Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

A ja w wczoraj taką drylownicę w promocji za 14 zeta zanabyłam w carrefour :yes: ale ona oszukiwuje czasami i mimo dziury na wylot pesteczka zostaje w środku. Musiałam kontrolę przeprowadzić jak odkryłam ten przekręt, bo w nocy drylowałam wiśnie na nalewczkę, a wyczytałam, że za dużo pestek w nalewce nie może być bo alkohol wyciąga z pestek cyjanowodór :rolleyes: nie wiem, ile w tym prawdy, ale pesteczki skrupulatnie wydłubałam.

 

A propos ciasta, to ja dwa razy w tygodniu robię maślankowe ciasto wg Twojego przepisu, tylko przez ostatnie kilka tygodni już nie z rabarbarem a właśnie z wiśniami - nawet jak jesteśmy tylko we dwoje, to blacha ciasta znika w ciągu 24 godzin, a czasem to i nawet szybciej :rolleyes:

 

Ta z biedrony też oszukiwuje ;) , nabyłam, przetestowałam i trochę się nadłubałam ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta z biedrony też oszukiwuje ;) , nabyłam, przetestowałam i trochę się nadłubałam ręcznie.

 

Juz mi dobrze

Dzis ja zepsulam :rolleyes: (kupilam tez dzis :lol:) Kilka razy ostrze trafilo w plastik z boku, wygielo sie, drylowalo co 10-ta wisnie. 6 kg wisni drylowalam w polowie agrafka!

Juz sie smaza :yes:

 

Zrobilam tez wczoraj w nocy 15kg ogorkow kiszonych, bo mnie Aneta nastraszyla ;)

 

Ja podawalam przepis na kruszonke z 1/2 szklanki cukru!???

Jak to mozliwe, przeciez ja nawet ciasto z niecalej szklanki (a nawet z polowy) robie , i generalnie wszystko zawsze o polowe z cukru obcinam.

Zrobilam ostatnio ciasteczka owsiane z ziarnami z oryginalna iloscia cukru pudru (100g na 200g masla,200g maki, 100g platkow) i nie jadlam w ogole bo byly slodkie jak ulepek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu o jedzeniu ;) to ja dzis sobie po raz kolejny dzien z rzedu zapodalam grzaneczki z gruszka, serkiem plesniowym i pietrucha. mniam pysznosci. Monia jak lubisz to polecam, latwo, szybko i smacznie. tylko na sniadanko kiepsko, bo do tego biale winko sobie zapodaje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet jak jesteśmy tylko we dwoje, to blacha ciasta znika w ciągu 24 godzin, a czasem to i nawet szybciej :rolleyes:

 

To ja poprosze przepis na tak skuteczne spalanie kalorii. Bo ja nawet jak je robie to zjadam codziennie maly kwalek (rano), K kilka razy, ale ciasto na 3-4 dni mamy ;)

 

Dziewczyny, koniecznie musicie sprobowac jeszcze sosu szpinakowego z piersia kurza.

Niby takie nic z nazwy; dzis robilam dla znajomych, entuzjazmu na wiesc i widok podczas przygotowan nie bylo.

A potem wylizywano talerze i cmokano, i wzdychano

My go uwielbiamy i kazdy kto sprobuje robi namietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu o jedzeniu ;) to ja dzis sobie po raz kolejny dzien z rzedu zapodalam grzaneczki z gruszka, serkiem plesniowym i pietrucha. mniam pysznosci. Monia jak lubisz to polecam, latwo, szybko i smacznie. tylko na sniadanko kiepsko, bo do tego biale winko sobie zapodaje :D

 

Widzialam je gdzies ostatnio ... gdzie ja je widzialam ... z serkiem kozim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podawalam przepis na kruszonke z 1/2 szklanki cukru!???

Jak to mozliwe, przeciez ja nawet ciasto z niecalej szklanki (a nawet z polowy) robie , i generalnie wszystko zawsze o polowe z cukru obcinam.

Zrobilam ostatnio ciasteczka owsiane z ziarnami z oryginalna iloscia cukru pudru (100g na 200g masla,200g maki, 100g platkow) i nie jadlam w ogole bo byly slodkie jak ulepek :(

 

Monia, to raczej ktoś inny za Tobą podawał ten przepis, ale nie prostowałaś ilości cukru, więc przyjęłam tę ilość za pewnik :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, to raczej ktoś inny za Tobą podawał ten przepis, ale nie prostowałaś ilości cukru, więc przyjęłam tę ilość za pewnik :rolleyes:

 

No to uff ;)

 

My sie tak od slodzenia odzwyczailismy, ze ja te wszystkie drozdzowe buleczki ktore pieke robie prawie wytrawne, desery. Dzis np robilam panna cotte z polowa cukru i byla slodziusienka, rano na sniadanie byly racuchy kefirowe z jablkiem w ogole bez cukru. Zwyczajnie nam jest za slodko jak jest tradycyjnie

 

TAR jednak wujek gugyl jest niezastapiony

Tu cos takiego spotkalam i chodzi za mna od kilku dni. I jeszcze ta szyneczka. Mmmmm

Lubisz sobie dogodzic :)

 

http://illucucina.blogspot.com/2011_11_28_archive.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mi dobrze

Dzis ja zepsulam :rolleyes: (kupilam tez dzis :lol:) Kilka razy ostrze trafilo w plastik z boku, wygielo sie, drylowalo co 10-ta wisnie. 6 kg wisni drylowalam w polowie agrafka!

