Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Monia zapodaj cos kalorycznego, bo w kadym watku o dietach nawijaja a ja glodna jestem.

A te jaja faszerowane od Tofika to ja robie podobnie, tylko inaczej paste jajeczna. Jajka kroje w drobna kosteczke, dodaje bardzo duza ilosc szczypiorku, troche soli, wiecej pieprzu i pare lyzek gestej smietany, potem bulka tarta i na maselku na patelni. Sprobuj tez sa pycha np. z grzaneczkami z maslem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no widzisz ja nigdy nie zagladalam do chilibite, tata zawsze tak robil kiedy bylam dzieciakiem. wtedy to nawet nikt nie przypuszczal, ze bedzie cos takiego jak internet:rolleyes:, ja chyba sprobuje tego makaronu z pasta tunczykowa, jeszcze go nie robilam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ja chyba sprobuje tego makaronu z pasta tunczykowa, jeszcze go nie robilam :)

 

aaa, no to obowiązkowo :lol:

 

Moniu co się stało, że tak wcześnie wstałaś?

 

Kurier z wnioskiem do podpisania przyjechał :lol2:

 

Skoro tutaj bardzo kulinarny wątek jest to się wpiszę jeśli można :).

 

wpisowe - przepis na coś*fajnego :lol2:

Witaj mirela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie pstrykam, bo my nie zdążymy przewaznie po aparat zalecieć ;).

Polędwiczki wieprzowe obieram z błonek i kroję na grubsze kotleciki. Później traktuję je ręką lub delikatnie tłuczkiem. Ważne - nie solić (ja ogólnie staram się nie dawać do dań zbyt wielu przypraw). Na maśle z odrobiną oliwy z oliwek przesmażam z dwóch stron (najlepiej po 5 sekund z jednej i 5 z drugiej żeby się białko ścięło i potem już na spokojnieszym ogniu) - krotko, dosłownie 2-3 minuty. Wyciągam je, dodaję do tego masła całe opakowanie mascarpone i łyżeczkę zielonego pieprzu marynowanego (kiedyś mi się nudziło to sobie pozaprawiałam tego dosyć dużo). Zagotować tylko. Gotuję do tego kolorowy makaron (też nie solę), polewam go sosikiem i sałatka z pomidorów (w mniejsze ćwiartki z czerwoną cebulą i WAŻNE posypana grubą solą - ja ogólnie mam power ostatnio na grugą sół, zupełnie inaczej smakuje).

Szybko się to danie robi, wszystkim smakuje, ja go przygotowuję w trakcie imprezy zawsze (kocham kuchnię otwarta na salon ;)).

 

tak, mam na myśli bolognese - 2 rodzaje mięsa, seler, pietruszka, marchewka, cebula i dwa dni wolnego ;).

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE posypana grubą solą - ja ogólnie mam power ostatnio na grugą sół, zupełnie inaczej smakuje).

 

polecam zatem sól Maldon :yes:

 

Bolognese też*robię z duszoną marchewka, selerem naciowym i cebulką :yes:

 

Balbina, o, przypomniałaś mi paście! (ja robię taką czerwoną, do sarowania, podpatrzyłam w mojej ulubionej Tawernie Rybaki w Sopocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi się*nie chce :no:

Nawet zakupy w almie24 zrobiłam ;) i następne chyba też tak zrobię :lol:

oj ty leniu!!!

 

no widzisz ja nigdy nie zagladalam do chilibite, tata zawsze tak robil kiedy bylam dzieciakiem. wtedy to nawet nikt nie przypuszczal, ze bedzie cos takiego jak internet:rolleyes:, ja chyba sprobuje tego makaronu z pasta tunczykowa, jeszcze go nie robilam :)
jeszcze nie próbowałas?????

 

To mogą być polędwiczki :yes:

A masz coś ze zdjęciem? ;) Może być nie od ręki :lol:

Włoskie spaghetti masz na myśli sos bolognese?

a ja już mam ochotę na te polędwiczki. super szybko się je robi!!! będą dziś zamiast kotletów z piersi:wiggle: może być makaron penne:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wegierkowymi wlasnymi tez lubie ale moje zapasy juz sie skonczyly :( a ja siedze w pracy i o zarelku moge tylko pomarzyc, mam tylko jakas sucha karme, pewnie kanapki z krakowska ;)

jak nie bede zbyt zmeczona zeby cos upichcic to po drodze zrobie zakupy na makaron na jutro a dzis zrobie nalesniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ja właśnie jem ;) Co prawda z powidłami węgierkowymi, ale takie uwielbiam :yes:
ja z węgierkowym tosty zjadłam właśnie. a resztę lyżką wyjadam do 2 kawy:wiggle:

 

z wegierkowymi wlasnymi tez lubie ale moje zapasy juz sie skonczyly :( a ja siedze w pracy i o zarelku moge tylko pomarzyc, mam tylko jakas sucha karme, pewnie kanapki z krakowska ;)

jak nie bede zbyt zmeczona zeby cos upichcic to po drodze zrobie zakupy na makaron na jutro a dzis zrobie nalesniki.

jej , a ja nie lubie smażyć naleśników!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...