Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak - Michaś. A wiesz, że blisko było Leosia, którego sugerowałaś? tylko nie pasowało mi do nastolatka i dorosłego faceta, a teraz to już wszyscy przyzwyczaili się do Michasia i klamka zapadła. Chyba pasuje: Zosia, Tosia i Michaś:)

 

Ale piekne imiona dla dzieci, dla dorosłych oczywiscei też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, nie jestem obiektywna bo nie mam sanitariatu bez powloki, ale wiesz co? Jeszcze nie mylam zadnego od przeprowadzki (pol roku) ;)

Po prostu wycieram, jesli zrobi sie osad na umywalce od chlapania, wystarczy przetrzec wilgotna scierka (albo po uzyciu po prostu do sucha)

Do kibelkow uzywam tylko szczotki. Wydaje mi sie ze warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jako pierwszy zrobilam taki prosciutki - szkl zakwasu, szklanka maki zytniej, 2 szkl maki pszennej, szklanka mieszanych ziaren (slonecznik, siemie), otrab i platkow, 1,5-2szkl wody. Wymieszac tylko, odstawic na 12 godz w misce, potem przelozyc do keksowki, do wyrastania. Piec w rozgrzanym do 230 st piekarniku 20min i w dopiekac w 190st ok 40min

 

 

Monia a ile soli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mi wyjdzie bo te no-knea to jakos slabo mi rosna jak je walne do garnka, lepiej jak je wyrastam i delikatnie przekladam na papierze. Jutro planuje znowu zrobic ten z serem ale bez sera chyba i z 2 porcji :)

Monia a zrobilas fotke bo mialas piec ?? i czy twoje ciasto po ulozeniu do wyrastania zamienia sie w grubszy nalesnik czy trzyma forme chleba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

doberek Monia:)

mnie jeszcze trzyma a jak Twoje zdrówko?

 

No wreszcie mi przeszlo.

Jeszcze czasem zakaszle

 

Ciekawe czy mi wyjdzie bo te no-knea to jakos slabo mi rosna jak je walne do garnka, lepiej jak je wyrastam i delikatnie przekladam na papierze. Jutro planuje znowu zrobic ten z serem ale bez sera chyba i z 2 porcji :)

Monia a zrobilas fotke bo mialas piec ?? i czy twoje ciasto po ulozeniu do wyrastania zamienia sie w grubszy nalesnik czy trzyma forme chleba?

 

Marta, ten zawsze wychodzi. Jak Ci podwoi objetosc szybciej to go przemieszaj i wloz do foremki na wyrastanie wczesniej.

Ja no knead przekladam ze scierki wprost do garnka.

To ciasto jest tak "plynne" ze faktycznie nie trzyma formy (stad pieczenie w garnku), no takie jest na kilka cm wysokie.

Jeszcze nie robilam bo mamy caly czas wielka brytfanke ziarnistego. Ale na niedziele zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helou :)

Chlebowo to ja nie poszaleję, ale wczoraj zakupiłam wczoraj formę na tartę i dziś wypróbuję ten słynny przepis :cool: Tylko nie wiem, czy z formą nie przesadziłam, bo wzięłam sobie do serca że ta 23cm to za mała i capnęłam 32cm :rolleyes:

 

Ciasta bedzie idealnie akurat, Wejdzie Ci wiecej pomidorkow i szpinaku i mozesz dodac 2-3 lyzki smietany do masy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...