Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

ja byłam jeszcze lepsza bo hajtałam się jak jeszcze 20 lat nie miałam skończonych i wszyscy się w głowę pukali - nie w ciąży i za mąż tak młodo wychodzi:o a w tym roku 15 rocznica nam stuka:D
no to Aga ja wyszłam za mąż 13 dni po moich 20 urodzinach i minęła juz 18 rocznica;) prawie tak samo zgłupiałyśmy!!!! no bo strzelce, na co było czekać!!!

 

A kot fantastyczny :)
fantastyczna ślicznota!!!!

 

Monia dostałaś już może pierwszy rachunek za gaz? Jestem ciekawa jak to wygląda w kontekście tej naszej męki z groszkiem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podpytam dokładnie M bo przez to że on ciągle dokupuje to ciężko powiedzieć ile kosztuje to miesięcznie. Ale dam znać ...

U nas np wyszła kwestia tej źle podpiętej rury od reku i jeszcze mamy chyba fatalnie osadzone okno tarasowe bo tak wiało że cała kanap była lodowata. M uszczelniał to jakimiś uszczelkami w weekend bo aż gwizdało przy wietrze. Sporo tych kwiatków wychodzi tej pierwszej zimy :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w ramach oszczędności ;) zmieniłam częstotliwość wywozu śmieci na co 2 tygodnie

Wkurzał mnie oddawany w 2/3 pusty pojemnik

 

A ilo litrowy pojemnik wybrałaś? My mamy 120l i mam wrażenie że się nie wyrabiamy raz na 2 tyg. Pety ciągle wciskam tacie żeby wyrzucił u siebie do pojemnika z segregacją. Chociaż ściskam jak się da ... to i tak strasznie dużo miejsca zajmują :mad:. Dodam że my tylko butelkowaną wodę gotujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilo litrowy pojemnik wybrałaś? My mamy 120l i mam wrażenie że się nie wyrabiamy raz na 2 tyg. Pety ciągle wciskam tacie żeby wyrzucił u siebie do pojemnika z segregacją. Chociaż ściskam jak się da ... to i tak strasznie dużo miejsca zajmują :mad:. Dodam że my tylko butelkowaną wodę gotujemy.
nie macie stacji uzdatniania wody???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120l

Z tym że mamy dodatkowo worki do segregacji (dostajemy takie sztywne 120l)

Ja podejrzewam że i przez 2 tygodnie nie zapełnię na full tego pojemnika. Tam lądują przecież same obierki, resztki i brudne opakowania

Martwiłam się że kosze do segregacji za małe. A muszę wyrzucać w połowie pełny bo przecież nie będę śmierdzieli tydzień trzymać ;)

Policzyłam że wyrzucam 2 niepełne siatki (takie jak w Tesco zakupowe) tygodniowo

 

Ja używam wody z BRITY, butelki i puszki mąż zgniata, najwięcej zajmują te winowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120l

Z tym że mamy dodatkowo worki do segregacji (dostajemy takie sztywne 120l)

Ja podejrzewam że i przez 2 tygodnie nie zapełnię na full tego pojemnika. Tam lądują przecież same obierki, resztki i brudne opakowania

Martwiłam się że kosze do segregacji za małe. A muszę wyrzucać w połowie pełny bo przecież nie będę śmierdzieli tydzień trzymać ;)

Policzyłam że wyrzucam 2 niepełne siatki (takie jak w Tesco zakupowe) tygodniowo

 

Ja używam wody z BRITY, butelki i puszki mąż zgniata, najwięcej zajmują te winowe ;)

 

Boszzzzzzzz ja prawie nie gotuję a śmieci produkuję na potęgę. U mnie jeszcze pieluchy sporo miejsca zajmują :rolleyes:. Butelki, pety, kartony ... śmieci to jakiś mój koszmarek. Jak widzę kolejną nową rzecz która jest zapakowana w piękny kartonik to już obłęd w oczach. Ostatnio gości którzy przywieźli mi tą piękna paterę na ciacha pożegnałam wręczając olbrzymie pudło na do widzenia ;). Niestety u nas nie ma sekgregacji chociaż w domu przez ukłąd pojemników 3 szt z IKEA, swoją drogą bardzo fajne i tanie (a bałam się że będa za małe) i tak segreguję więc tym bardzije żal. W okolicy jeszcze nie odkryłam pojemników na segregowane odpady ... a mrozy tym bardziej nie zachęcają mnie do zwiedzania okolicy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofee, bo nie rozdzielasz segregowanych i do pojemnika trafia wszystko. Tak to i ja bym się nie wyrobiła. Zamów sobie worki (u mnie odbiór 7,50) i zobaczysz. Jak odchodzą butelki, kartoniki, folijki to z takich bytowych prawie nic nie zostaje

 

Zresztą to chyba obowiązkowe jest mieć umowę na wywóz segregowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofee, bo nie rozdzielasz segregowanych i do pojemnika trafia wszystko. Tak to i ja bym się nie wyrobiła. Zamów sobie worki (u mnie odbiór 7,50) i zobaczysz. Jak odchodzą butelki, kartoniki, folijki to z takich bytowych prawie nic nie zostaje

