Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze nie wiem....

To jest jedna z rzeczy, które mnie najbardziej wkurzają, że na wizualizacjach i wszystkich ślicznych foto w necie płytki nie są docinane tylko zawsze jakoś idealnie całe....

jak myślę o łazienkach to mi zaraz cały efekt z oczu znika jak pomyślę o cięciu płytek i o tym czego nienawidzę czyli tego, że wymiary płytek podłogowych z tej samej serii są zupełnie inne niż ściennych...

No ale wracając do Twojego holu to ja chyba dałabym środkiem jedną całą, a po bokach dwie obcięte do 30 cm szerokości... tylko trochę stracisz na tych docinkach....

A może pokombinuj z pomieszaniem płytek 30x60 z 45 x 90 ?

Tak polecają np. mieszać deskę o różnych szerokościach.

Ale jakoś nie mogę sobie tego z płytkami wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem....

czego nienawidzę czyli tego, że wymiary płytek podłogowych z tej samej serii są zupełnie inne niż ściennych...

 

 

PIONA!

Mam dokładnie to samo

 

A ja chciałam dziś obejrzeć te Twoje cersanity do gospodarczego i nie znalazłam. Nie było ich w castoramie, ani w ttw opex.

Kurczę, muszę coś zamówić, bo na początku czerwca mają zacząć się*kłaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Był u mnie Pan Piotr. Zmieniłam wizję na ten granit który mi pokazałaś. Czekam na projekt, tylko coś się Pan Piotr obija. Pan Daniel był jak burza - wszystko z dnia na dzień. Tu cisza od tygodnia. Chyba muszę się im przypomnieć

 

Aha, płytki prawie zamówione. Prawie, bo muszę wyliczyć ilości (a wcale nie wiem ile się bierze, jaki naddatek), no i nie wiem czy na ściany do garażu brać białe czy grafitowe. Robimy do wysokości ok 130cm

Czas oczekiwania - 4 dni od wpłaty zaliczki

Ale czytałam, że Ty też już czekasz na swoje

 

No i dziś wielki dzień - wkroczyli tynkarze!

Gdyby nie to, że pana męża nie ma i musiałam sama z dzieckiem wszystko załatwiać, ustalać i organizować i trochę mnie to wykończylo, byłabym mega happy

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki zamawia się na pełne paczki, więc ja sobie policzyłam, a potem po przeliczeniu na paczki wzięłam po prostu o tyle więcej ile akurat z przeliczenia wyszło. Mam nadzieję, że starczy. Jak nie to dokupię i potem dokleją:)

A gdzie zamawiasz, że 4 dni oczekiwania? Bo w megastore trochę dłużej, ale w sumie aż tak mi się nie spieszy.

Ja w końcu kładę na podłogę grafit i 3 rzędy od dołu grafit a wyżej białe... nie wiem jak to wyjdzie, ale cała kotłownia grafitowa wydawała mi się za ciemna, a z kolei cała biała jakaś taka.... za biła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu w lazience gucia zamawiam (mogę sobie sama odebrać)

No właśnie w kotłowni mam zamiar na ścianie łączyć. Ułożymy do wys 2m, ale w garażu .. że będzie 5 rzędów, to łączenie odpada, i teraz wybór - białe, grafitowe, białe grafitowe, białe ..... No jakie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, go garażu zdecydowanie ciemne płytki, bo jednak będzie się tam brudzić, więc na ciemnych będzie mniej widać.

tutaj masz zdjęcie mojego garażu. Płytki podłogowe są ciemniejsze w rzeczywistości - zdjęcie było robione tuż po zafugowaniu. Ścienne oddają swój rzeczywisty kolor

 

http://img848.imageshack.us/img848/3254/20101127284.jpg

 

na podłodze Stargres seria Francesca - kupowane w Castoramie

na ścianach też gres z Castoramy, ale innej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Lidziu! Super, że wpadłaś tu z tym zdjęciem!

Napisz mi do jakiej wysokości masz te ścienne i jak to zakończyliście. Prawdopodobnie nasi tynkarze będą się*bawić w robienie tynku do pewnej wysokości, ale sama nie wiem czy to dobra decyzja.

Ale widzisz, te na ścianach u Ciebie są jasne. Ja się zastanawiam nad białymi albo grafitowymi (ciemne, prawie czarne) :confused:

Dobrze widzę że tam na końcu masz gaz w miedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki są położone do mniej więcej wysokości 145-147 cm. U nas tynk był położony na całości ścian, więc płytki są kładzione na tynku i na górze są wykończone chyba klejem i pomalowane.

Na końcu garażu mam rurę z gazem.

 

Jeśli chodzi o kolor płytek, to zbyt jasne i zbyt ciemne są niedobre do garażu. Jeśli położysz ciemny grafit na podłodze, to będziesz widziała ślady piachu, kurzu itp. Na białych to samo będzie. Ja zdecydowałam się właśnie na takie szare, żebym potem miała jak najmniej pracy ze sprzątaniem. No, ale to moje odczucia, więc nie namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a u nas ostatnio jakiś*magik wymyślał że będziemy musieli przerabiać instalację gazową bo w garażu nie można mieć miedzianych :eek: Mam nadzieję, że coś mu się poknociło, bo niby robił u nas instalację kumaty człowiek.

A płytki grafitowe chcę na ścianę dać, na podłodze chyba zrobimy posadzkę epoksydową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a u nas ostatnio jakiś*magik wymyślał że będziemy musieli przerabiać instalację gazową bo w garażu nie można mieć miedzianych :eek: Mam nadzieję, że coś mu się poknociło, bo niby robił u nas instalację kumaty człowiek.

A płytki grafitowe chcę na ścianę dać, na podłodze chyba zrobimy posadzkę epoksydową

wiesz, w ogóle panowie z gazowni są dziwni. Tak na prawdę mój hydraulik stwierdził, że moja rurka gazowa też jest źle zrobiona, bo w garażu powinna iść górą, a nie dołem. A odbiór przyłącza gazowego mam. No ale przecież panowie z gazowni nie będą na siebie nawzajem donosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...