Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

;) wezowy, krokodylowy...nieeeeeeeee ale zawsze link dodatkowy do przeszperania jest ;P Monia, znasz kogoś tutaj na forum, kto położył na dość duzej powierzchni białą żywicę polerowaną - szukam oceny prosto z autopsji ;) bo niedługo chyba się podejmę pracy dyplomowej na ten temat - produkt uważam MOCNO przereklamowany!

hej

moja znajoma ma w całym salonie, wiatrołapie, kuchni białą żywicę. Z tego co mi wiadomo to codziennie jeździ na mopie. Żywica rysuje się to fakt ale na białych powierzchniach tych rys aż tak bardzo nie widać (ona ma chyba wersję matową) ale inna jej znajoma zrobiła również żywicę tylko ze szarą bo chyba chciała uniknąc tego ciagłego sprzatania i na tym rysy widać masakrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej muszę się wypowiedzieć na tema żywicy, bo też się nad tym zastanawiałam. Ta bardzo rysująca się żywica to żywica epoksydowa (tańsza). Mniej się rysuje (niewidoczne prawie) żywica poliuretanowa (o wiele droższa). Mówimy oczywiście o gładkiej powierzchni a nie z posypką.

Żywica w połysku daje taki efekt, że widać każdy pyłek.

Poliuretanową posadzkę można "naprawić", w podobny sposób jak podłogę z mozaiki drewnianej - ściera się wierzchnią warstwę i pokrywa lakierem/czym tam jak to było za pierwszym razem.

Jest jeszcze podobno sposób wykonania taki, że wylewa się żywicę epoksydową i pokrywa ją cieniutką warstwą żywicy twardszej poliuretanowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZE ŻYCZENIA MONIA!! :wiggle:

 

co do żywicy...to generalnie wszystkie mozliwe "wywiady" chyba przeprowadzilam...i generalnie jak dla mnie to ponioslam klęskę ;( od początku miałam w zamiarze całą część otwartą potraktować żywicą - białą, błyszczącą ( porażka ze względów porządkowych....ale efekt wizualny byl na 1-wszym miejscu)... Postarałam sie mega rozkminić temat...nawet kilka firm zrobiło dla mnie próbki do przetestowania..ADK - zgadzam się z Tobą co do twardości i jakości - jest tak jak piszesz...jednak mimo to RYSY i tak się pojawiają. Ostatecznie pomimo własnej klęski-tj rezygnacji z wymarzonej żywicznej posadzki...zaczynam pomału przyzwyczajać sie do zakupu gresu polerowanego ( a jak - połysk musi być) w wymiarach 120 x 60. Żywica jest piękna ale zaraz po położeniu i po zrobieniu zdjęcia - tak to sobie tłumaczę ;)

Dziękuję za tak duże zainteresowanie i taką szybka reakcję na mój wlot z żywicą ...na forum Moni ;) Chciałabym załozyć swój dziennik ale...mam malutko czasu,żeby tu często wpadać...chyba jak juz będą efekty wnętrzarskie, to porobię kilka fotek i wrzucę na gotowo ;) (u siebie oczywiście ;D ) Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia a ty na zjazd do Emirandy się wybierasz?????

 

ano! :yes:

 

 

A już wiem, ta nowa vis-a-vis przystanku :)

 

nowa stara, to nowy budynek lecznicy z Izabelina (ktora dziala jakos od 98-99r)

 

 

 

Monia pewnie zajęta majówką, K, Lil, wypiekaniem chlebów i takie tam ;)

 

ano! :yes:

chleby mnie pochlonely bez reszty. K sie smieje ze robie teraz fakultet ze sztuki wypiekarstwa :lol:

Zakwas stal sie czlonkiem rodziny :rolleyes: (co mi przypomina, ze juz dawno powinnam dac mu papu ;))

 

Elena, znow wrocilas! :) I jak w lecznicy? Poradzili sobie z dzikusami? Ktos wam zdjecie pod tym autem zrobil ?:lol:

 

Margula, nie przejmuj sie, ja sie z zywicy szybko wyleczylam i nie bylo nawet zaloby. Za duzo minusow. Na pocieszenie zrobilam sobie chropowata w garazu i pralnio-kotlowni i bardzo jestem z niej zadowolona :yes:

 

Dzieki dziewczyny za zyczenia!!!

 

PS. Lili jest w przedszkolu :wiggle::popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, dzis w nocy robilam slynny TATTEROWIEC. Wyszedl super i jest prosciutki. Robilam jeszcze pszenno-razowy z siemieniem lnianym (duuuuzo siemienia) http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2011/02/pszenno-zytni-chleb-z-siemieniem.html , razowy zytni http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2011/02/pszenno-zytni-chleb-z-siemieniem.html ten byl pyszny! i jako pierwszy zrobilam taki prosciutki - szkl zakwasu, szklanka maki zytniej, 2 szkl maki pszennej, szklanka mieszanych ziaren (slonecznik, siemie), otrab i platkow, 1,5-2szkl wody. Wymieszac tylko, odstawic na 12 godz w misce, potem przelozyc do keksowki, do wyrastania. Piec w rozgrzanym do 230 st piekarniku 20min i w dopiekac w 190st ok 40min

 

Uwielbiam takie chleby, K jest zachwycony, co chwile je kromke, Lili wcina. Mama zadowolona :)

Na zachete: (polecam wszystkim, mimo ze zawsze podobne kupowalam, to i tak inna jakosc zycia)

 

http://img401.imageshack.us/img401/3582/zdjciedc.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/4425/zdjcie4h.jpg

 

http://img688.imageshack.us/img688/8469/zdjcienn.jpg

 

MarJel, poszla od razu (chodzi od poniedzialku) na caly dzien. Wczoraj byla od 8 do 18! :D i nie chciala wyjsc :lol:

Tez sie stesknilam (ale ciezko wrocic na forum budowlane kiedy do pokazania ma sie ... chleby ;))

Moni jak to przestalas gotowac. Kopniak w d ode mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia996 weź się zmobilizuj, co ?

Czekoladowa tarta z chilli (będzie na weekend)

http://vesenkiszalenstwakuchenne.blogspot.com/

 

Kiedyś nabyłam maszynkę do pieczenia chleba. Kilka upiekłam ale nie na zakwasie tylko na drożdzach. Przejadłam się nimi, nie były zresztą zbyt smaczne. A Ty skąd masz zakwas (tzn. mąkę na zakwas ?). Może taki chlebek by mi bardziej smakował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirela, ja nie lubie chlebow na drozdzach i w ogole taka maszyna wg mnie robi fajne ale pieczywo typu tostowego, drozdzowe placki.

Ja po prostu lubie takie ciemne, razowe, ziarniste, ciezkie chleby. Takie tez zawsze kupowalam (i mialam dostep do naprawde dobrych) Ale te wychodza idealnie. Niewiele wysilku a jaka satysfakcja

Zakwas dostalam od znajomego. Tyle czasu nosilam sie z zamiarem go zrobienia, az w koncu trafilam na gotowy zakwas u kolegi :)

Natomiast dzis bym juz go sama zrobila. Proscizna - maka i woda, mieszanie kilka dni i mozna piec chlebki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...