Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A rabarbarowe ? Raz pytałam, ale umknęło :(.

W zamiam podaję przepis na pyszny chłodnik z botwinki R E W E L A C J A !!! (za stroną wielkieżarcie)

 

1 szklanka aromatycznego rosołu (można użyć bulionu w kostce najlepiej wołowego)

2 pęczki botwinki i 2 duże buraki (lub 5 buraków, gdy nie mamy botwiny)

1 mała cytryna

2 duże pęczki rzodkiewek

2 duże zielone ogórki

1 pęczek szczypiorku

1 pęczek koperku

2-4 duże jogurty greckie lub inne gęste jogurty naturalne

sól

pieprz

cukier

4 jaja ugotowane na twardo

 

Można dodać jeszcze 1 pęczek pietruszki zielonej lub paprykę czerwoną pokrojoną w drobne kosteczki lub pokrojone pomidory bez skórki, gdy smak standardowego chłodnika nam się znudzi.

Buraki i botwinę obrać i opłukać. Buraki utrzeć na duże wiórki. Liście botwiny drobno pokroić. Wszystko zalać bulionem - tak, aby buraki i botwina nie były przykryte wodą, ale się nie przypaliły (buraki i botwina zwiędną i osiądą w trakcie gotowania, a wody nie może być dużo, bo chłodnik będzie rzadki). Bulion nie może być tłusty - chłodnik podajemy na zimno i oka w rosole zamienią się w grudki! Gotować do miękkości. Po ugotowaniu odstawić do ochłodzenia i dodać sok z cytryny - niewiele, gdy jogurty są kwaskowe (można dodać odrobinę skórki). Dodać jogurt, pokrojone rzodkiewki w półksiężyce, ogórki w kostkę, koperek i szczypiorek. Można dodać więcej jogurtu lub kefiru, gdy wolimy rzadszy. Dobrze wymieszać. Doprawić solą, pieprzem, cukrem do smaku. Schłodzić w lodówce.

Pokrojone jaja na ćwiartki zalać chłodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelapodaje przepis Moni na maślankowe ciasto z pamięci

1 szklanka maślanki

3 jajka

1 szklanka cukru

2 szklanki mąki

1/2 szklanki oliwy

3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

 

wszystko wymieszać dobrze w misce.

wlać do formy, przykryć owocami , ( ja posypuje owoce cukrem), posypać kruszonką. nagrzać piekarnik do 170 stopni.

piec na 170 stopni przez 45 minut( z rabarbarem ostatnio piekłam 55 minut)

 

kRUSZONKA

 

100g masła, 150 g mąki, 1,2 szklanki cukru:p

 

Pycha wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirela, juz mnie Monika wyreczyla (dzieki Monia)

Mozna do ciasta dodac prawdziwa esencje waniliowa. Czesto w przepisach na takie ucierane ciasto jest cukier waniliowy, ale ja nie lubie, bo na drugi dzien ciasto ma chemiczny zapach

 

A chlodnik u mnie zawsze przegrywa z botwinkowa. Zabieram sie zan i koncze zupka :lol:

 

Byl ktos na Lowcy glow w kinie? Mam chyba ochote dzis pojsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ten chleb z serem no knea to masz jakas fotke? bo mi to raczej placek wyszedl a nie chleb. W srodku sa dziurki wiec raczej to nie tak ze nie wyroslo

 

Akurat tego nie mam, bo robilam rano w dzien urodzin Lil i nie mialam na nic czasu. Zamierzam go zrobic na dniach to pstrykne

Moze Ci ciasto przeroslo w czasie wyrastania?

Moj nie wyrosl jakos wyjatkowo bardzo w gore, tak troche. Byl tak mniej wiecej na 4 palce (moje ;) wysoki i mial wielkie dziury jedna na drugiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego nie mam, bo robilam rano w dzien urodzin Lil i nie mialam na nic czasu. Zamierzam go zrobic na dniach to pstrykne

Moze Ci ciasto przeroslo w czasie wyrastania?

Moj nie wyrosl jakos wyjatkowo bardzo w gore, tak troche. Byl tak mniej wiecej na 4 palce (moje ;) wysoki i mial wielkie dziury jedna na drugiej

 

no u mnie na jakies 3 palce wyszlo, kurcze chyba musze podwoic skladniki jesli ma wyjsc sensowny ksztalt

 

Podrzuc jakies inne linki do chlebow ktore uwazasz za super smaczne :)

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na jakies 3 palce wyszlo, kurcze chyba musze podwoic skladniki jesli ma wyjsc sensowny ksztalt

 

Podrzuc jakies inne linki do chlebow ktore uwazasz za super smaczne :)

 

A wiesz ze ja ostatnio w kolko robie ten jeden z ziarnami, z maki razowej zytniej i pszennej. Wychodzi najlepszy, jest prosty, pare ruchow lyzka, i nie chce mi sie kombinowac na razie. Musze kupic koszyk do wyrastania i wtedy sprobuje wyrabianych

A ten no knead dzis chlopak w ddtvn robil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze ja ostatnio w kolko robie ten jeden z ziarnami, z maki razowej zytniej i pszennej. Wychodzi najlepszy, jest prosty, pare ruchow lyzka, i nie chce mi sie kombinowac na razie. Musze kupic koszyk do wyrastania i wtedy sprobuje wyrabianych

A ten no knead dzis chlopak w ddtvn robil :)

 

czyli ten taki podstawowy przepis od ciebie a nie z linkow?? i pieczesz w keksowce czy w garnku?

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a te maki w chlebie to 650 i 720?

 

:yes:

 

A u nas K tak je. Robi sobie na sniadanie 5 kromek z serem,wedlina, na drugie 5 z maslem orzechowym i dzemem, na kolacje znow 5 ;) ... samym chlebem chlopak zyje :lol2:

 

Ale czesc tego brytfankowego mroze. Ostatnio 2 dni jedlismy ten odmrozony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma spust :) Moj maz to najchetniej by jadl tylko kanapki ale w porze obiadu zapycham go czyms cieplym :) wiec chleb tylko na sniadanie jest uzyty :) kiedys jeszcze z rodzicami się dzieliłam ale oni teraz na diecie south beach wiec chleba nie jedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma spust :) Moj maz to najchetniej by jadl tylko kanapki ale w porze obiadu zapycham go czyms cieplym :) wiec chleb tylko na sniadanie jest uzyty :) kiedys jeszcze z rodzicami się dzieliłam ale oni teraz na diecie south beach wiec chleba nie jedzą

 

Spoko spoko, obiady je i to niemale :lol: ale zostaje jeszcze sniadanie, drugie, kolacja, podwieczorek ;) Przynajmniej mam spokoj :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...