskie i niezbędne dodatki w twojej kuchni:p ja jeszcze do jajek i śmietanki( ja 30 %) dodaje 10 dkg, albo na oko startego żółtego sera, aby się ciut ciągło:p

 

:yes: No kochana właśnie w googlach znalazłam ten Twój tfuuuuurrr -) :wiggle:

 

Po wpisaniu hasła: tagiatelle z tuńczykiem forum murator, na pierwszym miejscu pojawiło mi się:

 

Przepisy od Monsanbii i kole?anek - Dzienniki budowy - Forum Murator

 

forum.muratordom.pl/entry.php?117361...od...i...Cached - Translate this page

You +1'd this publicly. Undo

2 posts - 1 author - 17 Oct 2011

2. tagliatelle z tuńczykiem, w śmietanowym sosie, z cytrynowym pieprzem i pomidorkami suszonymi. Smak co najmniej zaskakujący i jeśli ktoś ...

 

:D:D:D

Monia mistrzyni nasza

 

...smietane zamienic na jogurt naturalny, a makaron z maki przennej na ten chinski-ryżowy:rotfl:

zeby nie było-na wątek o odchudzania wciaż nie zajrzałam:wiggle: trzymam sie dzielnie:lol:

a ja zajrzałam i odpuściłam . ćwiczę i jem:p

 

Kessel Linearis super 60

 

Wciąż czekam na montażystę z Ronala. Nie chlapie, korzystam z wanny :lol2:

o Monia ja tez wolę wannę:p

 

się*pojawię

O której? 12 rano? ;)

no to już wstałaś Księżniczko???

 

ja już kawkę, syn do szkoły pojechał i telefon do weterynarza załatwiłam.

 

Lazienka wyszła wam śliczna te półki przy wannie idealne. pamiętam ja głosowałam tylko za górną:confused: a 2 wyszły super.są niewidoczne, tak wkomponowały się w całość.

szafka umywalkowa super i wanna podświetlona ( ja o tym zapomniałam) bosko wygląda wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jest i łazienka... pięknie wyszła. Szafka super. I w ogóle te metallici jakoś lepiej u Ciebie wyglądają niż u mnie. Elegancko:)

Słuchajcie tak już się przestawiłam na ten dietowy tryb życia, że całe wywody o carbonarze przeczytałam bez emocji (ja uzależniona od makaronu!!!) i ze spokojną myślą - dobra zrobię sobie kiedyś jak już schudnę na niedzielną ucztę. Chyba odwyk działa - postanowiłam nie tknąć ani grama makaronu dopóki nie osiągnę celu, bo ja z makaronem jak alkoholik z alko - nie mogę trochę - jak zacznę jeść to popłynę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...