Juz sie smaza :yes:

 

 

 

Moje już w słoiczkach i potraktuje to jako ciekawą przygodę ... ale nie wiem czy kiedyś wrócę do tematu. No chyba że mnie efekt powali :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialam je gdzies ostatnio ... gdzie ja je widzialam ... z serkiem kozim

 

no nie wiem, nie wiem :D ja zawsze jadlam z plesniowym, ostatnio tak mnie na nie naszlo. dzis dla odmiany zamiast maslem posmarowalam serkiem mascarpone (maslo bylo twarde a ja glodna i niecierpliwa :D ) normalnie odlot, niebo w paszczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jednak wujek gugyl jest niezastapiony

Tu cos takiego spotkalam i chodzi za mna od kilku dni. I jeszcze ta szyneczka. Mmmmm

Lubisz sobie dogodzic :)

 

Monia, no lubie :D zwlaszcza jak cos jest proste do zrobienia, moja wersje zrobil nam kiedys kloega Francuz, ktorego odwiedzalismy wakacyjnie. do tego obledne ilosci wina, do dzis to wspominam uczte z owocow morza, grzaneczki gruszkowe i winko, rzecz sie dziala w winnicy na poludniu Francji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam głośno NIE, tupałam nogami, aż w końcu sama założyłam nowy folder o słonym tytule: Przepisy Moni.......;):lol2:

Tartę uwielbiam, ale znowu zapomniałam przepisu:cry:! Chleb przez Ciebie muszę piec bez przerwy, bo Księciunio już innego nie chce jeść:p! Tuńczyka na wszelki wypadek nie kupuję, bo nie daj boszee zasmakuje komuś z tagliatelle... popcorn mogą sobie zrobić, nie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez lubie polaczenie gruszek z serkiem plesniowym. I najczesciej takowe uzywam w salacie na rukoli.

Jakos specjalnie sie je robi, czy po prostu grzaneczka i na to skladniki?

Z maslem czosnkowym tez by bylo dobre :yes:

 

 

Monia grzaneczke smarujemy maslem zwyklym lub ziolowym lub jak ja mascarpone na to plasterki gruszki, wstawiamy do piekarnika kiedy sie lekko pieczywko zrumieni na sam koniec plasterek lub dwa plesniowego serka ja lubie blekitny lazur lub gorgonzole. no i jeszcze chwilka i gotowe. na to oczywiscie natka, w garsc kieliszek bialego winka i włala szamamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam głośno NIE, tupałam nogami, aż w końcu sama założyłam nowy folder o słonym tytule: Przepisy Moni.......;):lol2:

Tartę uwielbiam, ale znowu zapomniałam przepisu:cry:! Chleb przez Ciebie muszę piec bez przerwy, bo Księciunio już innego nie chce jeść:p! Tuńczyka na wszelki wypadek nie kupuję, bo nie daj boszee zasmakuje komuś z tagliatelle... popcorn mogą sobie zrobić, nie?;)

 

Naprawde robisz nadal chlebek?

Zakwas dokarmiasz i w ogole!?

Rozpiera mnie duma :rolleyes: I jeszcze Ksieciuniowi smakuje ... ach ... :)

Musze chyba kiedys sie do Was wybrac z garnkowym cieplym z gruba skorka. Pod pretekstem miety np ;) :p

 

Jak to watek!? I co ja mam teraz o dwa watki dbac!? Tos mi los zgotowala :bash:

 

TAR, brzmi naprawde pyszonsko :yes: Fajny pomysl na tez przystawke imprezowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam głośno NIE, tupałam nogami, aż w końcu sama założyłam nowy folder o słonym tytule: Przepisy Moni.......;):lol2:

Tartę uwielbiam, ale znowu zapomniałam przepisu:cry:! Chleb przez Ciebie muszę piec bez przerwy, bo Księciunio już innego nie chce jeść:p! Tuńczyka na wszelki wypadek nie kupuję, bo nie daj boszee zasmakuje komuś z tagliatelle... popcorn mogą sobie zrobić, nie?;)

Monia i ja robię chlebek z grubą skorką i pomidorkami. Teść caly czas się dopomina:) wczoraj mi przepis na ciabaty takie hinduskie przyniosl:jawdrop:

i jeszcze twoje ciasto z maslanką uwielbiamy:)

a do mnie z chlebkiem może byś zawitala i wekami:lol2:;)

 

uwierz mi jest pyszne, jak podasz na przystawke imprezowa wszyscy bed Ci jedli reki :D
to już przepis zapisuję:) i zaskoczę znajomych:)

gruszkasurowa, czy z zalewy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...