Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale przecież to jest forum dyskusyjne, na którym ludzie mogą dyskutować.

Pod warunkiem że robią to z kulturą i szanują osoby o innych poglądach (dla mnie hasła "skąd się urwałeś" i "czuję wiedzę książkową" są zwyczajnie obraźliwe, szczególnie spod palców kogoś, kto mnie w ogóle nie zna).

no to przepraszam jeżeli kogoś uraziłam!! u Moni jest dość swobodnie, więć stąd moje słownictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do budowlano-mieszkaniowych tematów.n

Wiem, że pierwszy rok, drugi nawet nie są*miarodajne, ale kto mi powie ile taki średniej wielkości dom (220m2 razem z ogrzewanym garażem) powinien dziennie pochłaniać gazu (co, cwu, płyta gazowa)?

 

Tez jestem ciekawa:) Kuchni gazowej nie mam, ale to pewnie akurat pomijalna przy ogrzewaniu wartość..

Ja nawet próbowałam liczyć na podstawie świadectwa energetycznego i jakiś danych w sieci o średnim spalaniu gazu - wychodziło mi chyba ok. 250m3/ miesiąc i to by się nawet zgadzało, bo teraz miałam zużycie po ok. 200 m3 miesięcznie, no ale mrozu nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o jedzenie u dzieci to chyba dzieczyny mają rację. Ja przynajmniej tak robię z Młodym i nie mam żadnych problemów alergicznych. A czosnek można podawać po 10 miesiącu.

 

Jeśli chodzi o zużycie gazu to u mnie wychodzi ok 200m3 miesięcznie - bez kuchenki no ale ona wiele nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaZZZ - niestety zupełnie się z Tobą nie zgadzam, że dziecko w wieku 7 miesięcy powinno 'wszystkiego spróbować' i 'wie co jest dla niego dobre'.

Oczywiście można pójść torem wpychania w roczne dziecko zestawów z McDonald's (co jest niestety bardzo częstym przypadkiem w Polsce), ale nie ma to nic wspólnego z 'dobrem dziecka' i dbaniem o jego zdrowie.

Dziecko jak najbardziej powinno znać różne smaki, ale nie w wieku kilku miesięcy.

 

oj boże skąd ty się urwałeś Salik!!! ja od ciebie czuję wiedzę książkową. A te książki i poradniki piszą bardzo różni ludzie, niekoniecznie mająćy odpowiednioą wiedzę . ja także popieram Balbinę , Monię , Magdę i Annę . bo dzieci już siedzące ( 7 miesięcy) mogą jeść wszystko!!! oby zdrowe. a kto tu mówi o mcdonaldzie, przeciez to świnstwo!!! i dorośli też powinni tego unikać!!

 

:spam:

 

Oj salik, bo się obrażę;) Gdzie napisałam, ze dawałam dziecku Mc'Donalds'a?:wtf: Pisząc wszystko, miałam na myśli wszystko co ja jem... a sama się staram takich świństw nie jadać, więc to oczywiste, ze nie karmiłam dziecka żadnymi junk-fooodami;)

 

Ja po prostu ogólnie powiedziałam o metodzie - że ją popieram... uznając przy okazji, że trzeba zaufać Ani i wierzyć, ze ta carbonara była taką, która nie zaszkodzi dziecku... a już szczególnie w znikomej ilości... Nie mam w zwyczaju posądzać innych rodziców o brak rozsądku, i w tym wypadku tego też nie robię - dlatego stanęłam w obronie dziewczyny... Bo rozumiem jej sposoby wychowawcze, ale jednocześnie nie mam zamiaru zagladać jej w talerze i oceniać menu... jej sprawa;)

 

Nie planowałam, ale muszę się wtrącić.

Były robione badania w dwóch grupach dzieci: od pół roku do roku i od roku do półtora roku.

Badanie polegało na tym, że przez pół roku dziecko dostawało na tacy różne produkty do jedzenia (ale nie było wśród nich słodyczy i rzeczy ewidentnie dla dziecka niezdrowych) i przez CAŁY ten okres dzieci SAME decydowały co będą jeść i ile będą jeść. Nikt ich nie karmił, ani nie namawiał do jedzenia określonych produktów.

Wyniki badań były dosyć zaskakujące: po skończonym eksperymencie dzieci były dokładnie badane.

Rezultat: WSZYSTKIE dzieci z obu grup miały IDEALNE wyniki (lepsze niż dzieci żywionych zgodnie z zaleceniami lekarza).

