Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Faworki, pączki, oponki TYLKO NA SMALCU!

 

Ja to mam wrażenie, ze te faworki, paczki oponki, smażone na smalcu wiecej tłuszczu pija, pytałam szefa naszej piekarni, ktory robi super faworki, on tez na oleju robi. Chciałam od niego przepis, bo wydaje mi sie, ze moje sa gorsze(?), ale skubany nie chcial dać. To taki uczciwy piekarzyna, chleby ma super, nigdy nie wiem, jaki brac, bo wybór jest bardzo duży. Ja jestem pod wrażeniem orkiszu, a on taki genialny chleb orkiszowy piecze (tyle, że cena jest okrutna) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właaaaaśnie. Zapomniałam

Próbowałam dziś*robić kaszę gryczaną*bez gotowania. Bez powodzenia ;)

Zagotowałam wodę, wsypałam kaszę, przykryłam garnek, wyłączyłam gaz. Po 10 min (jak pisała ADK) sprawdziłam i kasza była zupełnie twarda. Po 20 min, kiedy woda zaczynała już stygnąć i kasza nadal zupełnie twarda, włączyłam gaz i od tego momentu gotowałam jeszcze 7 minut.

Jednak "Cud Kuchenny" :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właaaaaśnie. Zapomniałam

Próbowałam dziś*robić kaszę gryczaną*bez gotowania. Bez powodzenia ;)

Zagotowałam wodę, wsypałam kaszę, przykryłam garnek, wyłączyłam gaz. Po 10 min (jak pisała ADK) sprawdziłam i kasza była zupełnie twarda. Po 20 min, kiedy woda zaczynała już stygnąć i kasza nadal zupełnie twarda, włączyłam gaz i od tego momentu gotowałam jeszcze 7 minut.

Jednak "Cud Kuchenny" :yes:

ja muszę sobie też ten cud kuchenny kupić, bo naszła mnie ogromna chęć na barszczyk czerwony :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za piekarnia? ;)

Monia tutejsza milanowska Janusz Witaszczyk, ale ja ostatnio piekę sama orkisz migdałowy i tez jest genialny, sam chleb mogłabym jeść.

Jak tu sie przeprowadziłam to wydawało mi sie, że tylko w Gdyni pieka dobry chleb, ale jak sie okazuje bardzo sie myliłam. Kolejki zawsze tam sa, chociaż obok jest Oskroba i jeszcze inna piekarnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właaaaaśnie. Zapomniałam

Próbowałam dziś*robić kaszę gryczaną*bez gotowania. Bez powodzenia ;)

Zagotowałam wodę, wsypałam kaszę, przykryłam garnek, wyłączyłam gaz. Po 10 min (jak pisała ADK) sprawdziłam i kasza była zupełnie twarda. Po 20 min, kiedy woda zaczynała już stygnąć i kasza nadal zupełnie twarda, włączyłam gaz i od tego momentu gotowałam jeszcze 7 minut.

Jednak "Cud Kuchenny" :yes:

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Dziś faworki smażyłam na smalcu:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gryczaną jutro w planach. Zdam raport. Ale nie zamierzam bez gotowania, bo w to jednak nie wierzę - zrobię wersję na minimalnym ogniu.

 

No więc właśnie też w to nie wierzyłam, no ale musiałam się*przekonać :yes:

Nie wiem co ADK ma za garnki, ale na pewno w normalnym się tego zrobić*nie da (wzięłam garnek bez dziurki w pokrywce, także to nie wina dziurki)

 

ja muszę sobie też ten cud kuchenny kupić, bo naszła mnie ogromna chęć na barszczyk czerwony :lol2:

 

A Ty wiesz, że ja już nawet buraki kupiłam? ;)

Ale z myślą o buraczkach na ciepło do żeberek (bo tak mi te buraki w głowie siedzą :rolleyes:)

Załatwiłam dziś miskę olejową i chłodnicę za 350zł, to sobie mogę chyba kupić ;)

W związku z tym czeka mnie w najbliższej przyszłości robienie mega ilości wywaru wołowo-drobiowego do zamrożenia (nie uznaję kostek, a barszczyk na wywarze lepszy. Pani dodala 2 kostki :sick: a mnie potem kilka godzin język piekł)

 

emiranda Ja też*lubię dobry chleb. Taki dobry dobry, z mnóstwem ziaren i najlepiej prawie bez mąki. Tęsknię za swoim z bazarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a nie pieczesz sama chleba?

 

Z tym ziemniakiem cos mi sie przypomina, Babcia tez dodawala ziemniaka do smalcu, ale jak sie chce upiec sto faworków to przynajmniej raz smalec trzeba wymienić.

 

zaraz mi sie przypomina zapach starego smalcu obok piekarni za czasów komuny brrrrrr:(

Edytowane przez emiranda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a nie pieczesz sama chleba?

 

No wstyd się przyznać, ale raczej nie :rolleyes:

Czasami jak mnie najdzie na jakiś taki na szybko, ale ani nie mam swojego ulubionego przepisu, ani nie piekę żadnych na zakwasie, a właśnie te bym chciała (tylko coś się do tego zakwasu zebrać nie mogę). Ale myślę, że przyjdzie taki dzieeeń ... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Dziś faworki smażyłam na smalcu:P.

 

Rasia! Jesteś wielka!!!

Padam w pokłonach:wave:

Ja dzisiaj miałam swoją skromną chrustową inaugurację - tylko pięć talerzyków (z czego dwa już wpałaszowane:D).

 

http://img694.imageshack.us/img694/4803/img2106kc.jpg

 

Monia, a przy okazji, bo mogło mi to umknąć jak siedziałam w kotłowni:), zrobiłaś już tę betonową ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...