Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do Madzi...

Wczoraj był u nas znajomy.. jeździ w pogotowiu i wie od lekarzy, ze matka chciała już pozbyć/zostawić dziecko po urodzeni... szkoda, że tego nie zrobiła... Już wczoraj mówił, ze matka może mieć coś na sumieniu z Madzia, a nie porwanie....

Nic jeszcze nie było mowy o Rutkowskim, czy wiadomościach w necie czy też w mediach...

Nawet spierałam się z nim....

Po południu czytam, słucham w wiadomościach i włosy mi się najeżyły.... Miał facet racje...

Gdyby dziecko jej wypadło, coś się stało, wypadek, można samemu zasłabnąć z dzieckiem, cokolwiek... to jak by się matka zachowywała...

Ja bym wrzeszczała, krzyczała o pomoc, dzwoniła na pogotowie, wołała sąsiadów... Cokolwiek... a w domu cisza... No chyba, że jest wersja Rutkowskiego....

Aaa i po badaniach dziewczyny podobno nie stwierdzono żadnej utraty przytomności, nieświadomości...

 

Smutne to... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba sprawdzić za ile "Twój" bank sprzedaje Ci walutę do spłaty kredytu i porównać ją do tej którą kupisz w kantorze oczywiście przeliczając ratę

 

u nas to by była oszczędnosć rzędu 400 zł - tak sobie liczę...

I dużo i mało:rolleyes: miesięcznie może niewiele, ale rocznie już prawie 5 tyśków się robi... a biorąc pod uwagę cały okres spłacania kredyty - już całkiem poważna sumka:rolleyes:

 

Chyba też się sprawą głębiej zainteresuję:yes:

 

anula, mogę też prosić o informację z którego IK warto korzystac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RMFfm napisali krótką notatkę... :(

Z tego co znajomy mówił, to dziecko miało problemy z sercem....

 

Taką miałam nadzieję że oni to dziecko sprzedali ...

Tragedia :( :( :(

Jak można zabić własne dziecko albo zataić przypadkową śmierć własnego dziecka?????

Nie mieści mi się to w głowie. W ogóle

 

I ci wszyscy ludzie którzy całym sercem zaangażowali się w poszukiwania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie po prostu nie powinni mieć dzieci, bo potem są z tego tragedie życiowe (głównie dla dzieci)...

 

Co do kantoru internetowego - ja korzystam z internetowykantor.pl

Czas zamiany walut zależy od banku, pory dnia w której robimy zamianę, jak szybko są księgowane przelewy walutowe w naszym banku itd.

Czasami jest to pół godziny, czasami na walutę trzeba poczekać do następnego dnia.

Z reguły najwolniejszy czynnik to księgowanie przelewu walutowego przez nasz bank (odbywa się ono w większości banków ręcznie, sprawdzane są bardzo dokładnie dane odbiorcy w przelewie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... muszę spróbować tego internetowego kantoru - nawet dla stówki warto parę razy kliknąć:)

A skoro już jesteśmy przy tematach finansowych - gdzie ubezpieczacie dom? Macie jakieś godne polecenia pakiety ubezpieczenia nieruchomości (chciałabym ubezpieczyć dom od wszelkich zdarzeń losowych + wyposażenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to by była oszczędnosć rzędu 400 zł - tak sobie liczę...

I dużo i mało:rolleyes: miesięcznie może niewiele, ale rocznie już prawie 5 tyśków się robi... a biorąc pod uwagę cały okres spłacania kredyty - już całkiem poważna sumka:rolleyes:

 

 

Dla mnie bardzo dużo! I nie chodzi mi tutaj o % udział w budżecie domowym, wiadomo każdy inaczej zarabia i każdy inaczej to odczuwa. Ale nawet jak dla mnie byłoby to "na waciki" to wolałabym dać komuś kto potrzebuje, a nie wolną ręką puścić instytucji finansowej, która akurat na brak kasy raczej nie narzeka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie pstrykam, bo my nie zdążymy przewaznie po aparat zalecieć ;).

Polędwiczki wieprzowe obieram z błonek i kroję na grubsze kotleciki. Później traktuję je ręką lub delikatnie tłuczkiem. Ważne - nie solić (ja ogólnie staram się nie dawać do dań zbyt wielu przypraw). Na maśle z odrobiną oliwy z oliwek przesmażam z dwóch stron (najlepiej po 5 sekund z jednej i 5 z drugiej żeby się białko ścięło i potem już na spokojnieszym ogniu) - krotko, dosłownie 2-3 minuty. Wyciągam je, dodaję do tego masła całe opakowanie mascarpone i łyżeczkę zielonego pieprzu marynowanego (kiedyś mi się nudziło to sobie pozaprawiałam tego dosyć dużo). Zagotować tylko. Gotuję do tego kolorowy makaron (też nie solę), polewam go sosikiem i sałatka z pomidorów (w mniejsze ćwiartki z czerwoną cebulą i WAŻNE posypana grubą solą - ja ogólnie mam power ostatnio na grugą sół, zupełnie inaczej smakuje).

Szybko się to danie robi, wszystkim smakuje, ja go przygotowuję w trakcie imprezy zawsze (kocham kuchnię otwarta na salon ;)).

 

tak, mam na myśli bolognese - 2 rodzaje mięsa, seler, pietruszka, marchewka, cebula i dwa dni wolnego ;).

 

Dzisiaj zrobiłam, pycha:hug:

 

Jak marynujesz pieprz, czy czymś mozna by zastąpić mascarpone, żeby było równie pyszne, a mniej kaloryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak marynujesz pieprz, czy czymś mozna by zastąpić mascarpone, żeby było równie pyszne, a mniej kaloryczne?

 

Ja polędwiczki z zielonym pieprzem robiłam kiedyś w śmietance 18% (w ogóle do dań zawsze jej używam)

Nie wiem czy równie pyszne jak danie z mascarpone, bo tego jeszcze nie zrobiłam :no:

 

e-mól, podziwiam Cię, że potrafisz znaleźć i na to czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...