Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

karolakr25, kontrastu z dachem się nie obawiam, bo mam w głowie (i na fotkach) konkretną wizję domu więc wiem, że kontrast będzie. Boję się jedynie tego, że 7001 będzie za jasny i za bardzo srebrny, a za mało szary... Ale alternatywą bez dopłaty do rolet jest 7016 więc wybór mam raczej kiepski...

 

W międzyczasie dopytałam i okazuje się, że bez drastycznej dopłaty jest też 7039, ale pan Robert mówił, że raczej niewyględny ten kolor jest :roll: Chociaż jak patrzę na poniższe zdjęcia to sama nie wiem... Może warto go też gdzieś zobaczyć...

 

http://i2.fmix.pl/fmi881/2a8827c1000aaf2c4e689edd/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1384/4291cd9c000924104e689ee0/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2148/545503070014a4e04e689f02/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2295/105df38f000b13d14e689f9e/zdjecie.jpg

 

Chociaż na próbnikach wygląda jak... Ekhm... No właśnie :sick:

 

http://i1.fmix.pl/fmi1967/ca0a3327000ef2a24e689fa0/zdjecie.jpg

 

Pytanie, ile próbnik w necie ma wspólnego z rzeczywistością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu - na próbniku :sick: ale na fotkach - całkiem ładnie.

 

Strasznie mnie te przekłamania denerwują... Jak wpiszesz 7039 w googla, to wszystkie okna i drzwi wyskakują takie ładne, natomiast próbniki jakieś koszmarne są. Jedne zielone, inne brązowe... Spytałam już pana Roberta, czy 7039 da się gdzieś zobaczyć... Może warto. W sumie, patrząc na zdjęcia, wypada pomiędzy 7001 a 7016... I nazywa się kwarcytowy szary więc chyba raczej szary jest, a nie zielony albo brązowy :sick: Znalazłam taką klasyfikację tego koloru...

No szary jest jak nic :roll:

 

Esiak, no niestety... Ani złoty dąb, ani orzech nie pasują do mojej wizji ;) Uparłam się i znajdę ten jedyny, wymarzony kolor :wiggle:

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolakr25 - okna w 7001 do Twojego dachu i śmietankowej elewacji :no:

lepiej by wyglądały jednak 7016 czyli antracyt.

Myślałam o 7012, bo 7016 mam wrażenie że jest bardzo ciemny (za ciemny?) :confused:

karolakr25 Boję się jedynie tego, że 7001 będzie za jasny i za bardzo srebrny, a za mało szary... Ale alternatywą bez dopłaty do rolet jest 7016 więc wybór mam raczej kiepski...

 

W międzyczasie dopytałam i okazuje się, że bez drastycznej dopłaty jest też 7039, ale pan Robert mówił, że raczej niewyględny ten kolor jest :roll: Chociaż jak patrzę na poniższe zdjęcia to sama nie wiem... Może warto go też gdzieś zobaczyć...

 

Pytanie, ile próbnik w necie ma wspólnego z rzeczywistością...

Mam prośbę popatrz (jeśli możesz) na ten kolor 7001 z daleka i powiedz czy nie sprawia wrażenia brudnego (zszarzałego) białego, bo takiego efektu się boję

 

A zdjęcia mają niewiele wspólnego, zależy od słońca, sposoby fotografowania, aparatu i monitora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak - jesteś tu więc pytam u Ani (Aniu nie obrazisz się ;) ) czy "nasi" instalatorzy montowali u Ciebie jakieś podejścia pod baterie podtynkowe ?? zakończone takimi czerwonymi rurkami ?? jeśli tak - (u mnie tak jest) to co ja jeszcze muszę kupić ?? Tzn. samą baterię - to co idzie na zewnątrz, czy jeszcze jakieś elementy podtynkowe ?? Z tych stron sklepów internetowych nie mogę się połapać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, drzwi wewnętrzne w kolorze bardzo jasnego drewna, najprawdopodobniej klon... Uważam, że do okien zupełnie nie muszą pasować, natomiast do podłóg jak najbardziej. To znaczy - drzwi według mnie nie muszą być w dokładnie takim odcieniu jak podłoga, ale nie mogą się gryźć. U mnie podłogi będą jasne, jakiś dąb bielony, albo coś w ten deseń i takie same drzwi. Planuję też takie jasne parapety, bo okna w środku mają być białe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest w tym dużo tracji, ale wiesz... Jak mam zrobić 400 km, żeby wszystkie 3 kolory w realu zobaczyć, to wolę najpierw rozeznać temat, czy warto do samochodu wsiadać :D

 

Ło matko, to niezla wyprawa:-) ale ja jestem taka sama i pewnie tez bym pojechala:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, drzwi wewnętrzne w kolorze bardzo jasnego drewna, najprawdopodobniej klon... Uważam, że do okien zupełnie nie muszą pasować, natomiast do podłóg jak najbardziej. To znaczy - drzwi według mnie nie muszą być w dokładnie takim odcieniu jak podłoga, ale nie mogą się gryźć. U mnie podłogi będą jasne, jakiś dąb bielony, albo coś w ten deseń i takie same drzwi. Planuję też takie jasne parapety, bo okna w środku mają być białe...

 

Znajomy architekt, zrobił mi identyczny wyklad na ten temat, wiec karola, słuchaj sie ani:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna dwukolorowe :yes: tylko czemu jak o tym nie pomyślałam??? :lol2:

założyłam że będą obustronnie w tym samym kolorze

 

u nas podłoga też bardzo jasna, tylko nie chciałabym białych drzwi, kojarzą mi się z mieszkaniem w bloku, choć zdaję sobie sprawę, że te obecne drzwi to zupełnie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, to niezla wyprawa:-) ale ja jestem taka sama i pewnie tez bym pojechala:-)

 

No nie wyobrażam sobie zamówić tego w ciemno... W ciemno to chyba tylko białe bym zamawiała ;) Wiem już, że 7039 też "w okolicy" jest więc czekam na potwierdzenie, czy tam też pojedziemy... Jak uda się zahaczyć o wszystkie trzy miejscowości to wychodzi mi, że zrobimy 381 km... Czyli weekend w aucie się zapowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna dwukolorowe :yes: tylko czemu jak o tym nie pomyślałam??? :lol2:

założyłam że będą obustronnie w tym samym kolorze

 

To jeszcze miła wiadomość - jeśli w środku będą białe, to będą tańsze niż całe szare na przykład ;) Bo standardowo PCV są białe więc dopłacasz tylko do koloru z zewnątrz ;)

 

Edit:

WOW, 2000 post :D I mnie przypadło go napisać :lol2:

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...