Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Elena, znaczy ze smakowala. A szpinak nie byl caly zatopiony w masie? Bo on nie powinien wyschnac. Jak go wkladalas?

 

Bardzo smakowała :yes: A z tym szpinakiem to dałam ciała, bo poukładałam go po prostu na wierzchu, nie zatapiałam i dlatego miejscami wysechł na wiórek :rolleyes: Powinnam go wcisnąć w masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Upieklam ten no knea z 2 porcji i ten twoj najprostszy oba pycha , ladnie wyrosly ale ten no knea wyrastalam w misce w papierze do pieczenia i potem przenioslam wiec mialam chleb gruby na dlon :)

 

czyli z podwojnej porcji i wyrastany w misce lepszy?

Ja nadal nie zrobilam, bo mam jeszcze swoj "najprostszy" i musimy go zjesc (nie chce zeby sie zmarnowal)

 

Sprobuj zrobic dla odmiany taki:http://www.kwestiasmaku.com/domowa_piekarnia/chleb_razowy/przepis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, w kupkę to ja szpinak pościskałam, tylko poukładałam na wierzchu a potem zajadaliśmy taka wysuszoną trawę :rolleyes: ale i tak pyszności :yes:

 

Ja tak samo zrobilam:sick: Monia napisała poukładać na wierzchu i sie posluchalam, ale na tyle sie wykazalam inteligencją ze sama wymyslilam ze następnym razem go zatopię, a w czym te chleba pieczeniem słyszałam ze z zeliwnych naczyń najbardziej chrupiące wychodzą, a mąki jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo zrobilam:sick: Monia napisała poukładać na wierzchu i sie posluchalam, ale na tyle sie wykazalam inteligencją ze sama wymyslilam ze następnym razem go zatopię, a w czym te chleba pieczeniem słyszałam ze z zeliwnych naczyń najbardziej chrupiące wychodzą, a mąki jakie?

 

Emolku, ja już tylko nie chciałam pisać, że to przecież ewidentnie MOni wina, bo napisała poukładac a nie powciskac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emolku, ja już tylko nie chciałam pisać, że to przecież ewidentnie MOni wina, bo napisała poukładac a nie powciskac ;)

 

ups ...

Myslalam ze to takie logiczne ze cala masa (wraz z zawartoscia) ma byc wyrownana. Nastepnym razem sie bardziej przyloze do podawania przepisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam, powiedz lepiej, że liczyłaś że masz do czynienia z inteligentnymi ludźmi :p

 

dziś będę wciskać :cool:

 

:rolleyes:

 

a ja mam dzis lenia ...

Mam reszte botwinkowej. Nabrala mocy, wlasnie zjadlam z niedosmakiem (bo za malo, a ja potrafie 3 michy zupy wciagnac). I reszta musaki. Na kolacje zrobie sobie przysmak dziecinstwa - gruby szczypior+ rzodkiewka+jogurt naturalny+sol+duuuuuzo pieprzu. Pichcenie jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie botwinka leży i czeka od soboty na zmiłowanie, ale zrobiłam się głodna i idę odgrzać w mikrofali zupę krem z białych szparagów - wg męża niejadalny :lol: a wg mnie i tak lepszy niż to co dają w stołówce na dole ;)

 

o, a ja mialam ostatnio w Vapiano na krem z bialych szparagow ochote

 

Elena, lepszy na bank, i przynajmniej wiadomo co jest w srodku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze ja ostatnio w kolko robie ten jeden z ziarnami, z maki razowej zytniej i pszennej. Wychodzi najlepszy, jest prosty, pare ruchow lyzka, i nie chce mi sie kombinowac na razie. Musze kupic koszyk do wyrastania i wtedy sprobuje wyrabianych

A ten no knead dzis chlopak w ddtvn robil :)

 

Jakiej razowej zytniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups ...

Myslalam ze to takie logiczne ze cala masa (wraz z zawartoscia) ma byc wyrownana. Nastepnym razem sie bardziej przyloze do podawania przepisu ;)

a ja ....powciskałam, bo gdzieś Monia pisała, żeby powciskać:p

Elena za mało na fm jesteś , niedoczytałaś;)

 

Monia ja dziś szczawiową z jajkiem ugotowałam:p

 

 

a przepis na musakę to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Monia musisz bloga kulinarnego zalozyc

 

a bedziesz mi foty robic? :lol:

 

A o chlebie rozmawiamy takim co sie piecze w garnku i nie zagniata, tylko miesza lyzka a po wyrastaniu sklada.

Przepis np stad (bo sa wszedzie)http://www.kwestiasmaku.com/blog/files/domowy_chleb.php

Ten jest na drozdzach

 

Ten drugi to chleb na zytnim zakwasie, ktory ja pieke 2, czasami 3 razy w tygodniu.

Tyle ze tu musisz miec juz zakwas. Przygotowac sama lub dostac juz gotowy. Moj zakwas jest juz u Lidzi, Rasi i Pasi. Pasie piecze regularnie ten sam chleb i jest bardzo zadowolona. Tesciowa podobno tez :lol:

 

Moni, musaka jest troche pracochlonna, ale taka pyszna ze warto. Szczegolnie jesli ktos lubi zapiekanki.

Ja wypracowalam swoj przepis, ten najbardziej mi podchodzi, a jesli znajomi prosza bym przygotowala wlasnie ja, to znaczy ze im tez smakuje.

Robie w takiej sporej formie, ok 20x30 i do takiej formy uzywam kg miesa i 3 nieduze baklazany

 

Przepis na musake

 

skladniki:

ziemniaki pokrojone w talarki, ok 10 sztuk, na dwie warstwy, troche na zakladke

olej do smazenia ziemniakow

baklazany pokrojone na grube plastry

mielona wolowina, kg

2 puszki dobrych krojonych pomidorow (ja dodaje jeszcze lyzke koncentratu)

2 cebule

3-4 zabki czosnku

3 lyzki masla

3 lyzki maki

mleko, ok 500ml

galka muszkatolowa swiezo starta

pieprz bialy

natka pietruszki

 

Ziemniaki w talarkach obsmazamy na oleju i ukladamy na dnie prostokatnego naczynia

Na patelni szklimy cebulke, wrzucamy mieso mielone, solimy, pieprzymy, dodajemy czosnek, smazymy ok 10minut, dodajemy 2 puszki pomidorow, podduszamy 5 minut i dodajemy ewentualnie koncentrat (ja sobie takie miesko przygotowuje wieczorem dnia poprzedniego)

Mieso wykladamy na ziemniaki, posypujemy obficie natka

Baklazany wczesniej posolone i odsaczone grillujemy i ukladamy na miesie (tez na lekka zakladke)

Na baklazany kladziemy ziemniaki

Zalewamy beszamelem - rozpusczamy maslo w rondelku, dodajemy make, robimy jasna zasmazke, scieramy galke, dodajemy bialy pieprz, solimy, wlewamy mleko i dobrze rozprowadzamy rozga (zeby nie bylo grudek), zagotowujemy (jak jest za geste, dodac mleka)

Pieczemy do zarumienienia wierzchu w 190st ok 30-40 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...