Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Chyba macie rację dziewczyny... Największą lampę zawsze można dokupić, a jak przesadzę, to też nie będzie dobrze... Kupię więc 2 najmniejsze, a potem pomyślę, co dalej. Będę dążyła do takiego zestawu jak poniżej, a jak będzie łyso, to największą lampę dokupię na samym już końcu.

 

http://i1.fmix.pl/fmi1832/06c00be30014b3204e73b963/zdjecie.jpg

 

W kwestii kominka... Czytam i czytam, a temat obszerny bardzo... Muszę porozmawiać z jakimś zaufanym fachowcem, żeby podjąć decyzję co do podłogówki i płaszcza. W każdym razie znalazłam również ramę dla Mili więc jeśli będzie płaszcz, to Mila, jeśli nie, to możliwe, że Volga...

 

Mila bez ramy

 

http://i2.fmix.pl/fmi2501/16542b8d00140c604e74388d/zdjecie.jpg

 

Mila z ramą

 

http://i3.fmix.pl/fmi2865/8a00e418001608304e743892/zdjecie.jpg

 

Volga

 

http://i1.fmix.pl/fmi375/18dd2fdf001ed00a4e743896/zdjecie.jpg

 

W takiej odsłonie oba mi się podobają :yes:

 

I tyle ode mnie w sobotni poranek. Miłego weekendu :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w ten chłodny, sobotni poranek :) Wczoraj dostałam wycenę okien, z uwzględnieniem tego dodatkowego okna jest bardzo OK więc podpisuję umowę :) Ania, ja sądzę, że na Twoją wycenę trzeba poczekać, bo to nie to samo co moje standardy- tylko za współczynnikami do moich okien czekałam 2 tygodnie...

Podziwiał i podglądam Twój dziennik oraz Asi, bo ja jestem daleko w tyle z wyborem lamp, kominków, stelaży itp. a wiem, że muszę się chyba zacząć tym interesować- to był jeden z tematów rozmowy z Panem Robertem, że Wy Dziewczyny no i przede wszystkim Esiak :) już macie wizję całego domu z poszczególnymi jego elementami a ja jeszcze nic :(. Co do ogrzewania: my będziemy mieć również kominek z płaszczem wodnym i podłogówkę na parterze i nasi instalatorzy ( jeszcze nie wybraliśmy którzy ale jeden robił całą instalację u Egona) powiedzieli, że jak najbardziej można połączyć te dwa elementy no ale jest zawsze duże ALE...bo jak coś się rozwali to mogą być opłakane skutki. Ja na razie nie będę miała gazu więc kominek będzie głównym źródłem ciepła w domu.

Aaa przypomniało mi się, że mam sąsiadów, którzy mają ogromny dom i mają ogrzewanie olejowe, które tylko wspomaga podłogówkę, maja kominek z płaszczem wodnym i bardzo sobie chwalą rozwiązanie a mieszkają już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania jedna uwaga-wiesz ze prawdopodobnie jesli bedziesz miala kominke z plaszczem wodnym szyba w kominku bedzie czarna? Dopytaj dokladnie na watku kominkowym ale pamietam ze wiekszosc tak twierdzila.Wiem ze chcesz plaszcz ze wgledu na oszczednosci w ogrzewaniu ale czy nie bedzie Cie wkurzala taka zadymiona szyba w centralnej czesci domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest czarna, jeśli pali się mokrym drewnem, albo jeśli się jej nie myje ;) Ja u siebie myję szybę codziennie rano (w zasadzie przecieram szmatką zwilżoną specjalnym płynem do okopceń) i ciągle jest czysta. Są na niej ciemniejsze smugi po całym dniu palenia, ale nie jest czarna. Dopytam oczywiście, ale wydaje mi się, że to przesadzone opinie. Dla mnie nie jest problemem mycie kominka codziennie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj anna :). Co do instalacji kominka z płaszczem wodnym i ogrzewaniem podłogowym nie wypowiem się, bo nic nie wiem w tym temacie. Wiem tylko, że ogrzewanie będę miała podobne tak jak reni ;). Kominek Mila zyskała po dodaniu obudowy, ale u Ciebie jakoś mi się nie widzi ta srebna rama. Poszłabym w coś ciemniejszego.

