Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

e-mól, sekret tkwi chyba w przykrywce.

Gdy ciasto rośnie to ona się nadyma, nadyma aż odskakuje. ciasto w niej rośnie szybciej niż standardowo, do tego nie trzeba jej stawiać w ciepłym miejscu.

W misce T. składników nie trzeba ugniatać, tylko wystarczy je byle jak wymieszać.

Nie robię drożdżowego z przepisu Tupperware, więc nie wiem ile tam jest drożdży. W moim przepisie na 1.2kg mąki przypada 100g drożdży.

do miski dostałam gratis taki świetny giętki nożyk, dzięki któremu ciasto idealnie odchodzi od miski.

 

http://www.tupperware.pl/xbcr/pl/J06_288x194.jpg

 

Monia, przepraszam za zaśmiecanie wątku.

a ja zawsze wkładam tę miskę do ciepłej wody, tak miałam w instrukcji.:cool:

a łopatka mi się zawieruszyła:yes: i wyrabiam zwykłą łyżką- mieszam i tyle

 

Monia widzę ,że samopoczucie już dziś ok:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba się skuszę na to gotowanie bez gotowania:) I miskę do ciasta drożdżowego. Tylko kiedy ja ciasto drożdżowe będę mogła jeść?

W czwartek robię sobie dyspensę na pączka:)

:cool: tłusty czwartek

własnie wchłonęłam 2 półfrancuskie drożdzówki z nadzieniem na śniadanko:yes:

a miska przyda się do robienia pizzy i hot-dogów dla dzieciaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię ciasto drożdżowe w maszynie do robienia chleba super wychodzi, wszystko wrzucasz i samo sie robi. Robię czasami nawet tak, ze ciasto dzień wczesniej robie np na makowce, i na drugi dzien tylko mak dodaje zostawiam do wyrośniecia i piekę w piekarniku. Makowiec uwielbiam, ale tylko swój, nie jadłam nigdy lepszego (samochwała w kącie stała i tak..........) na świeta piekę dla całej rodziny, w tym roku nawet do gdyni pociagiem wysyłałam.

Ostatnio jednak zrobiłam babkę makową i moi faceci stwierdzili, że to lepsze niż makowiec, (a roboty przy niej dwa razy mnie) wiec nie musze sie wysilac.:)

 

Kasze gotuje w wodzie i wkładam pod poduszki stara zasada Babci, w tym czasie robie surowke. Troche wiecej czsu trzeba, ale boje sie tych plastikowych torebek?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię ciasto drożdżowe w maszynie do robienia chleba super wychodzi, wszystko wrzucasz i samo sie robi. Robię czasami nawet tak, ze ciasto dzień wczesniej robie np na makowce, i na drugi dzien tylko mak dodaje zostawiam do wyrośniecia i piekę w piekarniku. Makowiec uwielbiam, ale tylko swój, nie jadłam nigdy lepszego (samochwała w kącie stała i tak..........) na świeta piekę dla całej rodziny, w tym roku nawet do gdyni pociagiem wysyłałam.

Ostatnio jednak zrobiłam babkę makową i moi faceci stwierdzili, że to lepsze niż makowiec, (a roboty przy niej dwa razy mnie) wiec nie musze sie wysilac.:)

 

Kasze gotuje w wodzie i wkładam pod poduszki stara zasada Babci, w tym czasie robie surowke. Troche wiecej czsu trzeba, ale boje sie tych plastikowych torebek?:(

dlaczego boisz sie plastikowych torebek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasze gotuje w wodzie i wkładam pod poduszki stara zasada Babci, w tym czasie robie surowke. Troche wiecej czsu trzeba, ale boje sie tych plastikowych torebek?:(

 

No właśnie, a ja po pierwsze lubię kaszę*mocno al dente, a po drugie nie mam wprawy w tym poduchowaniu ;)

Daltego cała moja nadzieja w "cudzie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cudu kuchennego to byłam wczoraj na obiedzie u siostry która zaserwowała mi kaszę z tej "michy" i była super, nie tak jak na pokazie że była przetrzymana :(

i fakt że jeszcze dziś w tym naczyniu jest sypka bo mam relację na bieżąco :)

pokażcie linka , gdzie to cudo się kupuje na necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...