Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moje dziecię sobie na dzisiaj takie zamarzyło, a ja dotąd nie przepadałam za takowymi, więc nie robiłam.

Dzisiaj będzie mój debiut:)

 

No to powodzenia. I pamiętaj wałkuj do przezroczystego ciasta ;)

A za wszystkie czasy się wyżyjesz na wałku :lol2: Przyda Ci się ;)

 

I przy okazji:D-Monia daj przepis na ten rwany omlet z rodzynkami, co to kiedyś o nim pisałaś, bo mam go cały czas w głowie:rolleyes:

 

Ten omlet robię tak jak każdy inny, z ubitymi białkami i po prostu na patelni rwę na kawałki i dalej na masełku obsmażam

 

Tak, mogę wiele o tym powiedzieć ... http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Złość/083.gif

 

 

:lol2:

No gdyby nie maszyna ... ;)

 

Czyli zupkę można robić

Na szparagi czekamy razem :yes:

 

Takiego smaka mi zrobiłyście, że idę robić faworki i... oponki;)

 

Moje znikają w takim tempie, że jak tak dalej pójdzie, będę robić za parę godzin kolejne :lol2:

 

ale naszą Panią do pomocy wkrecilam, mam nadZieję, ze właśnie takie cieniuśkie robi, ale mam smaka.

 

Super że masz taką możliwość! :yes:

 

doberek:)

 

Doberek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest .... paaaam, pam, pam pam, paaaaaaam ... IKEA :lol2:

 

Fajna i tania:) Są też jak widzę czarne :wiggle:

Muszę sobie zrobić listę zakupów do ikei i w końcu pojechać (mój M. nienawidzi ikei i b. rzadko tak jeździmy, a jak już jesteśmy to mnie pogania ja jestem w amoku i zawsze zapomnę połowy z tego po co przyjechałam). Muszę się tym razem porządnie przygotować i nie dać zbić z tropu:) Początek listy od Moni: patelnia i podkładki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poważnie pytam, a widziałaś, ze ktos na smalcu robił, jak pamietam moja babcia robiła na smalcu, ja tez robie na oleju, może ktoś tu sie wypowie czyrobił na smalcu, bo mi sie wydaje, że to nie zdrowe.:)

 

Ja osobiście nigdy smalcu nawet nie kupiłam.

Ale też słyszałam że pączki, schabowe, faworki, moja koleżanka w podstawówce nawet frytki - tylko na smalcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy smalcu nawet nie kupiłam.

Ale też słyszałam że pączki, schabowe, faworki, moja koleżanka w podstawówce nawet frytki - tylko na smalcu

 

A z czym ruskie pierogi jesz? Mój mąz uważa, że najlepsze sa ze skwareczkami ze sloniny, bo ja nawet ruskie wole z masłem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...