Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wrzucaj, choc ja zawsze wymieniam szpinak i czosnek na cos innego :) szpinaku i czosnku nikt u mnie nie lubi i nie toleruje. jedyny wyjatek z czosnkiem to smazone krewetki :D

wiem, narazam sie z tym czosnkiem ale nic na to nie poradzimy, taki nasz urok :D

 

ehh, spróbowaliby sosu :p

 

Magda, zaraz podejdę, ale jak u Ciebie nadal rozkminka nad kształtem drzwiowych wałeczków, to ja odpadam :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cofnij się stronę:p

 

Przeczytałam kilka stron :p

 

dla mnie krótka piłka - duża chłodziarka i duża zamrażarka (ew mała zamrażarka), ale na pewno o chłodziarkę bym tu walczyła

Ta na napoje dla mnie np jest zbędna. Nie lubię chłodnej wody, do napojów dodaję lód, a piwo zmieści się w dużej chłodziarce

Za to miejsca w lodówce na różności (garnki, duże paczki, brytfanki, patery, salaterki, patelnię czasem ...) zawsze mało (chociaż ja jakoś od 2 miesięcy nie mam z tym problemu ;))

 

No, takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas napoje (wina - bo my tylko białe, soki, perierki itp) zajmują strasznie dużo miejsca...praktycznie jedna, dolna półka jest tylko pod to;)

a do tej chłodziarki szufladowej można wrzucić sporo innych rzeczy... szczególnie zapasów (dziesiątki dzieciowych jogurtów, kefirów itp.) - wtedy w lodówce głównej jest sporo miejsca na aktualne produkty i naczynia:)

Ale widzę, zenie chcesz się wczuć:p

Idęwtakim razie spać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, ktoórzy nie mają siły brnąć przez śnieg, eeee pomyłka, przez setki stron komentarzy u Moni a słyszeli o pysznościach jakie gotuje ona oraz inne Koleżanki forumowe i chcieliby ugotować coś z przepisów podawanych u Moni polecam wpis "Przepisy od Monsanbii i koleżanek" z 13.10 w blogu lub dzienniku dzień po dniu.

 

Zaznaczam to nie auto promo lecz pomoc dla kucharzących.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas napoje (wina - bo my tylko białe, soki, perierki itp) zajmują strasznie dużo miejsca...praktycznie jedna, dolna półka jest tylko pod to;)

a do tej chłodziarki szufladowej można wrzucić sporo innych rzeczy... szczególnie zapasów (dziesiątki dzieciowych jogurtów, kefirów itp.) - wtedy w lodówce

 

No to jak sama widzisz, ciężko doradzać jak ma się inne podejście do tematu ;)

U nas

Wina - tylko czerwone (no, 95%)

Soki - pijemy w zasadzie tylko wodę, czasami w lodówce jakiś sok wyląduje, raz na 2-3 miesiące. Nie potrafię sokiem zaspokoić pragnienia. Lil woła tylko wodę (przynajmniej w domu)

Woda (perierki :lol2:) - bez względu na to jaka z lodówki mi nie smakuje (zuz@nka, pozdro!)

 

Z tego co piszesz Wam dla waszego trybu życia lodówka szufladowa jest niezbędna. W końcu gdzieś te perierki przechowywać musisz :lol: (sorry, ale to tak mi się to spodobało, że nie mogę się powstrzymać ;))

Efilo ma takową, popytaj.

Ja mam w swojej lodówie teraz tyle miejsca że mnóstwo butelek bym napakowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perierki podkreśliłam dlatego;) że niegazowanej w lodówce nie trzymam:no: ale gazowaną (a wtedy tylko perierki wchodzą w grę:lol2: - innych nie znoszę:sick:) - to tylko w lodówce... bo poza mam wrażenie, ze cały gaz uleciał:sick: i już drugi raz, wczęśniej odkręconej - nie tknę;)

 

efilo ma taką lodówkę??? Muszę jutro koniecznie do niej zajrzeć...jak znaleźćjej wątek?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo ma taką lodówkę??? Muszę jutro koniecznie do niej zajrzeć...jak znaleźćjej wątek?:rolleyes:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163293-Posty-do-Anuli&p=4867236&viewfull=1#post4867236

 

w stopkach ma swoje wątki

 

a teraz już*naprawdę idę spać, perierko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony tylko w calosci, przy rozgryzaniu wysmienity i nie jest ostry tylko taki slodkawo-ziolowy.

przepis na tatara z makreli:

swieza makrele mielimy, dodajemy troche drobno pokrojonych oliwek, drobno pokrojonych pomidorow suszonych wszystko dobrze mieszamy, do tego sol, pieprz do smaku, formujemy wieksze kulki (ja nabieram duza lyzke i wychodzi taki waleczek) do tego ruccola z pomidorkami koktajlowymi polana odrobina balsamico i oliwa na orzechach. do makreli dressing jogurtowy. ja dodatkoo zawsze to oproszam czerwonym pieprzem, polewam oliwa na orzechach, odrobina soku z cytryny.do tego ciepla bagietka. jest wysmienite, smacznego :)

u hu ,hu czerwony pieprz. koniecznie spróbuję , bo brzmi bardzo smakowicie. ja używam w młynku kolorowy, ale :rolleyes:to nie to samo

 

monia ale jak robisz sos?

 

ja rozpuszczam w rondelku pare lyzeczek masla, do tego smietana 18+ (taka do zupy zeby grudek nie bylo) jak sie zagotuje dodaje 2-3 rodzaje sera plesniowego (gorgonzola + lazur) lub inne, wazne by jeden byl ostry i jeden lagodny. czesto do sosu na koniec dodaje gotowanego brokula pokrojonego w drobna kostke i 2 lyzeczki czerwonego pieprzu. w daniu z marynowanymi paseczkami z indyka podsmazonego na zloto i warzywa na patelnie. warzywa na patelnie oproszam mixem ziolowym z odrobina wegety, pare lyzek gestej smietany i 2 lyzeczki syropu klonowego (wtedy maja wyrazisty smaczek) do tego miseczka ryzu.

reasumujac: ryz, warzywa, indyk i sos serowy - kaloryczne, ale moj maz to uwielbia.

u mnie też to lubią . tylko ja z piersiaz kurczaka griloawna w piekarniku robię:)

 

Monia ale stron przybyło 1 wieczór:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...