Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Pod samą koroną nie. Wszystko mam w odegłości około 3 m od choinek, czyli za koroną już, w drugim rzędzie, licząc od płotu (w pierwszym są choinki). Przy choinkach mam na przykład jałowiec skalny, różanecznik, klon palmowy, klon jesionolistny, buk pospolity, berberys ottawski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ojeja, u nas nie kradną drzewek. W ogóle nic nie kradną (tfu! tfu!).

 

Ania, fajnie że już sadzicie drzewka. Zanim się przeprowadzicie, one zdążą podrosnąć i będziesz na pewno zadowolona z efektu i tego, że się na to zdecydowaliście.

My też ruszamy z ogrodem, na początek to co przy domu, trochę przy drodze i trochę przy tarasie.

 

Trzymam kciuki za realizację planów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, yokasta, w końcu zeszłam z okien na ogrody i od razu się pojawiłaś :)

 

Ruszacie z ogrodem? Ja mam wrażenie, że u Was sporo już zrobione ;) Ale chyba przeglądając Twoją galerię wpadłam na pomysł, że przecież takie rzeczy można samemu robić tak więc dzięki za natchnienie... do pracy :lol2:

 

Asiu, obawiam się troszkę... Ostatnio przy szkole (niedaleko działki) posadzili 150 tujek i połowę wykradli :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: no wiecie co ? My raz zostawiliśmy łóżko pod drzwiami bo zapomnieliśmy kluczy, a ostatnio drewniany blat do zabrania oparty o ogrodzenie :D.

 

Aniu, u nas mało zrobione, dopiero będziemy orać działkę, czekamy teraz na drzewa owocowe i parę roślinek koło domu posadzonych :). Nic nie sadziliśmy przy budynku bo nie było cokołu zrobionego. Teraz jest więc zaczniemy działać. Też niedużo :) ale parę drzewek niech sobie już rośnie, będzie "pełniej". Sąsiad ostatnio nas poinformował, że bez chwastów mamy łyso i wszystko widzi :D:D:D.

 

Co do okien to ja należę do tych co nie siedzą godzinami w parametrach okien :) mam najzwyklejsze meranti, niestety brązowe ;), drewniane o współczynniku przenikania ciepła wystarczającym do energooszczędnego domu. Wybieraliśmy tylko kolor, nawet nie producenta, dlatego nie mam nic do powiedzenia na temat okien :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja już w sumie współczynniki też na bok odłożyłam, bo wszystko przerobione i wybrane. Tylko ten kolor ciągle jeszcze wisi gdzieś i czeka :mad:

 

U mnie na działce też póki co nie zdarzyło się, żeby coś zginęło. Choć z drugiej strony niby co miałoby zginąć... Paleta pustaków? Raczej ciężko byłoby zabrać :lol2: A drzewko - raz, dwa, pod pachę i jest... Niestety dość praktykowane w naszej okolicy. Ba... Ostatnio pan ukradł drzewo sprzed Urzędu Miasta... Wykopał i pięknie uśmiechnął się do kamery od monitoringu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, zachwycona salonem kanki, pojechałam do sklepu pomacać Wenge pasionata białe. No i niestety zderzenie z rzeczywistością było bolesne. Panele mi się nie podobają :sick: To zupełnie nie to, czego szukam niestety :no: Za to głęboko w oko wpadł mi dąb syberyjski Krono Original 8076. U producenta wyglada tak

 

http://i3.fmix.pl/fmi2234/c63ad12d00254f534e807d08/zdjecie.jpg

 

w rzeczywistości dużo fajniej.

 

Piękne, jasne, ze słojami, nie są sine jak jesion, nie są żółte jak sosna. Idealne. I nawet fuga 4V mi nie przeszkadza. Przeciwnie, podoba mi się w tych akurat panelach ;) I żeby tego było mało, to cena bardzo, ale to bardzo apetyczna :yes: Gdybym miała kupować dzisiaj, to brałabym bez zastanowienia. Póki co wpisuję więc na listę MUST HAVE i tym samym dzień zaliczam do udanych :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałam tak pokazuję zdjęcia, ale najpierw:

 

najczęściej kradną te popularne drzewka, czyli właśnie tuje i (przed świętami) świerki. klon może się uchowa.

podobno skutkuje malowanie drzew farbą (farba wkrótce zejdzie, ale póki jest, to nikt drzewek nie sprzeda).

na pocieszenie dodam, że jak nam ucięli świerka w połowie, to jedna z gałęzi przejęła funkcję pnia, poszła do góry i teraz nawet nie można odróżnić, który to był ucięty:)

 

i jeszcze od Wujka Dobra Rada - zanim Wam wejdzie kolejna ekipa na podwórko, to bardzo dokładnie poosłaniajcie wszystkie nasadzenia (a najlepiej zagrodźcie im teren na który mają nie wchodzić:)). Nawet najbardziej porządnym i ostrożnym ludziom zdarzają się wpadki.

 

a teraz: tak obrobionych zdjęć jeszcze w życiu nie pokazywałam:) ale czego się nie robi dla dobra sprawy:)

 

http://i3.fmix.pl/fmi513/c17da2260005cfb44e80aa05/zdjecie.jpg

rosną obok siebie zwykły świerk i srebrny - w odległości jak opisano. gałęzie jednego dotykają pnia drugiego. bardzo kiepsko to wygląda, a wyciąć któregokolwiek trudno, bo na drugim zostanie brzydka dziura;

 

http://i3.fmix.pl/fmi11/b8f327fc0029ef484e80aa15/zdjecie.jpg

pni co prawda nie widać, ale trochę lepiej widać gałęzie obydwóch drzew;

 

http://i3.fmix.pl/fmi489/1deb33990013525d4e80aa22/zdjecie.jpg

tutaj świerki u moich rodziców - odległość trochę większa ale nadal mocno na siebie zachodzą; były sadzone jako żywopłot i taką funkcję pełniły, dopóki nie ogołociły się od dołu. Teraz zasłaniają słońce a nie ulicę.

 

http://i1.fmix.pl/fmi2612/9b850298001cf7014e80aa39/zdjecie.jpg

też u rodziców - jeszcze na siebie zachodzą, ale dopiero ta odległości jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nihiru, bardzo Ci dziękuję za poglądowe zdjęcia :) To ostatnie zdjęcie jest super i taki efekt chciałabym osiągnąć. Mówisz, że tam jest 3,90m ? U mnie w projekcie jest raz 3 m i raz 2,5 m. Tylko tak sobie czytam, że świerk serbski jest najbardziej zwartm świerkiem i jego średnica dochodzi do 3m. Jeśli tak jest, to byłoby OK.

 

A jeszcze dodam, że trochę nam zasugerowano, że te nasze rośliny mogą nie być tak bardzo wybujałe i mogą rosnąć nieco wolniej, bo bezpośrednio za płotem jest las, który może im energię zabierać i hamować wzrost... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszalałam :wiggle: Zrobiłam projekt ogrodu w jakimś programie znalezionym w sieci. Kostka oczywiście nie taka i proporcje nie do końca się udały, bo kaskada i ławeczki wypadają po środku w rzeczywistości, ale generalnie reszta jest ok :lol: Tył naszego ogrodu prezentować się będzie mniej więcej TAK:

 

http://i1.fmix.pl/fmi649/37c2da43000a322a4e80d293/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...