 

Zresztą to chyba obowiązkowe jest mieć umowę na wywóz segregowanych

 

No widać nie, bo mnie nikt nie zaproponował takiej opcji, bo nie cała gmina objęta jest segregacją ... chociaż zupełnie nie wiem w czym filozofia skoro polega to tylko na wydaniu płatnego worka ... i odebrania go podobnie jak worek na całość. Gdzie sens gdzie logika???? Ale wyczytałam że wprowadzają sukcesywnie i kiedyś kiedyś dojdą i do mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigar piękny :D :yes:

 

Dziewczyny my za ogrzewanie domu 160 m2, podłogówka wszędzie miesięcznie płacimy 260 zł, ogrzewamy gazem. Każdy się dziwi, że tak mało, ale u nas wszystko ciepłe no i ocieplone :rolleyes:

 

Śmieci...hmn..my mamy odbiór 2 x w miesiącu i można zgłosić się do gminy po worki do segregacji, dają je za darmo i chyba za darmo odbierają, my tam nieekologiczni jak na razie jesteśmy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać nie, bo mnie nikt nie zaproponował takiej opcji,

 

Mnie też, ale sama zapytałam

Fakt że taki odbiór powinien być za półdarmo, nie wiem 2zł? Żeby ludzi mobilizować do segregacji

Ja za worek też nie płacę, za odbiór 7,50 (120l)

 

Venus, to faktycznie bardzo mało

Ale to jest roczne zużycie i wyliczona średnia? Czy prognozy? Czy przychodzi gazownik co miesiąc i płacicie za zużycie miesięczne?

 

Aneta, nie musiałaś nawet kończyć zdania ;)

Dobrze wiem o co Ci chodzi ;) ja zrobiłam taką aferę*przy odbiorze podłogi, że cisnęłam w męża portfelem z rozliczeniem, trzasnęłam drzwiami i odjechałam bez dziękuję i do widzenia :lol2: Bo miało być równiutko. A to przecież nie chłopaków wina ;) Czuć że nie jest równo, 2mm może, ale osadzony i wykończony jest dobrze - korek jest równo z rantem tej kuwety

 

TAR - mąż*non stop steruje. Sprawdza co lepsze - obniżać na noc, czy nie, jakie krzywe grzewcze. Ale licznik nie kłamie. W ostatnie dni ponad 20m3! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my grzejemy tak samo noc i dzien, za to temp wody w zasobniku ustawiamy wg. por dnia i naszego przebywania w domu. ale z takim zuzyciem da sie zyc. u nas rachunki to rzad wielkosci 140-410 zł jedynie w grudniu 2010 bylo ono duze (nie ustawione sterowanie) ponad 500 zl. latem zuzycie prawie zerowe (kolektory), za okres maj-wrzesien 9m3, srednia za 12 m-cy to niecale 300 zl /mc. wieksze r-ki placilam w bloku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia pytam bo u mnie wciąż sprawa niezamknięta...przez jakiś czas było odbijanie piłeczki - hydraulicy zwalali na parkieciarza i vice versa...wezwałam obu szefów i zapytałam, którego ekipa dała dupy...hydraulik się przyznał ale ani przepraszam tylko zacząl kręcić...u nas w jednym miejscu kratka ciut wystaje w innym jest za nisko...pomysł był - została zrobiona drewniana kratka i przecyklinowana razem z dechami a potem zalakierowana - była idealna kolorystycznie no i poziomami...do pierwszego grzania...tak się wypaczyła, że wyladowała w piecu a my zostaliśmy z tymi aluminiowymi. Nie wiem czy Wiesz ale są takie niby listwy aluminiowe, które się kładzie pomiędzy brzeg kratki a samą kratkę i to niby gubi te nierównosci - to ostatnia z propozycji naszego wykonawcy, ja się zastanawiam ale powaznie rozważam zrywanie podłogi i osadzanie grzejników ponownie...zbyt wiele kasy mnie kosztowała sama podłoga i to ustrojstwo i nie strawię jak będzie mi to sterczało...wkurzona jestem na maksa o te grzejniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie segregacja odbierana jest raz na miesiąc - trzeba wtedy pamiętać, aby wystawić worki przed ogrodzenie. U nas najwięcej plastików schodzi. U mojej mamy pod urzędem gminy co sobotę przyjeżdża pan i za darmo zabiera plastiki, kartony i szkło - trzeba to tylko jakoś składnie popakować. Właśnie planuję wysłać M pojutrze z zebranymi rzeczami, bo niestety byliśmy na nartach jak u nas w styczniu zabierali segregację i nie chce mi się czekać prawie całego lutego do następnej zbiórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, styczeń 2011 w W-wie był ze średnią -0,5 stopnia. Najniższa temp -12, i dwa tygodnie odwilży z temp +9st ;)

A teraz, już jest -19!!! i tak od kilku dni

Ale z ciekawości ktoś by mógł mi sprawdzić zużycie dzienne teraz w te mroźne dni. Mąż sprawdza codziennie o 15:30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...