Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cd łazienki przy sypialni:

 

kabina Ronal PUR 100x120/2m (zdjęcie wyżej - jak w łazience ogólnej), komplet natryskowy podobny jak wyżej, z baterią grohe quadra, odpływ liniowy jak w łazience ogólnej, dłuższy (950)

 

Przyciski-spłuczki

 

Sigma20_CZARNY___4a02aa2ee87ac.jpgSigma20bialy.jpg

 

 

I właśnie sobie uświadomiłam, że zapomniałam o baterii wannowej :lol2:

Taki szczególik

Ma być*3-otworowa i fajna. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina - planuję podłogę*teakową, deseczki, nie mozaikę.

Nawet bym o niej nie pomyślała, gdyby nie fakt, że mieszkamy z taką*podłogą*ponad 5 lat i jestem nią cały czas oczarowana.

Jest genialna w użytkowaniu i bardzo praktyczna. Od tych 5 lat nic z nią nie robiliśmy (a pewnie powinniśmy), ale to nie nasze mieszkanie, nikt nas nie prosił, nie sugerował, a podłoga nie wygląda jakby tego wymagała.

No i co jest w niej najpiękniejsze - nic nie widać! Żadnego włoska, pełka, nitki, plamy po paście itd.

Jednym słowem jest ssssuper.

Dlatego zdecydowałam się*na taką podłogę*do własnego domu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pstryknęłabyś jej jakieś zdjęcie? Chodzi mi o kolor/odcień po latach użytkowania, bo biję się z myślami czy dać taką czy nie. Bo baaardzo by mi pasowała do koncepcji jednej łazienki:-)

Ale jak mówisz, że taka bezproblemowa, to chyba się zdecyduję:D

Tylko ten kolor...

I jakbyś jeszcze napisała czy lakierowana czy olejowana to byłoby już miodzio:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% olejowana, i tylko olejowana (olej chroni przed wilgocią - nam się*wylewa z prysznica przy każdej kąpieli od ponad roku :rolleyes: i nic się z nią nie dzieje)

Fotkę cpyknę, chyba że zaraz coś znajdę w kompie

Kolor sobie możesz wybrać*jaki chcesz przecież.

Widziałaś łazienkę reni 1980, 78mysz, rasi? Każda inna (możesz wziąć jatobe, merbau, teak)

Ta moja to w ogóle jest coś dziwnego. Nie jestem pewna czy nie jest to mozaika przemysłowa dębowa wybarwiona pod kolor reszty podłogi w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni, Gigar cudny :) obejrzałam wszystkie filmiki na youtube i jestem w szoku, że tak chętnie zażywa kąpieli w wannie :lol: już nie wspominam, że potrafi korzystać z toalety ;)

 

W dolnej łazience mam kibelek subway, ale umywalka właśnie memento - czeka na zamontowanie, bo brat mi dopiero szafkę robi, na wzór właśnie tej z kolekcji memento:

 

BTH_MEMENTO_1.jpg

 

 

kanciasty kibelek mam na górze, z tym że to kludi esprit i jest równie wygodny jak subway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, nie wiem :rolleyes: Dawno już*kupiłam ten zestaw. Spodobał mi się i miałam taki kaprys (dziś bym pewnie wybierała coś*innego, żeby było trochę jednak taniej).

Mam nadzieję że będzie wygodny, to co napisała za chwilę Elena trochę mnie uspokoiło :) Poza tym o swoją wygodę się*nie boję, mam czym na nim siadać, a na dobrej poduszce to zawsze wygodnie, nie? :cool:

 

Elena, a jaką masz tę umywalkę?

Bo ja od samego początku mam problem jaką zamówić.

Czy nablatową, czy naszafkową ... czy jeszcze jakąś inną?

Chcę ją*zamontować*na blacie obłożonym mozaiką, a pod spodem byłaby szafka. Myślałam o godmorgonie z IKEA, albo jakiejś właśnie robionej na zamówienie (dość szerokiej, może 160, może 180)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996

witaj Monia. zaczęłam przeglądać twoje komentarze. Dom fajny. I juz czekam na środek.

Co do wanny mam lusso 170x 90 ( u syna w łazience ) - ogromna. zobacz sobie u mnie w komentarzach. mam obłożoną plytkami z kazdej strony. do wanny potrzebny koniecznie jest zagłowek , bo się zsuwa . i ty wzięłaś 180 to już olbrzym . zamontuj baterię z boku. ja zamontowałam przy odpływie i strasznie cięzko sięgać,żeby umyć głowę.Baterię mam paffoni stick 3 otworową( jeszcze sprawdzę w papierach) . wylewka była za krótka i musieliśmy zmienić z innego kompletu ( a że miałam zbędną z paffoni level , to podpasowała). jak będziesz kupować baterię wannową, zobacz , czy wylewka pasuje do wanny.:) aha te wanny akrylowe bardzo się rysują i to jest ich jedyna wada. trzeba myć bardzo delikatnymi środkami, broń boże cif i miękkimi gąbeczkami;) moj syn uwielbia tą wannę . dokupiliśmy zagłowek na silikon w formie wałeczka szary do wanien lusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masud - ja będę niedługo potrzebował zamówić styropian na podłogi (będę go potrzebował na miejscu w połowie sierpnia).

