Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Basiu, bezprzylgowe to znaczy ze rant (bok?) jest gladki, nie ma tego uskoku (przylgi)

 

Z drzwi jestem bardzo zadowolona. Sa takie jak chcialam. Panowie mnie na nie namawiali i jestem zadowolona ze wzielam wlasnie je i nie pokusilam sie na niewiele tansze odpowiedniki. Serwis tez super. W sypialni mamy supraporte ktora odkleila sie i wygiela (w domu bylo wtedy za zimno i wilgotno) przyjechali nastepnego dnia i poprawili. Kilka skrzydel mialo nad zamkiem kilku milimetrowe kreski (pekniecia) lakieru, ktore teraz widuje u ludzi w drzwiach. Nie podobalo mi sie to. Przyjechali, zabrali skrzydla i to zrobili. Juz pomijajac sama ekipe ktora zabrala ze soba wszystkie folie, kartony i odkurzyla mi caly dom

 

A jesli chodzi o otwieranie do wewnatrz to jest to opcja ktora mozna oczywiscie domowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monia - Ty nie masz u siebie żadnych zlicowanych na zewnątrz, a otwieranych do wewnątrz?

My mieliśmy brać kilka sztuk takich, ale zniechęciły mnie szpary o których wspomniał jeden ze sprzedawców (ale tylko jeden!) i potwierdzenie anuli :(

 

Mam wszystkie licowane na zewnatrz i otwierane normalnie.

Nie chcialam otwieranych do wewnatrz bo mi to nie pasowalo przy ukladzie i meblowaniu pokoi, drzwi sie nie otwieraja na osciez, obijalyby sie o cos, tak jak mam jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo się cieszę, że trafiłam na drzwi :-)

Monsanbia, jaką masz wysokość? Czy działają bez zarzutu? Też mam zaplanowane otwierane na zewnątrz, 6 sztuk wzdłuż korytarza na piętrze... marzą mi się choć trochę wyższe niż standardowe. Widziałam ostatnio takie, włoskie, wysokie na 2,40, ale cena była powalająca.

Dobrze, że tym razem o drzwiach, przynajmniej nie mam ślinotoku :-) wszystkie te smakowitości odkładam "na nową kuchnię" i więcej wolnego czasu. Doradzicie mi dziewczyny (i chłopaku) w sprawie osprzętu kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, ja mam standardowa wysokosc. Oczywiscie mozna zamowic wyzsze, ale pewnie z niemala doplata.

W sypialni mam drzwi z supraporta

http://img141.imageshack.us/img141/2948/img2690eb.jpg

 

Taka opcja dla podwyzszenia drzwi tez jest fajna i mozliwe ze dzis bym takie zrobila wszystkie.

 

Jesli chodzi o dzialanie, to ... :) no drzwi jak drzwi, spelniaja swoja funkcje. Same sie nie otwieraja ;)

 

Jesli o osprzet chodzi, mam rozne, Miele (zmywarka), Liebherr (sbs) i smeg (reszta). Na razie wszystkie dzialaja bez zarzutu

Gdybym miala wybierac ponownie na pewno jeszcze raz wybralabym lodowke i zmywarke (to na bank). Mysle ze sprzety takie jak piekarnik, plyta gazowa (w moim przypadku) kazda firma ma dobre, lepsze i gorsze. Chociaz piekarnik Smega jest super. Ma wiele funkcji ktore mi sie przydaja, pieke teraz kilka razy w tygodniu (chleby, miesa, ciasta) i jest po prostu OK. Ale co w piekarniku moze nie byc OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja napaliłam się na pięciopalnikową płytę gazową Smega na czarnym szkle... Czy także masz na szkle? Czy jest łatwa w utrzymaniu w czystości?

Z sbs-em waham się właśnie między Liebherr (najfajniejsza ta 120 cm), ale Efilo trochę ostudziła moje zapędy - ma problemy z kostkarką. A tego bym nie przeżyła - planuję mieć stały dostęp do kruszonego lodu i świeżej mięty z zielnika do mojito :-)

"Ale co w piekarniku moze nie byc OK?"

Tylko brak pyrolizy jak sądzę... teraz nie mam i okropnie mnie to wkurza. Poza tym pomiędzy szybami jest odstęp, do którego kiedyś wlała mi się przy myciu woda - zacieki mam do dzisiaj, by to wyczyścić, musiałabym rozłożyć na czynniki pierwsze drzwiczki, a wg mnie bez serwisu się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety może, moja Amica nadaje sie tylko do reklamacji i nie dośc że wypadaja boczne szyny to jeszcze niestety przypala od góry, więc Amici nie polecam, chciaż moja płyta indukcyjna Amici jest super :)

 

No tak, to fakt, widzialam sama i rozmawialysmy o tym.

Mimo wszystko wydaje mi sie, ze inwestujac w piekarnik z wyzszej polki (nie mowie najwyzszej) danej firmy, oczywiscie jakiejs budzacej zaufanie nie powinnismy sie zawiesc

 

Bami, jakie problemy z kostkarka??? :wtf::wtf::wtf:

Zrobilo mi sie cieplo, bo sama jej pisalam kiedy pokonywalam gory zeby zdobyc swoja, ze jest wycofana z powodu wady kostkarki ktora objawia sie li tylko w krajach tropikalnych!

