Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

a ja robiłam pól na pół smietanka i mascarpone. pyszne!!!! ale ja robię z pieprzem czarnym młotkowanym.Panowie u mnie wolą:rolleyes:

dzis miałam mieć gości. zapowiedzieli sie o 15 ( niby wiedziałam na 50 procent ,że mieli przyjechać , ale do 15 nie potwierdzali), a ja dziś mam dzień tzw nic mi się nie chce.

więc po ich telefonie normalnie spanikowałam , bo kompletnie nie miałam pomysłu, co zrobić jeść:confused: ani pomysłu, ani nic w lodówce:confused:

ale odmówili jednak, 75 km nie chce im sie jechac , bo mróz:rolleyes:

przychodzą tylko kuzyn z żoną- więc robię kanapeczki z tego co w lodówce( bagietki ze sklepu z dołu), talerz serów i tyle:wiggle:

uff upiekło mi się:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

robię z pieprzem czarnym młotkowanym

 

Pieprz młotkowany kocham miłością bezwarunkową! :lol

Kiedyś się zastanawiałam czy kupić w Slegrosie tę wielką banię, chyba kg ;) Bo co chwilę kupowałam te malutkie opakowania

Twoi lubią ostro? Bo my bardzo. Dziś zrobiłam na maksa ostre curry, z całą garścią pokrojonej papryczki chilli ;) (dziecku w związku z tym musiałam robić co innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w domku furore robi pieprz czerwony (rozowy) dodajemy prawie do wszystkiego od lososia, miesa, sosow serowych, po lody. A dzis byly placuszki ziemniaczane z tarta cebulka i pieprzem, oj tak mi sie juz ich chcialo :D

 

:lol: "każdy ma jakiegoś bzika"

 

Marynowany? Z moździeża? W całości?

Podziel się jakimś*wypaśnym przepisem :yes:

 

cholera jasna. Potłukłam kolejny kieliszek do wina :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w domku furore robi pieprz czerwony (rozowy) dodajemy prawie do wszystkiego od lososia, miesa, sosow serowych, po lody. A dzis byly placuszki ziemniaczane z tarta cebulka i pieprzem, oj tak mi sie juz ich chcialo :D

 

oj też uwielbiam czerwony pieprz :rolleyes: taki w całości... ziarenka z odchodzącą skórką - mniammmm:rolleyes:

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony tylko w calosci, przy rozgryzaniu wysmienity i nie jest ostry tylko taki slodkawo-ziolowy.

przepis na tatara z makreli:

swieza makrele mielimy, dodajemy troche drobno pokrojonych oliwek, drobno pokrojonych pomidorow suszonych wszystko dobrze mieszamy, do tego sol, pieprz do smaku, formujemy wieksze kulki (ja nabieram duza lyzke i wychodzi taki waleczek) do tego ruccola z pomidorkami koktajlowymi polana odrobina balsamico i oliwa na orzechach. do makreli dressing jogurtowy. ja dodatkoo zawsze to oproszam czerwonym pieprzem, polewam oliwa na orzechach, odrobina soku z cytryny.do tego ciepla bagietka. jest wysmienite, smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia ale jak robisz sos?

 

ja rozpuszczam w rondelku pare lyzeczek masla, do tego smietana 18+ (taka do zupy zeby grudek nie bylo) jak sie zagotuje dodaje 2-3 rodzaje sera plesniowego (gorgonzola + lazur) lub inne, wazne by jeden byl ostry i jeden lagodny. czesto do sosu na koniec dodaje gotowanego brokula pokrojonego w drobna kostke i 2 lyzeczki czerwonego pieprzu. w daniu z marynowanymi paseczkami z indyka podsmazonego na zloto i warzywa na patelnie. warzywa na patelnie oproszam mixem ziolowym z odrobina wegety, pare lyzek gestej smietany i 2 lyzeczki syropu klonowego (wtedy maja wyrazisty smaczek) do tego miseczka ryzu.

reasumujac: ryz, warzywa, indyk i sos serowy - kaloryczne, ale moj maz to uwielbia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... muszę spróbować tego internetowego kantoru - nawet dla stówki warto parę razy kliknąć:)

A skoro już jesteśmy przy tematach finansowych - gdzie ubezpieczacie dom? Macie jakieś godne polecenia pakiety ubezpieczenia nieruchomości (chciałabym ubezpieczyć dom od wszelkich zdarzeń losowych + wyposażenie)?

ja mam pakiet dom od zdarzeń losowych + wyposażenie + samochody w Ergo Hestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da, tylko trzeba mieć odpowiednie sery ;)

 

oczywiście że się nie da

samo wino się da, ale same sery?! :lol2:

 

Saliku, ja Cię proszę, znasz adres, podeślij mi tego swojego Gruyere, Appenzellera i prawdziwego Emmentalera!!!!

Ależ Ci tego zazdroszczę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Teraz mnie się zaciął ... wykrzyknik ;)

 

TAR, podawałam przepis na szpinakowo-serowy sos, w kilku wątkach nawet jest

Jak Cię interesuje i nie odnajdziesz, to znajdę albo jeszcze raz napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym ubezpieczyć dom od wszelkich zdarzeń losowych + wyposażenie)?

 

A masz taki niuans jak klamki w oknach z przyciskiem?

Jeśli nie, to ostatnio u jednej forumki była mowa o tym, że ubezpieczalnia w razie włamania każe sobie wymienić klamki w takim wypadku ;)

Czyli składka idzie się j....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, podawałam przepis na szpinakowo-serowy sos, w kilku wątkach nawet jest

Jak Cię interesuje i nie odnajdziesz, to znajdę albo jeszcze raz napiszę

 

wrzucaj, choc ja zawsze wymieniam szpinak i czosnek na cos innego :) szpinaku i czosnku nikt u mnie nie lubi i nie toleruje. jedyny wyjatek z czosnkiem to smazone krewetki :D

wiem, narazam sie z tym czosnkiem ale nic na to nie poradzimy, taki nasz urok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...