Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Monsanbia a pamiętasz jaki model jest tej patelni?

Bo mam już dosyć "swoich prób i błędów" zakupowych, mam już kilka takich patelni w szufladzie

 

No to gwarantuję że byś była zadowolona

Do tego można ją wrzucić do piekarnika :yes:

 

Za tę cenę do samych racuszków/naleśników/pancakesów warto :yes:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10101206/

 

Dodam że do naleśników ma świetny kształt. Chodzi o to że jest taka kanciata, łatwo łopatką manewrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to gwarantuję że byś była zadowolona

Do tego można ją wrzucić do piekarnika :yes:

 

Za tę cenę do samych racuszków/naleśników/pancakesów warto :yes:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10101206/

 

Dodam że do naleśników ma świetny kształt. Chodzi o to że jest taka kanciata, łatwo łopatką manewrować

 

Bardzo dziękuję, ale niepozorna :) w życiu bym na nią nie zwróciła uwagi .

Koniecznie muszę się wybrać do Ikei, mam nadzieję , że wyprzedaże się już skończyły :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, ale niepozorna :) w życiu bym na nią nie zwróciła uwagi .

 

Prawda?

I pomyśleć że wzięłam ją jako tę dodatkową, do wrzucenia czasem czegoś do zapieczenia (pamiętam jak ją kupowałam to z myślą o omletach do których mi takiej właśnie brakowało)

Przy przeprowadzce pozbyłam się starych patelni i ta jest moją główną

 

Natomiast przymierzam się do zakupu ceramicznej Monety. Może wyprze ona teflonowe używane przeze mnie do tej pory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda?

I pomyśleć że wzięłam ją jako tę dodatkową, do wrzucenia czasem czegoś do zapieczenia (pamiętam jak ją kupowałam to z myślą o omletach do których mi takiej właśnie brakowało)

Przy przeprowadzce pozbyłam się starych patelni i ta jest moją główną

 

Natomiast przymierzam się do zakupu ceramicznej Monety. Może wyprze ona teflonowe używane przeze mnie do tej pory...

 

Pochwal się jak kupisz i koniecznie wystaw jej recenzje na forum::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patelnie ceramiczne są zdrowsze, w USA teflonowe się już wycofuje ze sprzedaży.

 

A mnie akurat ta z Ikei nie pasuje, do tej pory miałam teflonowe Tefala i mogłam smażyć bez tłuszczu, a ta po kilku np. naleśnikach zaczyna się palić (nie wiem, może to kwestia indukcji?). Właśnie zastanawiam się, czym ją zastąpić, bo mnie wkurza, kupiłam ceramiczną, ale taką tanią z Rosmanna i jest jeszcze gorsza, może z normalną tzn. dużą ilością oleju jest ok, ale ja najachętniej smażę na minimalnej ilości. Napaliłam się na patelnię ceramiczną Moneta, ale przeczytałam (może nawet w moim muratorowym wątku o patelniach), że wcale nie jest taka świetna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patelnie ceramiczne są zdrowsze, w USA teflonowe się już wycofuje ze sprzedaży.

 

A mnie akurat ta z Ikei nie pasuje, do tej pory miałam teflonowe Tefala i mogłam smażyć bez tłuszczu, a ta po kilku np. naleśnikach zaczyna się palić (nie wiem, może to kwestia indukcji?). Właśnie zastanawiam się, czym ją zastąpić, bo mnie wkurza, kupiłam ceramiczną, ale taką tanią z Rosmanna i jest jeszcze gorsza, może z normalną tzn. dużą ilością oleju jest ok, ale ja najachętniej smażę na minimalnej ilości. Napaliłam się na patelnię ceramiczną Moneta, ale przeczytałam (może nawet w moim muratorowym wątku o patelniach), że wcale nie jest taka świetna...

 

Ja się znowu narażę Moni:lol2: (już u mnie trwa zażarta dyskusja kuchenna;))... ale mi też nie pasuje ta ikeowska:no: Na to wychodzi:lol2: - bo jak zobaczyłam zdjecie, to uznałam, ze skądś ją kojarzę... zajrzałam do szafki - a tam na samym dnie ta patelnia... muszę mieć ją od ponad 4 lat i pewnie od tak dawna jej nie używam:rotfl:

Musiała mi wybitnie nie podpasować;) Teraz robi za podstawkę pod inne patelnie - ciężka, wysoka - dobrze trzyma tą całą stertę:rotfl:

 

Ale odkąd mam ceramiczną patelnię (taką śliczną, całą białą:rolleyes: od spodu też;))...to żadnej innej nie używam:no: Na tej smażę wszystko niemal bez tłuszczu (jedynie do smaku)... nic nie przywiera - rewelacja:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patelnie ceramiczne są zdrowsze, w USA teflonowe się już wycofuje ze sprzedaży.

