Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

TO już się pogubiłam, masz czy nie masz???? I jeżeli masz (!!!!) to dlaczego ich nie widziałyśmy/ (!!!) Oj chyba nie masz ...

 

Toficzku, a Ty myślisz, że ja bym konfitury fotografowała z każdej strony gdybym miała dźwi?! Przecież nawet zawiasy bym Wam zaprezentowała i wnętrzności zamka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaki chleb dzis u ciebie na tapecie?? ja tatterowca z ziarnami postawilam ale nie wiem czy mi ruszy bo zakwas po jednym dokarminiu byl

 

A taki "na oko", rozne maki, podprazone ziarna slonecznika i dyni

Wstaw do rozgrzanego do 50st piekarnika (wylaczonego) Musi ruszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w wczoraj taką drylownicę w promocji za 14 zeta zanabyłam w carrefour :yes: ale ona oszukiwuje czasami i mimo dziury na wylot pesteczka zostaje w środku. Musiałam kontrolę przeprowadzić jak odkryłam ten przekręt, bo w nocy drylowałam wiśnie na nalewczkę, a wyczytałam, że za dużo pestek w nalewce nie może być bo alkohol wyciąga z pestek cyjanowodór :rolleyes: nie wiem, ile w tym prawdy, ale pesteczki skrupulatnie wydłubałam.

 

A propos ciasta, to ja dwa razy w tygodniu robię maślankowe ciasto wg Twojego przepisu, tylko przez ostatnie kilka tygodni już nie z rabarbarem a właśnie z wiśniami - nawet jak jesteśmy tylko we dwoje, to blacha ciasta znika w ciągu 24 godzin, a czasem to i nawet szybciej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułatwię Ci trochę, bo wiem, że przebijanie się przez wątki w poszukiwaniu konkretnego posta to często jak szukanie igły w stogu siana :lol:

 

przepis Moni na maślankowe ciasto:

 

1 szklanka maślanki

3 jajka

1 szklanka cukru (ja daję 2/3 szklanki bo 1 szklanka to dla mnie za dużo)

2 szklanki mąki (daję 2,5 szklanki)

1/2 szklanki oliwy

3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

 

Najpierw całe jaja utrzeć z cukrem, potem dodajemy składniki płynne (olej, maślanka), a na koniec mąka wymieszana z proszkiem do pieczenia.

Masę wyłożyć do blachy (ja nie smaruję tłuszczem tylko wykładam papierem do pieczenia), na wierzch owoce (jak kwaśne to posypać cukrem) - obecnie hit sezonu wydrylowane wiśnie ;)

A na to wszystko kruszonka - też trochę inaczej robię, bo jak robiłam wg oryginalnego przepisu, to mi się skorupa na wierzchu robiła a nie kruszonka :rolleyes: Nagrzać piekarnik do 170 stopni i piec przez 45- 50 minut.

 

kRUSZONKA z przepisu Moni

100g masła, 150 g mąki, 1,2 szklanki cukru

 

 

Ja daję szklankę mąki, maks 2 łyżki cukru i jakieś 50g masła.

 

Oprócz tego, że pychota, to bardzo szybko się robi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...