Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Gość monika996
dziewczyny tak na prawdeto tylko wy widzicie we własnym domu, czy macie zawiasy , czy ich nie widać. potem i tak nie zwraca się na to uwagi. Drzwi to drzwi i muszą spełniać swoją funkcję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziewczyny tak na prawdeto tylko wy widzicie we własnym domu, czy macie zawiasy , czy ich nie widać. potem i tak nie zwraca się na to uwagi. Drzwi to drzwi i muszą spełniać swoją funkcję:)

 

Monia, ale ja już któryś raz mówię - nie chodzi mi o zawiasy. Tylko o to, by drzwi były zlicowane ze ścianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha . no to chyba trzeba by było pomyśleć o tym przed tynkami. tak jak Anula myślała o cokołach z kamienia, które ma mieć zlicowane ze ścianą.

 

Nieeee. Tu nic nie trzeba myśleć wcześniej.

Ja piszę ze ścianą, ale mam na myśli opaskę. Jakoś się tak przyjęło.

o takie mi chodzi, tak mają wyglądać z korytarza

 

5linea06.jpg

 

Zeby drzwi tak wyglądały z zewnątrz, muszą się otwierać na zewnątrz (zawiasy mogą być ukryte, jak w tym przypadku, lub widoczne, ale drzwi dalej są z opaską zlicowane). Mogą się otwierać do wewnątrz, wtedy są*potrzebne specjalne zawiasy, ale drzwi w pokoju nie otworzą się dalej niż do futryny (czyli niepełne 90st) Tak jak pokazała anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996
Nieeee. Tu nic nie trzeba myśleć wcześniej.

Ja piszę ze ścianą, ale mam na myśli opaskę. Jakoś się tak przyjęło.

o takie mi chodzi, tak mają wyglądać z korytarza

 

[ATTACH=CONFIG]67098[/ATTACH]

 

Zeby drzwi tak wyglądały z zewnątrz, muszą się otwierać na zewnątrz (zawiasy mogą być ukryte, jak w tym przypadku, lub widoczne, ale drzwi dalej są z opaską zlicowane). Mogą się otwierać do wewnątrz, wtedy są*potrzebne specjalne zawiasy, ale drzwi w pokoju nie otworzą się dalej niż do futryny (czyli niepełne 90st) Tak jak pokazała anula

DSC02035.JPGDSC02039.JPG

ja mam dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ,a czy opaski wokół otworów drzwiowych to mają jakiś standard wymiarowy?

Nam się nagle przy tynkach okazalo, że jedna ściana jest strasznie krzywa i z 7cm, które byly zapasu od drzwi do ściany, zrobiły się 3cm :/

I teraz nei wiem czy w ogóle jest sens takaą opaskę dawać.

 

A w ogoóle to niezwykle ciekawą dyskusje tu prowadzicie, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my mówimy o krytych zawiasach przy drzwiach otwieranych do wewnątrz. Spójrz na drugie zdjęcie anuli (jasne drzwi), dokąd otworzysz te drzwi?

 

monsabia zwroc uwage ze te drzwi sa zamontowane po zewnetrznej stronie a otwierane do wewnatrz wiec bez wzgledu na zawiasy ich otwarcie beda ograniczac oscieznice

przy normalnym montazu tzn montowane na zewnatrz i otwierane na zewnatrz nie ma ograniczonego otwarcia

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsabia zwroc uwage ze te drzwi sa zamontowane po zewnetrznej stronie a otwierane do wewnatrz wiec bez wzgledu na zawiasy ich otwarcie beda ograniczac oscieznice

przy normalnym montazu tzn montowane na zewnatrz i otwierane na zewnatrz nie ma ograniczonego otwarcia

 

No właśnie cały sęk w tym, że ja chcę drzwi które od strony reprezentacyjnej (holu) są zamontowane na zewnętrznej stronie. Nie chcę*by były wgłąb. Dlatego muszą się otwierać na zewnątrz (chociaż do pokoju powinny do środka). Mogą się otwierać do środka i być zlicowane z zewnątrz z opaską (przy zastosowaniu tego systemu), ale wtedy właśnie ogranicza je futryna i w środku otworzą się tylko do niepełnego kąta prostego. Dlatego z dwojga złego wybrałam wariant A - zlicowane od holu, otwierane na hol (wbrew zasadom). Czy będzie dobrze, wyjdzie w praniu.

 

rena rena

witam Cię serdecznie u mnie i zapraszam częściej :yes: Co kilkadziesiąt głów to nie jedna, a każda nowa, to nowe pomysły i możliwości :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierają się tak:

19.JPG

Mi t akurat nie przeszkadza, bo zaraz za drzwiami mam zabudowy u dzieci, a w sypialni ścianę. Ale w przypadku drzwi pośrodku pomieszczenia, byłby to problem.

 

 

żebym wcześniej wiedziała, że tak można, to zupełnie inaczej ustaliłabym z fachowcami dylatacje pomiędzy różnymi rodzajami podłogi w drzwiach... całe życie się człowiek uczy i goopi umiera :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w przypadku drzwi pośrodku pomieszczenia, byłby to problem.

 

No właśnie o to chodzi. Że u mnie pośrodku :( No nic, będziemy się uczyć życia z drzwiami do pokoi otwieranymi na zewnątrz. Czego człowiek dla efektu nie zrobi ;)

Gdybym miała robić drzwi montowane od środka pokoju (czyli wklęsłe od strony holu) to bym się w ogóle w zawiasy chowane nie bawiła). Moim zdaniem ma to sens wtedy kiedy drzwi od strony holu są na równi ze ścianą (opaską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja głowa jak na razie tylko dymi jestem na etapie wyborów i dylematów..

my bedziemy robili 2 pary drzwi tzw. bez ościeżnicy czyli chowane w ścianie .. ma je kilka firm, ale tylko kilka... wygląda to tak, że ich po prostu nie widac. wystaje tylko klamka, albo mozna kupić taką mała też ukrytą klamkę nieklamkę;) zaraz poproszę męża niech w koncu nauczy mnie wklejac te obrazki to wrzucę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... po 4 edycjach się udało to już wiem o co kaman;)) tylko jaki byczy ten obrazek się wkleił;))

 

w każdym razie tak wyglądają takie drzwi... nasze obydwie pary będą surowe tzn. bez okleiny przygotowane do tapetowania bo na ścianie będzie tapeta a że będą na jednej ścianie to będzie widac tylko klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...