Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

Nie wiem czy ktoś tu do mnie zagląda, ale co tam, napiszę co u nas.

W piątek przed świętami skończyliśmy wylewki.

Nasze rodzinne święta stanęły pod znakiem zapytania gdy uświadomiono nas, że mamy podlewać posadzki codziennie 3 razy dziennie :bash: Zorganizowaliśmy to sobie jakoś logistycznie i pojechaliśmy do rodziny. Pierwsze zlewania zajmowały nam 3-4 godz!!!

 

Dziś i wczoraj intensywnie pracujemy nad znalezieniem ekipy tynkarskiej.

Zdecydowaliśmy się na tynki cementowo-wapienne.

Jest kilka ekip którym udałoby się rozpocząć prace po weekendzie majowym i którąś trzeba wybrać.

Tylko jaki tynk wziąć :confused:

Niektórzy polecają Dolinę Nidy (podobno obecnie jest najbardziej gładki, najlepiej przesiany, lepszy od Knaufa i Baumita :confused:), mąż widział tynki zacierane piaskiem kwarcowym (podobno nie ma potrzeby robienia gładzi przed malowaniem :confused:), niewiele droższe od standardowych.

Nie ogarniam co musimy przed tynkami zrobić (elektryk musi pewnie coś popoprawiać, hydraulik dorobić boxy podtynkowe, coś jeszcze?) i martwię się o wylewki (czy da się je dobrze zabezpieczyć?)

Idę liczyć powierzchnię tynków:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie wypowiadam bo jestem w bandzie 'gipsiarze' ;)

ja z tej samej bandy, więc też będę milczeć ;)

 

Monika, może napisz do MonikaC ona robiła tynki wapienno-cementowe, więc może coś doradzi :rolleyes:

 

Musicie bardzo dobrze zabezpieczyć wylewki, aby ich nie pobrudzić tynkami. Szkoda, że najpierw nie zrobiliście tynków, a potem dopiero wylewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efi, chyba odliczę otwory i jakoś uśrednię glify (u nas glify są bardzo płytkie - szerokie profile okienne + trzeba było zmieścić skrzynki z roletami na równi z murem, przez co "wejść" do chałpy bo robimy 1W)

 

Lidziu, no byłoby łatwiej, ale tak jakoś wyszło. W czasie kiedy nie dało się*zrobić tynków pognaliśmy z c.o. hydrauliką i od razu z podłogówką. Rurek było mnóstwo, mąż nie chciał ich deptać i poszła wylewka. Teraz się*będziemy bawić w zabezpieczenia :rolleyes:

 

Kurczę, ale Wam dziewczyny zazdroszczę, przed nami tyle kamieni milowych, a u Was już większość ich z bańki;)

 

Efi, od razu zapytam

Jak przeczytałam wypowiedź zuz@nki nt sbs od razu zaczęłam robić research. Pooglądałam Twojego liebherra 120, porównywałam do mojego Smega.

Powiedz czy jesteś ze swojej zadowolona, czy faktycznie uważasz że sbs jest mały? W porównaniu ze Smegiem ma jednak te kilkadziesiąt litrów więcej. Ale znów na drzwiczkach jakoś tak skromnie z pojemnością - lubię drzwiczkowe półeczki, gromadzę na nich stosy słoiczków przeróżnych do których mam łatwy dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efi (...) Pooglądałam Twojego liebherra 120, porównywałam do mojego Smega.

Powiedz czy jesteś ze swojej zadowolona, czy faktycznie uważasz że sbs jest mały? W porównaniu ze Smegiem ma jednak te kilkadziesiąt litrów więcej. Ale znów na drzwiczkach jakoś tak skromnie z pojemnością - lubię drzwiczkowe półeczki, gromadzę na nich stosy słoiczków przeróżnych do których mam łatwy dostęp

 

Jestem bardzo zadowolona. Biofresh to coś niesamowitego. Co do stosów słoiczków i półeczek - liebherr ma jedną zasadę której bezwzględnie przestrzega - albo szuflada albo półeczka. nie może być sytuacji w której nie możesz wysunąć szuflady bo z drzwiczek wystaje półeczka na stosy słoiczków. ja jestem szczególnie za to wdzięczna bo nie mogę drzwiczkami zrobić kąta rozwartego. poza tym półki na drzwiczkach są jak dla mnie wystarczająco pojemne. mamy je całkiem nieźle upakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efi, chyba odliczę otwory i jakoś uśrednię glify (u nas glify są bardzo płytkie - szerokie profile okienne + trzeba było zmieścić skrzynki z roletami na równi z murem, przez co "wejść" do chałpy bo robimy 1W)

 

a do czego te obliczenia? (powinnam była od tego zacząć :oops:) bo jak do materiału to ok a jak do robocizny to z tego co wiem sposób liczenia zależy od ekipy. zazwyczaj nie odejmuje sie okien żeby sie nie bawić w wyższą matematykę. płytkość glifów w tym momencie nie ma nic do rzeczy - tu chodzi o babranine przy ich wykańczaniu więc jak już się liczy to za mb a nie m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiu, tynki wybierał mój mąż, konsultował z YTONGiem (dom jest 1W), to jego działka. No i już raczej postanowione - robimy zacierane z kwarcem, będą gładkie :)

Zuz@nki sztablatury nie widziałam (może i dobrze :p )

 

Efi

Właśnie się z M zastanawialiśmy jak drzwi lodówki się u Was rozwierają :) Rozumiem że nie jest to większym problemem, skoro tak piszesz. Mocno się teraz zastanawiamy. Lodówka bardziej pojemna, pobór mocy o śmieszne 6 kWh/rok większy i tańsza. Aha, i jeszcze płytsza (smg 76 głęb, liebherr 63)

 

Z tym mierzeniem powierzchni tynków masz rację. Faktycznie. Cel był taki by sprawdzić ile to w ogóle jest. Jedni mówią 500-600m2 inni 800-900 :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Możecie mi powiedzieć w jaki sposób montuje się*poniższe baterie? Czy pierwsza wymaga jakiejś specjalnej kuwety? (chciałabym coś*takiego postawić w dystansie między ścianą a wanną). W specyfikacji napisane jest że zestaw jest gotowy do montażu. Widziałam też specjalne kuwety w które się coś takiego osadza (za 2 tys). Może ktoś mi pomoże ugryźć temat?

Druga jest baterią montowaną na ścianie. Tutaj musi być jakiś box, czy normalnie bezpośrednio podłączam ją do hydrauliki? Moja zieloność nie zna granic :rolleyes:

067dd52943e6ffa1733826fd4b968187.jpg

1.jpg

1.jpg

067dd52943e6ffa1733826fd4b968187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...