 

Okazało się, że mam więcej wełny, niż styro - także z zamówienia nici. Ale mam do odstąpienia (tanio, jak twój komin :cool:) 5 m3 styropianu na podłogi grubość 20 cm - Knauf THERM PRO eps 100 lambda 36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masud, Catalano oglądałam, nawet brałam pod uwagę.

Nie spodobało mi się to, że od spodu nie ma konsekwencji kanciatości (??? jest takie słowo? ;) ) No generalnie na żywo spośród dwóch bardziej podeszła mi seria memento v&b. A zresztą*nie ma o czym mówić, bo już dawno sobie na budowie czekają na swój czas

 

Jestem trochę zła na męża, bo przekonywał mnie do jasnoszarego gresu Casalgrade. Ja chciałam ciemniejszy. Wtedy mieliśmy mokre wylewki i tynki, w domu było ciemno i mąż stwierdził, że trzeba robić jasne płytki. Dziś widzę że są za jasne :( Mogłam go nie posłuchać

 

Jestem po spotkaniu z glazurnikami. Teraz muszę*kogoś wybrać. Nie lubię tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawy. Ja też wszystko już mam i czeka. Cenowo to jest jakiś kosmos, zgadzam się :(

 

Jak to wszystko - płytki, armaturę, ceramikę i całą resztę zliczyłam i porównałam do kuchni (która i tak jest kosmicznie droga - mea kulpa, mea kulpa - było nie brać studia kuchennego tylko dobrego stolarza!) i wyszło mi że dwie łazienki są od niej duuuuużo droższe to stwierdziłam, że albo ja przeginam w wyborach albo to po prostu tak musi być. Pewnie jest jakiś złoty środek. A ja go nie zastasowałam. W przyszłym domu (chyba sobie zrobię taką sygnaturkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Monia. zaczęłam przeglądać twoje komentarze. Dom fajny. I juz czekam na środek.

 

Witaj Monia! Oczywiście miło mi i zapraszam częściej :welcome:

Jeśli o wannę chodzi, to właśnie po tym, jak gdzieś o niej pisałaś (że jest duża i fajna) zaczęłam się nad nią zastanawiać. Też chcę kupić zagłówek. Myślisz że dwa po przeciwnych stronach też mają sens? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masud, Catalano oglądałam, nawet brałam pod uwagę.

Nie spodobało mi się to, że od spodu nie ma konsekwencji kanciatości (??? jest takie słowo? ;) ) No generalnie na żywo spośród dwóch bardziej podeszła mi seria memento v&b. A zresztą*nie ma o czym mówić, bo już dawno sobie na budowie czekają na swój czas

 

Jestem trochę zła na męża, bo przekonywał mnie do jasnoszarego gresu Casalgrade. Ja chciałam ciemniejszy. Wtedy mieliśmy mokre wylewki i tynki, w domu było ciemno i mąż stwierdził, że trzeba robić jasne płytki. Dziś widzę że są za jasne :( Mogłam go nie posłuchać

 

Jestem po spotkaniu z glazurnikami. Teraz muszę*kogoś wybrać. Nie lubię tego :(

 

OK. Chyba rozumiem... To syndrom mojej drugiej połowy, która ostatnio oglądała tyły telewizorów w sklepie, sprawdzając który jest najbardziej płaski, pomimo, że i tak będzie wisiał. Ja patrzyłem na te kibelki z góry, także nie zauważyłem rzeczonej niekonsekwencji. U mnie będzie Catalano :)

A wracając do płytek to ja chciałem też szare m.in. Casalagrande Ragggio di Luna (czy jakoś tak) czy nieśmiertelną Berninę VB. W efekcie płytki będą... białe Marazzi (nie pamiętam nazwy) na powierzchni 100 m2 plus wiatrołap. Chyba to trochę niepraktyczne? Ja mam do wykończenia ekipę od architekt - nawet tani są a robią dobrze (atak na rozpoczną we wrześniu) - przynajmniej w porównaniu do rekordzisty - 66 k PLN netto za kafelki i parę sufitów :jawdrop: No ale przyjechał nowym Audi A6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996

mają sens , ty masz większą. a szeroka jest dość.ja mam 1, 70 i dla mnie jest za długa moja 170:wiggle:

ale głownie korzysta z niej moj syn , ktory siedzi w wannie czasami nawet przez cały seans filmu w telewizji.przy otwartych drzwiach od łazienki widzi telewizor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...