Interpretacja była taka, że organizm wie co jest mu potrzebne i bierze tyle, aby było optymalnie.

Mnie przekonało i staram się tak żywić dzieci.

I nie mam ŻADNYCH problemów żywieniowych z nimi (inne, owszem bywają;-))

 

o to to to... dokładnie to o czym ja mówiłam:yes: Czyli widać, na forum jest więcej osób które stosowały tą metodę - i na naszej próbce widać, że w 100% się sprawdziła - a to o czymś świadczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęć gościnno-dziecięcej nie mam nowych

 

doszła jeszcze szafka pod umywalkę (fornir-teak) i biała nad sanitariatami

 

http://img268.imageshack.us/img268/4685/img2210e.jpg

 

http://img850.imageshack.us/img850/4223/img2207y.jpg

 

parapet

http://img33.imageshack.us/img33/7852/img2287hz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko dzięki bardzo ,przypominam sobie ogladałam je, mam pytanie, ale anula zdekoncentrowała mnie pytając o ten tort bezowy- niestety ja sama jestem beza:(

 

co to za białe kafelki w łazience?matowe?

i w czarnej łazience widać chyba nad wanną jakiś prostokąt w suficie-tam jest jakieś oświetlenie-poszukuję wpuszczanego w sufit licowanego z sufitem i tak wygląda że tam coś takiego ma być

 

dzięki za linki, niestety , albo stety ,ja na dalej na FM ,rozmowy nie będzie za dużo spraw do zaplanowania, a ten tort bezowy spowodował ślinotok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco nie jestem, bo o to w tym wątku nie łatwo więc jeśli było to o wybaczenie proszę i odesłanie na odpowiednią stronę, czy była tu mowa, zdjęcia z efektów szkolenia w Parze? tuż po szkoleniu niczego ciekawego nie pisałaś może później temat wrócił, czy da się zastosować tą farbę/tynk np na płytę mdf?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj salik, bo się obrażę;) Gdzie napisałam, ze dawałam dziecku Mc'Donalds'a?:wtf: Pisząc wszystko, miałam na myśli wszystko co ja jem... a sama się staram takich świństw nie jadać, więc to oczywiste, ze nie karmiłam dziecka żadnymi junk-fooodami;)

 

Ja po prostu ogólnie powiedziałam o metodzie - że ją popieram... uznając przy okazji, że trzeba zaufać Ani i wierzyć, ze ta carbonara była taką, która nie zaszkodzi dziecku... a już szczególnie w znikomej ilości... Nie mam w zwyczaju posądzać innych rodziców o brak rozsądku, i w tym wypadku tego też nie robię - dlatego stanęłam w obronie dziewczyny... Bo rozumiem jej sposoby wychowawcze, ale jednocześnie nie mam zamiaru zagladać jej w talerze i oceniać menu... jej sprawa;)

 

 

 

o to to to... dokładnie to o czym ja mówiłam:yes: Czyli widać, na forum jest więcej osób które stosowały tą metodę - i na naszej próbce widać, że w 100% się sprawdziła - a to o czymś świadczy;)

dzieki Magda:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, czy Twój tort bezowy to ten??:

http://mojewypieki.blox.pl/2009/07/Tort-bezowo-kawowy.html

 

Si Anno :lol:

Jest banalnie prosty!

Tylko ja zrobiłam z kawą*mieloną (bo lubię te kropeczki w masie ;))

 

TAR :lol2:

Było było. Pana z Ronala wypatruję do montażu obydwu kabin :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko dzięki bardzo ,przypominam sobie ogladałam je, mam pytanie, ale anula zdekoncentrowała mnie pytając o ten tort bezowy- niestety ja sama jestem beza:(

 

co to za białe kafelki w łazience?matowe?

i w czarnej łazience widać chyba nad wanną jakiś prostokąt w suficie-tam jest jakieś oświetlenie-poszukuję wpuszczanego w sufit licowanego z sufitem i tak wygląda że tam coś takiego ma być

 

dzięki za linki, niestety , albo stety ,ja na dalej na FM ,rozmowy nie będzie za dużo spraw do zaplanowania, a ten tort bezowy spowodował ślinotok,

 

Kafle to Baldocer Delie Marfil

 

W czarnej łazience jest w ksztłcie litery L przez całą szerokość oświetlenie LED. Tam dojdzie jeszcze pleksa. Zakład jest jakieś 200m od domu, cały czas mi nie po drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...