Łazienka i lampy... no kurcze ja tam widzę 5, ale nie upieram się przy największej kuli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dużo lepiej wyglądają te 4 na ostatniej wizualizacji :) I jak słusznie zauważyłaś, zawsze możesz jeszcze jedną dokupić jak po zawieszeniu będzie ci coś nie pasować

Co do kominka, to mi się bardzo, bardzo podoba Mila z ramą

 

Kiedy zamierzasz wstawiać okna? Zakładam, że w przyszłym roku, ale już teraz zamierzasz podpisać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rere, ja też ogólnie jestem z pięcioma ;) Ale zacznę od dwóch najmniejszych, potem postaram się o dwie kolejne, a potem się zobaczy :)

 

karola, no niestety... Spłukani jesteśmy, bo popłaciiśmy spore zaliczki na wiązary i dachówkę więc umowy nie podpisuję, bo nie mam na zaliczkę. Nie jestem nawet na 100% pewna, czy wiosną okna wstawię. Może się okazać, że dopiero jesienią. Ale są w planach na przyszły rok ;) W każdym razie jak przyjdzie do zamawiania to oczywiście ceny będą uaktualnione więc pewnie trochę wyższe, ale liczymy się z tym. Nie da się wszystkiego przeskoczyć :roll:

 

Mi się ta Mila też podoba. Ma też ramę bieloną (choć chyba nie do mojego domu), a przecież zawsze mogę kupić bez ramy i jakiś kamień dać, pasujący do reszty wystroju. A póki co i tak najważniejsza jest kwestia grzania i grzejników. Jak zrobimy dach i zacznę się rozglądać za instalatorami, to dokładnie wybadam temat, bo bez tego to żadnej decyzji nie podejmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania a czy teraz masz kominek z płaszczem wodnym? Nie jestem ekspertem ale troche nt czytałam bo mi bardzo zalezalo na czystej szybie.Oczywiscie jesli pali sie mokrym drzewem to w kazdym bedzie ona zakopcona ale przy kominkach z plaszczem wodnym z tego co pamietam "problem" czarnej szyby wystepuje dlatego ze plaszcz "zabiera" duza temperature z wnetrza kominka a to wlasnie ona powoduje ze szyba po uzyskaniu odpowiedniej temp we wnetrzu "krystalizuje sie" W kazdym razie wgryz sie w temat bo daleko mi do tego by Cie straszyc -po prostu chce pomoc :yes: Edytowane przez kakusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku, wiem i doceniam :) Z pewnością zgłębię temat :yes: Teraz mam kominek bez płaszcza, z rozprowadzeniem ciepła na klatkę schodową.

 

reni, Milę z płaszczem w wersji 24 kW, z całym potrzebnym osprzętem wyceniono mi na niecałe 10 tysięcy. Volga nie wyceniałam, bo dopiero się o nim dowiedziłam, ale na stronie widzę, że to jakieś 11 tysięcy (bez płaszcza, sam kominek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku, wiem i doceniam :) Z pewnością zgłębię temat :yes: Teraz mam kominek bez płaszcza, z rozprowadzeniem ciepła na klatkę schodową.

 

reni, Milę z płaszczem w wersji 24 kW, z całym potrzebnym osprzętem wyceniono mi na niecałe 10 tysięcy. Volga nie wyceniałam, bo dopiero się o nim dowiedziłam, ale na stronie widzę, że to jakieś 11 tysięcy (bez płaszcza, sam kominek).

 

a do czego Tobie 24kW? jakie masz zapotrzebowanie na ciepło budynku? jak nie znasz to podaj metraż lub kubaturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najprostszych wzorów wychodzi mi, że 22-24 kW.

Powierzchnia 220 m2. Kubatura 594 m3.

 

Poza tym Mila z płaszczem jest tylko w wersji 24kW i w specyfikacji jest informacja, że nadaje się do domów o powierzchni 190-240 więc wpadam akurat w środek ;)

a jaki to jest najprostszy wzór wg Ciebie? bo nawet przyjmując 60W/m2 to mi wychodzi u Ciebie 13kW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się na przykład 40W/m3, co u mnie daje 23 760 W.

 

Przyjmuje się też, że 1kW mocy pozwala ogrzać ok. 10 m2 powierzchni przy standardowej wysokości pomieszczenia (2,5-2,7 m). Wychodzi więc 22kW.

 

Albo że 1kW ogrzewa około 25m3, czyli wychodzi 23,76 kW.

 

To są najprostsze wzory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...