 

A mnie akurat ta z Ikei nie pasuje, do tej pory miałam teflonowe Tefala i mogłam smażyć bez tłuszczu, a ta po kilku np. naleśnikach zaczyna się palić (nie wiem, może to kwestia indukcji?). Właśnie zastanawiam się, czym ją zastąpić, bo mnie wkurza, kupiłam ceramiczną, ale taką tanią z Rosmanna i jest jeszcze gorsza, może z normalną tzn. dużą ilością oleju jest ok, ale ja najachętniej smażę na minimalnej ilości. Napaliłam się na patelnię ceramiczną Moneta, ale przeczytałam (może nawet w moim muratorowym wątku o patelniach), że wcale nie jest taka świetna...

 

Wtrącam się przy okazji patelni: tez mam tą patelnię i indukcię i nic mi się nie przypala, a tez smażę naleśniki bez tłuszczu. Więc to nie to:no:

 

 

Witaj Monia:bye: Bardzo lubię Twój wątek:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odkąd mam ceramiczną patelnię (taką śliczną, całą białą:rolleyes: od spodu też;))...to żadnej innej nie używam:no: Na tej smażę wszystko niemal bez tłuszczu (jedynie do smaku)... nic nie przywiera - rewelacja:rolleyes:

 

Dlatego też się do ceramicznej przymierzam

 

Natomiast jeśli będę musiała przesmarowywać ją tłuszczem do smażenia naleśników, jak to Magda robisz, to na pewno tylko do tego celu kupię następną IKEA, bo akurat naleśniki na żadnej nie wychodziły mi lepsze

 

I sprawdź Magda czy na pewno masz tę. Ciężką. Skoro leży już tyyyle czasu, to prawdopodobnie jest to poprzednia wersja, taka fajansowa, lekka, ta aż tyle lat nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też się do ceramicznej przymierzam

 

Natomiast jeśli będę musiała przesmarowywać ją tłuszczem do smażenia naleśników, jak to Magda robisz, to na pewno tylko do tego celu kupię następną IKEA, bo akurat naleśniki na żadnej nie wychodziły mi lepsze

 

I sprawdź Magda czy na pewno masz tę. Ciężką. Skoro leży już tyyyle czasu, to prawdopodobnie jest to poprzednia wersja, taka fajansowa, lekka, ta aż tyle lat nie ma

 

Monika, nie wiem, może mam poprzednią... ale ciężkajest jak pisałam:yes: Nie chce mi się jej wydobywaćspod sterty patelni;)

 

A do naleśników dodaję ciutkę oliwy nie dlatego, że sie przypalają:no: Po prostu wtedy są takie bardziej... hmmm plastyczne;) Ja robię baaaardzo cieniutkie naleśniki...i jak do pierwszego nie dodam tej kropelki oliwy, to wychodzą jak papier - trochę za sztywne;) łamią się przy zwijaniu... moje naleśniki są prawie przezroczyste:lol2: Takie jadałam w domu, takie lubię:rolleyes:

 

Na ceramicznej nic nie przywiera:no:Na pewno nie bedziesz musiała dodawać tłuszczu do smażenia...

 

Ja mam taką: https://www.pomocnicykuchenni.pl/patelnie,patelnia-ceramiczna-sr-28-cm-seria-,35,000204215,2952.html

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do naleśników dodaję ciutkę oliwy nie dlatego, że sie przypalają:no: Po prostu wtedy są takie bardziej... hmmm plastyczne;) Ja robię baaaardzo cieniutkie naleśniki...i jak do pierwszego nie dodam tej kropelki oliwy, to wychodzą jak papier - trochę za sztywne;) łamią się przy zwijaniu... moje naleśniki są prawie przezroczyste:lol2: Takie jadałam w domu, takie lubię:rolleyes:

 

Też robię cienkie jak chusteczka higieniczna, nie łamią się przy zwijaniu i są*jak najbardziej plastyczne (pisałam że oliwy dodaję do ciasta i wtedy już patelnia może być sucha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...