Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Ja do godz: 10 skonsumowałam 8 kromek pysznych kanapek zrobionych przez TŻ-a z oliwkami, kiszonym ogórasem, serkiem, jajkami, ketchupem, pomidrkiem i czerwoną cebulką :). A nic mi nie zostało :(. Nawet ADR-ów nie ma nikt.

 

A nalesniki ostatnio u nas schodzą z taką wredną czekoladą zrobioną z margaryny i z bananami. Takie życzenia ma moja kochana rodzinka ostatnio:).

No ale wzięłam zakupiłam syrop klonowy i pójdą na patelnię pancake :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

jej , a ja nie lubie smażyć naleśników!!!

 

A ja ostatnio uwielbiam i robię co chwilę :no:

 

Pisałam już że jeszcze 2 miesiące temu uważałam że nie potrafię ;) Nigdy mi nie chciały wyjść

 

Także odrabiam stracone lata :yes:

Dodaję 3-4 łyżki oleju do ciasta i nie muszę się*w ogóle bawić w "olejowanie" patelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adr-ów??????

ADR to towary niebezpieczne (dla zdrowia) w slangu kierowców ciężarówek - czyli wszystkie gorace kubki itp :).

 

8!??????????????? :o

 

Ale chyba z bagietki???

 

 

No bo 8 się*nie da przecież :no:

Nie no, z takiego średniego chleba. :). Da się :).

 

O tak, ja tez oliwę do naleśników dodaję.Szczególnie jak z kwaśnego mleka lub kefiry robię nalesniki (one się bardziej przyklejają do patelni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieciaki też są mega naleśnikowe.

Mogłyby jeść codziennie:)

Podobnie jak racuchy z jabłkami, leniwe kluski, placuszki serowe, kopytka i wszelkie domowe specjały.

Wieczorami tak sobie umilamy życie:)

 

Mirela! Masz sprawdzony przepis na pancake?

Taki, które rosną jak szalone i po upieczeniu nie opadają po 5-ciu minutach????

Bo mi niestety żadne długo nie wytrzymują wyrośnięte i robię gofry z gotowego ciasta:-(

 

A! I mam pytanie: od jakiegoś czasu chodzą za mną naleśniki podpalane z pomarańczami I chyba likierem pomarańczowym.

Bardzo, ale to bardzo poszukuję SPRAWDZONEGO przepisu!

Robiłyście takie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio uwielbiam i robię co chwilę :no:

 

Pisałam już że jeszcze 2 miesiące temu uważałam że nie potrafię ;) Nigdy mi nie chciały wyjść

 

Także odrabiam stracone lata :yes:

Dodaję 3-4 łyżki oleju do ciasta i nie muszę się*w ogóle bawić w "olejowanie" patelni

bo masz gaz. może dlatego!!!! a ja poczekam z tym smażeniem może rok:wiggle: nie chce mi się stać przy płycie i smażyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! I mam pytanie: od jakiegoś czasu chodzą za mną naleśniki podpalane z pomarańczami I chyba likierem pomarańczowym.

Bardzo, ale to bardzo poszukuję SPRAWDZONEGO przepisu!

Robiłyście takie????

 

Czytasz w mych myślach, chciałam nawet napisać to samo

 

crepes suzette:

 

http://www.chillibite.pl/2012/01/crepes-suzette-tydzien-2.html

 

A chilli to gdzieś po Waszej stronie W-wy te zakupy zbiorowe z Włoch robi chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR to towary niebezpieczne (dla zdrowia) w slangu kierowców ciężarówek - czyli wszystkie gorace kubki itp :).

 

 

Nie no, z takiego średniego chleba. :). Da się :).

 

O tak, ja tez oliwę do naleśników dodaję.Szczególnie jak z kwaśnego mleka lub kefiry robię nalesniki (one się bardziej przyklejają do patelni).

no tak jak masz niedowagę;)

Balbina to ty także lubisz gotować!!!! moj syn lubi, ale zje 3 naleśniki slbo 2 gofry. moj mąz też. to po co stac przy garach i narobić tyle??? dla kogo????odpowiedz -dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co stac przy garach i narobić tyle??? dla kogo????

 

Dlatego mam trzy małe japy do wyżywienia:D

Sama frajda z takiego gotowania, gdzie dzieciaki przylatują i podstawiają co chwila talerzyki po jeszcze.

Z naleśnikami się nie wyrabiam.

Zaczynam jak zaczyna się dobranocka, to jest szansa, że jak się skończy będę miała już przygotowaną na tyle bezpieczną ilość, żeby się nie kłóćiły które kogo i komu zabraknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w mych myślach, chciałam nawet napisać to samo

 

crepes suzette:

 

http://www.chillibite.pl/2012/01/crepes-suzette-tydzien-2.html

 

A chilli to gdzieś po Waszej stronie W-wy te zakupy zbiorowe z Włoch robi chyba

 

Rany!

Jak to się stało, że ja jeszcze nie trafiłam na tę stronę???

Już jestem fanką!

To kompletnie moje klimaty!!!

DZIĘKI!!!

 

A naleśniki wyglądają superowo, ale stanowczo nie dla dzieci!

Po takiej ilości alkoholu w sosie to nawet nie próbowałabym wejść do samochodu:D

A nie sądzisz, że przydałoby się jakieś nadzienie (choć symboliczne) do tych naleśników?

Dla podkreślenia smaku, nawet coś mdłego, jak lekko doprawiony serek maskarpone?

Jak myślisz?

Kiedy robimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam trzy małe japy do wyżywienia:D

Sama frajda z takiego gotowania, gdzie dzieciaki przylatują i podstawiają co chwila talerzyki po jeszcze.

Z naleśnikami się nie wyrabiam.

Zaczynam jak zaczyna się dobranocka, to jest szansa, że jak się skończy będę miała już przygotowaną na tyle bezpieczną ilość, żeby się nie kłóćiły które kogo i komu zabraknie:)

fajnie,

a u mnie obiad 10 minut i po obiedzie. dlatego lubię robic cos w 15 minut.;)

jak pieke ciasto- to panowie zjedzą po 2 kawałki max tego samego dnia. a nastepnedo i następnego... jem ja:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany!

Jak to się stało, że ja jeszcze nie trafiłam na tę stronę???

Już jestem fanką!

To kompletnie moje klimaty!!!

DZIĘKI!!!

 

A naleśniki wyglądają superowo, ale stanowczo nie dla dzieci!

Po takiej ilości alkoholu w sosie to nawet nie próbowałabym wejść do samochodu:D

A nie sądzisz, że przydałoby się jakieś nadzienie (choć symboliczne) do tych naleśników?

Dla podkreślenia smaku, nawet coś mdłego, jak lekko doprawiony serek maskarpone?

Jak myślisz?

Kiedy robimy?

dziś zróbcie i pokażcie efekty!!!

 

Monia nie zupełnie w chmurach!!!! juz właśnie do sklepu czas wyjechac po polędwiczki i pieprz zielony:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Pszczynie serwują w takiej klimatycznej knajpce naleśniki z kandyzowaną skórką z pomarańczy z prażonymi nieco słonymi pistacjami i z syropem klonowym. Połączenie słodko-słone jest nieziemskie ....

 

Moje pancake wyglądaja inaczej niż na fotkach bo gawiedź sobie życzy jabłka w kostkę pokroić bo za suche:).

A czy opadają ... nie, chyba nie. Przepis jakiś z netu biorę, one w sumie podobne są (zawsze jest dużo proszku lub sody w przepisie). A i tak "na oko" robię.

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...