Ide do Efilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, ja mam standardowa wysokosc. Oczywiscie mozna zamowic wyzsze, ale pewnie z niemala doplata.

W sypialni mam drzwi z supraporta

http://img141.imageshack.us/img141/2948/img2690eb.jpg

 

 

 

A co to za kolorek? Ten prawie czarny?

 

Help jak sie zabrać za chleb? Wyhodowalam zakwas, wsadzilam do lodówki, a tu czytam ze przed pieczeniem ze dwa dni wcześniej wyjąć :( ile sie go do chleba dodaje? Teraz doczytalam ze zwykła razowa zytnia sie do chleba nie nadaje, jakie się nadają

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kolorek? Ten prawie czarny?

 

CZARNY :lol2:

 

Wyjac z lodowki do konkretnego chleba e-molku. Ale w ogole zauwazylam ze kazdy kolejny chleb wychodzil po wzieciu zakwasu z lodowki gorszy niz poprzedni.

Taki dobrze ocieplony, dokarmiony i uzyty na drugi dzien, za dwa dni zakwas jest najlepszy. Chleb wychodzi bardzo elastyczny, sprezysty, super :yes:

 

Jaki chleb chcesz zrobic? Tatterowiec? Jesli tak to tam sa wszystkie skladniki szczegolowo podane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to fakt, widzialam sama i rozmawialysmy o tym.

 

Bami, jakie problemy z kostkarka??? :wtf::wtf::wtf:

Zrobilo mi sie cieplo, bo sama jej pisalam kiedy pokonywalam gory zeby zdobyc swoja, ze jest wycofana z powodu wady kostkarki ktora objawia sie li tylko w krajach tropikalnych!

Ide do Efilo

To może pomogę: vide post 6445 , ale no stress, przecież u Ciebie jest ok. A btw skąd Ty wygrzebałaś tę info o kostkarce w krajach tropikalnych?

No i jakbyś mogła zaspokoić moją ciekawość co do płyty Smega, przecież NA PEWNO masz gazową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - Ty nie masz u siebie żadnych zlicowanych na zewnątrz, a otwieranych do wewnątrz?

My mieliśmy brać kilka sztuk takich, ale zniechęciły mnie szpary o których wspomniał jeden ze sprzedawców (ale tylko jeden!) i potwierdzenie anuli :(

Ja na razie zamawiam tylko na parter:

- jedne zlicowane na zewnątrz i tak też otwierane,

- jedne zlicowane na zewnątrz, ale otwierane do wewnątrz.

Sprawdziłam Twoją firmę Monia - Euro Door - drzwi rewelacja!! Naprawdę super! Takie drzwi (komplet bez klamki) na naszą wysokość (2,45m) to koszt 4000 zł brutto / szt (4 zawiasy). Ale jednak zdecydujemy się na firmę, gdzie kupowała Anula. Tam mamy drzwi za prawie 3000 zł / szt (3 zawiasy). Minus jeden - nie widziałam tych drzwi na żywo... Mam nadzieję, że nie będę żałować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomogę: vide post 6445 , ale no stress, przecież u Ciebie jest ok. A btw skąd Ty wygrzebałaś tę info o kostkarce w krajach tropikalnych?

No i jakbyś mogła zaspokoić moją ciekawość co do płyty Smega, przecież NA PEWNO masz gazową :-)

 

Ajjj, zapomnialam o plycie napisac. Pardon :)

Mam gazowa, ale nie na szkle. Obawialam sie wlasnie trudnosci w utrzymaniu jej w czystosci. Chlapanie, pryskanie tluszczem, to na szkle bardzo widac, tak mi sie wydaje.

Ja mam ten model http://www.morele.net/smeg-pgf95-4-430194/#nclid=673b1ce822cf54c2e2031e21da0d1443

 

A co do lodowki, takie informacje uzyskalismy od glownego dystrubutora Liebherr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZARNY :lol2:

 

 

 

Ale z mieszalnika, firma? Ja z fluggera matem maluje jedną scianę i tak Paskudnie mazy, pasy przecieki wychodzą ze niepojęte.

 

To moze być taka zwykła mąka zytnia razowa jak do zakwasu?

 

"ten z ziarnami" to tatterowiec? Chyba nie

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z mieszalnika, firma? Ja z fluggera matem maluje jedną scianę i tak Paskudnie mazy, pasy przecieki wychodzą ze niepojęte.

 

To moze być taka zwykła mąka zytnia razowa jak do zakwasu?

 

"ten z ziarnami" to tatterowiec? Chyba nie

 

Z mieszalnika, RALSTON, polmat. Swietny! Mam te farbe w gabinecie i w sypialni, jest polmatowa, ale wyglada jak matowa, taka satynowa. Moglabym miec ja w calym domu.

 

Ten z ziarnami to przepis mojej znajomej i tam sa 3 szklanki mieszanej maki - zytnia razowa, pszenna, zytnia zwykla. Na pewno mozna robic rozne kombinacje :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...