Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Aneta, ale ile Ci ten grzejnik wystaje? Dużo? Bo ja oczywiście też się zdenerwowałam, ale mam tylko jeden, za kanapą, olałam

Druga sprawa jest taka, że u mnie nikt nie jest winien. Grzejnik osadzony i parkieciarze dorównali korkiem do kuwety prawidłowo. Wyżej nie mogli, bo korek byłby nad kuwetę i by się strzępił. U nas powodem jest brak tej listewki aluminiowej właśnie! Gdyby była, wyrównałaby do kratki, a parkieciarze do niej zrobiliby na poziomie.

A listwę odradził nam właściciel sklepu z grzejnikami (a raczej jego ojciec który był w zastępstwie), że drożej i bez listwy bardziej estetycznie, lżej. I tak faktycznie jest, ale za to kratka nie może wtedy być równo ...

Mąż jak byłam taka zła, obiecał że zabierze kratkę i ją od spodu podszlifuje na końcówkach tak, że wejdzie głębiej. Pomysł był, żeby do sklepu z grzejnikami ją nawet zawieźć ;) ale wiesz jak to jest, po czasie

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR, styczeń 2011 w W-wie był ze średnią -0,5 stopnia. Najniższa temp -12, i dwa tygodnie odwilży z temp +9st ;)

A teraz, już jest -19!!! i tak od kilku dni

Ale z ciekawości ktoś by mógł mi sprawdzić zużycie dzienne teraz w te mroźne dni. Mąż sprawdza codziennie o 15:30 :)

 

no to r-ek za styczen nie powinien przekroczyc bynajmniej u mnie 300 zl. , sprawdzania zuzycia sie nie podejme :) raz, ze musialabym codziennie do licznika na zewnatrz ganiac (rano nie zdaze a jak wracam to juz ciemno), dwa podnosilabym sobie niepotrzebnie cisnienie patrzac na licznik. wole zyc w blogiej nieswiadomosci, poczekac na r-ek i sie mile rozczarowac.

nie chce straszyc ale mrozy maja byc caly luty jedynie k. 7 ma sie na pare dni ocieplic. jestem ciekawa czy tak bedzie, oby prognozy sie nie sprawdzily. jesli jednak tak bedzie to wiem, ze moge sie spodziewac za luty k. 450-500 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informatyk , by nie był:rotfl:

 

;) bo to zależy czyim

 

Lidzia, ale u nas nie wszędzie 2-ga warstwa wełny położona i nie wiadomo kiedy będzie. Mam dość ekip i na razie sobie nie wyobrażam by ktoś miał mi tu przychodzić.

Także u nas może być chłodniej i drożej ;)

 

A jeszcze jedno pytanie. Jak macie zapotrzebowanie domu obliczone na ileś kW to kocioł też*macie tak ustawiony?

Bo my mamy zapotrzebowanie 19-21 a kocioł ustawiony na 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Jak macie zapotrzebowanie domu obliczone na ileś kW to kocioł też*macie tak ustawiony?

Bo my mamy zapotrzebowanie 19-21 a kocioł ustawiony na 24

o matko, o czym ty do mnie rozmawiasz ? :o

 

nie wiem jakie mam zapotrzebowanie, bo wszystko wyliczał hydraulik i później ustawiał piec. Nawet nie wiem jak mam to na nim sprawdzić na jaką moc mam ustawiony.

 

Dzisiaj zwiększyłam krzywą spalania, bo jest mi zimno strasznie. Chyba przez to odchudzanie i dietę jest mi tak zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko, o czym ty do mnie rozmawiasz ? :o

 

nie wiem jakie mam zapotrzebowanie, bo wszystko wyliczał hydraulik i później ustawiał piec. Nawet nie wiem jak mam to na nim sprawdzić na jaką moc mam ustawiony.

 

Dzisiaj zwiększyłam krzywą spalania, bo jest mi zimno strasznie. Chyba przez to odchudzanie i dietę jest mi tak zimno

Lidzia ile zrzuciłaś???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max zapotrzebowanie u mnie wyliczylam na poziomie 16 kW zakladajac srednio 80-100w ciepla na m2 powierzchni i uwzgledniajac wszelkie straty ciepla, krzywa grzewcza ustawiona na srodku podzialki (optymal) piec ustawiony na 3 a grzejniki na termostatach 3-3,5 i jeden w lazience na max . na jakie zapotrzebowanie piec mam ustawiony tego nie wiem, robil to instalator. temperatura w domu idealna, jest mi cieplo, tylko w reku wlaczylam nagrzewnice, bo przy takich mrozach ciut zimno wialo. maz wlaczyl kominek i ja sie juz gotuje, a grzejniki sie wylaczaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus - nie chcę straszyć, ale korekta może być bolesna ;)

TAR - jaką masz powierzchnię i kubaturę domu i jaką utrzymujesz temperaturę? Bo jakoś naprawdę niskie te Twoje rachunki:)

Monia - poleciłam małżonkowi sprawdzić jutro i w sobotę - zobaczymy jakie mamy dziennie zużycie...

A Wy jeszcze nie mieliście rachunku od przeprowadzki? Co 2 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia u mnie nie wystaje dużo max 2,3 mm ale ja mam 2 ogromne okna tarasowe i przy nich kanalowe no i chodzimy wszyscy w skarpetach więc te 2 mm robi swoje - tzn strasznie mnie wkur...bo czasem się zaczepiam o te cholerne krawędzie...nie mówię już o tym , że Iskierka kilka par spodni na tych krawędziach podarła - na szczęście tylko spodnie, nózki miała całe... U mnie to nie jest równo - tzn w niektórych miejscach wystaje a w niektórych jest ok, jeszcze w innych jest poniżej...Panowie już próbowali przeszlifować od spodu ale u mnie egzaminu nie zdało bo kratka wtedy jest nierówna i tam gdzie było ok okazywało się , że po szlifowaniu juz ok nie jest.... Nie wiem jakiej firmy są Wasze grzejniki, my mamy z Brugmana i tam wcale nie musisz kupować tych aluminiowych listew, powinno być ok również bez nich. Ja widziałam na żywo kanałowy z kratką i tą listwą, nie wygląda żle choć szczerze mówiąc wolę bez listwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...