Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ja wizualnie oczywiście też za 2, tylko że on płaszcza nie ma, a z tego nie chcielibyśmy rezygnować, bo na ogrzewaniu gazem zbankrutujemy :( Może doszukam się też wersji z płaszczem... Ale piękny jest.

 

Edit: Mila jest jedynym jaki znalazłam, żeby był i płaszcz wodny, i dość spore wymiary (panorama) i cena, którą jestem w stanie zaakceptować. Jak ktoś zna inne modele pasujące do powyższych wytycznych to będę wdzięczna za podpowiedzi :)

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My palimy głównie kominkiem. Gazem tylko dogrzewamy tak, żeby rano było cieplutko, jak z łóżek wstajemy. A ponieważ dom rozłożysty będzie i do części nocnej ciepło się tak łatwo nie rozejdzie, to musi być płaszcz... Teraz płaszcza nie ma i na górze zawsze dużo zimniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie z wątku o szarościach, bo tam nie miejsce na takie dyskusje...

 

Dlaczego odradza się płaszcz wodny przy ogrzewaniu podłogowym? Bo u mnie miał być płaszcz i grzejniki kanałowe, a teraz jest opcja, że bez grzejników, tylko wszędzie podłogówka... Czy to wyklucza płaszcz wodny? I przy okazji pytanie o podłogówkę do tych, co mają i do tych, co wiedzą... Czy można zrobić przy podłogówce tak, jak przy kaloryferach, że w niektórych pomieszczeniach się grzeje, a w niektórych jest "zakręcona"? Bo wtedy mogłabym grzać kominkiem w części otwartej domu, a dogrzewać podłogówką (gazem) w części nocnej, gdzie ciepło z kominka nie dotrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalując kominek z płaszczem wodnym (jak każdy na paliwo stałe), nikt Ci nie zagwarantuje, że nie zagotujesz wody...

rurki alupex z których jest robiona podłogówka mają max wytrzymałość termiczną na poziomie 90-95oC... oczywiście montowane są mieszacze, które obniżają temp na zasilaniu podłogówki, ale paląc w kominku, trudno jest utrzymać stała temp wody zasilającej...

co do skręcania podłogówki z tym nie ma żadnego problemu, ponieważ poszczególne pętle są zasilane z rozdzielacza, na którym możesz skręcić każdy obwód ogrzewania oddzielnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc odpowiem Ci na Twoje pytania w sprawie podłogówki ;-) Wiesz ja fachowcem nie jestem i nie znam się. Mam wielu znajomych którzy mają podłogówkę i płaszcz wodny i sobie chwalą. Nam odradził gościu od podłogówki a w zasadzie firma od ogrzewania bo my mamy pompę ciepła i oni nam też całą instalację grzewczo-wodną kłądli. Bo to jest tak że ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowe a kominek wysoko. Stosuje się w takim razie elektronike która to steruje. Ale usłyszeliśmy że to tylko elektronika, że profesjonalnie się nie powinno takiego czegoś robić, że wrazie awarii skutki mogą być opłakane itd. A że u nas kominek ma mieć funkcję dodatkową tylko (nie miał być tylko ozdobą ale też nie głównym ogrzewaniem bo nie miałam zamiaru robić sobie kotłowni w salonie ;-) ) to zdecydowaliśmy się na nawiew. Działa też bardzo dobrze jedynie pewnie po czasie troche posmoli sufit ale to i tak się odświerza co kilka lat więc żadna strata i licze się z tym ;-)

Co do sterowania podłogówką można też wyłączyć ją w jednych pokojach innych zostawić włączoną. Są też specjalen sterowania na piecu gdzie możesz sobie ustawić inną temp w każdym pokoju ;-) Tyle bajerów na tym świecie jest że głowa mała ;-)

A jeśli chodzi o otwieranie to przy tak szerokim kominku to chyba nie ma możliwości innego ;-) Jakoś sobie nie wyobrażam takiej długiej szyby otwierać do boku ;-) Do tego w tym jest tak fajnie chowana , nie ma jakiś ram że można go spokojnie na płasko w ściane schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalując kominek z płaszczem wodnym (jak każdy na paliwo stałe), nikt Ci nie zagwarantuje, że nie zagotujesz wody...

rurki alupex z których jest robiona podłogówka mają max wytrzymałość termiczną na poziomie 90-95oC... oczywiście montowane są mieszacze, które obniżają temp na zasilaniu podłogówki, ale paląc w kominku, trudno jest utrzymać stała temp wody zasilającej...

co do skręcania podłogówki z tym nie ma żadnego problemu, ponieważ poszczególne pętle są zasilane z rozdzielacza, na którym możesz skręcić każdy obwód ogrzewania oddzielnie...

 

No właśnie dokładnie to miałam na myśli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, przyznaję, że jesteś moją inspiracją :)

Pod Twoim wpływem zaczęłam w SweetHome składać wnętrza swoich czterech kątów!

 

Stworzysz przepiękny dom! Coś podobnego mi się marzy...

Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, piękny kominek. Szkoda, że nie ma opcji "normalnego" palenia ;)

 

narendil, bardzo dziękuję za tak miłe słowa :oops:

 

Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...

 

Oj, każdy z czegoś rezygnuje. Ja cały czas poluję na okazje, żeby kupić coś pięknego, ale nie nadwyrężyć budżetu... A piękne wnętrza nie powstają tylko z zasobności portfela :no: Można mieć miliony i stworzyć gargamela ;) Żeby dom był piękny potrzeba zamysłu, serca, ciepła domowego ogniska i przekonania, że się ten dom kocha. A jak dorzucisz to tego forumowe ciotki, które służą pomocą i krytykują, jak coś zmierza w niewlaściwym kierunku, to musi wyjść pięknie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja to wiem. Tylko, że nie miałabym z czego postawić domu, więc będzie mieszkanie :)

Nie to, że jakoś strasznie żałuję, bo nie wiem czy byłabym gotowa na tą całą szopkę budowlaną i później na chodzenie wokół domu i ogrodu.

Ale jak widzę kształt Twojego domu, to tak mi coś pika w sercu :lol2: Więc może kiedyś.

 

Na razie będę wynajdywać okazje do swoich 90 metrów na trzecim piętrze :)

 

I jeszcze się powtórzę. Zbudujesz piękny dom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie ubawilam z tych waszych budowlanych dywagacji...:lol2::lol2::lol2:kurde chyba zaczne drugi dom budowac .:lol2::yes::D

Ania ja stawiam na kominek nr 2:yes:na temat ogrzewania sie nie wypowiadam bo sie nie znam...ja u siebie mam podlogowke, kanalowe i zwykle grzejniki na scianach:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...