Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Przestancie wklejac te faworki, slinka mi leci, a na diecie jestem, moje na szczeście juz wpalaszowane przez facetów.

A tak swoją drogą, to jestem Balbina pod wrażeniem, że jeszcze Ci sie chce. Własnie dzisiaj czytalam swojej bratowej, jaki masz plan na najbliższe dni, o faworkach nie powiedzialam. Skąd Ty masz tyle siły kobieto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile mają bąbelków! :yes: Robilaś w końcu z tego samego przepisu?

Odpowiedź na Twoje drugie pytanie brzmi - NIE. Codziennie się zbieram i tak czas płynie :lol:

 

Z tego samego:)

Ale te Twoje tak fajnie są krojone - pod kątem?

I takie jak francuskie, ładnie wyrośnięte:yes:

Pieczesz je małym ogniu?

 

Aluś, dziecię prosiło:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego:)

Ale te Twoje tak fajnie są krojone - pod kątem?

I Twoje takie jak francuskie, ładnie wyrośnięte:yes:

I pieczesz je małym ogniu?

 

 

A daj spokój, ile ja się nakombinowałam z tym krojeniem radełkiem pod kątem ... 1/3 ciasta na bok ;)

Może wyrośnięte bo K rąbał w nie tak tym wałkiem, że bałam się o blat :lol: (ale Twoje mają*dużo bąbelków, a ja lubię te bąbelki)

Smażyłam na duuużym ogniu. W zasadzie kilkanaście sek, bo szybko się rumieniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 kg! :o

A smażyłaś je na raz wszystkie? Czy zmieniałaś (bo mnie by się w połowie już tłuszcz zaczął przypalać)

Przypala się mąka którą są oprószone faworki podczas wałkowania i krojenia, jeśli zminimalizujesz ilość mąki dłużej tłuszcz będzie nieprzypalony:). Pod koniec już się nieźle przypaliła, ale na jeden wrzut, to nie opłacało mi się wymieniać:no:, chociaż miałam w zapasie jeszcze 1kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypala się mąka którą są oprószone faworki podczas wałkowania i krojenia.

 

Raśku! bo faworków się nie oprósza! Jak jest dobrze wyrobione ciasto, to nawet do wałkowania nie trzeba mąki (przynajmniej jak robiłam teraz to nie musiałam, nie wiem jak będzie następnym razem). Normalnie wyrobiłam i rozwałkowałam (na kilka razy żeby nie obsychało) i wycinałam, bez szczypty mąki

Ale sam tłuszcz w wysokiej temp się w końcu przypala (podobno smalec mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raśku! bo faworków się nie oprósza! Jak jest dobrze wyrobione ciasto, to nawet do wałkowania nie trzeba mąki (przynajmniej jak robiłam teraz to nie musiałam, nie wiem jak będzie następnym razem). Normalnie wyrobiłam i rozwałkowałam (na kilka razy żeby nie obsychało) i wycinałam, bez szczypty mąki

Ale sam tłuszcz w wysokiej temp się w końcu przypala (podobno smalec mniej)

No właśnie o tym piszę, że nawet nie podsypywałam mąką przy rozwałkowywaniu:) ale wiem, że niektórzy podsypują mąką przy wałkowaniu, nie mówię, że Ty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raśku! bo faworków się nie oprósza! Jak jest dobrze wyrobione ciasto, to nawet do wałkowania nie trzeba mąki (przynajmniej jak robiłam teraz to nie musiałam, nie wiem jak będzie następnym razem). Normalnie wyrobiłam i rozwałkowałam (na kilka razy żeby nie obsychało) i wycinałam, bez szczypty mąki

Ale sam tłuszcz w wysokiej temp się w końcu przypala (podobno smalec mniej)

:yes:

 

Pa, pa ja juz wysiadam, jutro musze o szóstej wstać. Milych nocnych rozmów wam zyczę :)

Edytowane przez emiranda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes:

 

Pa, pa ja juz wysiadam, jutro musze o szóstej wstać. Milych nocnych rozmów wam zyczę :)

 

Ja też*powinnam się zmywać, bo jutro teść z miską olejową i chłodnicą przyjeżdża z samego rana

Wypadałoby już być wtedy na chodzie ;)

 

Raśku, to źle zrozumialam, mea culpa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzięń dobry gaduły

Faworki i pączki tylko na smalcu, i aby nie piły tłuszczu to do ciasta dodaje się spirytusu i wyrabia a do smalcu daje oskrobany ziemniak i tak smaży faworki czy pączki z ziemniakiem.

Stary przepis...

i popieram , choć jak pisałam u nas Planta

 

Przypala się mąka którą są oprószone faworki podczas wałkowania i krojenia, jeśli zminimalizujesz ilość mąki dłużej tłuszcz będzie nieprzypalony:). Pod koniec już się nieźle przypaliła, ale na jeden wrzut, to nie opłacało mi się wymieniać:no:, chociaż miałam w zapasie jeszcze 1kg.
Rasiu następnym razem sprobuj na plancie, nie przypala się:no:

 

Ja też*powinnam się zmywać, bo jutro teść z miską olejową i chłodnicą przyjeżdża z samego rana

Wypadałoby już być wtedy na chodzie ;)

 

Raśku, to źle zrozumialam, mea culpa :yes:

oho Monia będzie miała pojazd:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na nogach, pisałam że teść dzisiaj rano przyjeżdża.

Oczywiście wstałam po tym jak wyszli z K z domu :lol2:

 

Monia to TY masz wyjatkowo spokojne dzieci (dziecko?), przy moim nie byłoby to mozliwe spac tak dlugo. Wczoraj robiłam porzadki w pokoju nad garazem, my go nie uzywamy, tylko wowczas jak mnóstwo gości przyjeżdza, padalm z nog na chwile sie połozyłam i chyba na sekunde zasnelam i slysze Mamusiu. Skad mój 16 latek miał wiedziec,(?), ze jego mama spi. Więc jak nic Cie rano nie budzi, to jestes szczęśliwą kobieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Moni Lil to jest ewenement na skalę światową - sama się bawi kiedy mama śpi:)

Chociaż moja Karola (półroczna) ostatnio budzi się o 6 po burzliwych nocnych imprezach. Ja nie mam siły o tej porze wstawać, więc nakrywam głowę poduszką i śpię dalej a dziecko leży w łóżeczku i gada do zabawek. Fakt gada głośno (ale jak jestem padnięta to mi jakoś nie przeszkadza), ale przy dobrych wiatrach do 8 tak przedrzemię ;)

A 16- latek to wiadomo, że nie dopuszcza do siebie myśli, że mama może spać w dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...