Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu - to wklejaj jak tylko urządzisz ;)

 

Kurcze - ja nie mam czasu by przysiąść do tych programów :bash:

trzeba było się za to zabrać pół roku temu.... teraz to krążę między budową - marketami budowlanymi i łóżkami dzieciaków - bo wracam na położenie ich spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby zaspokoić Waszą ciekawość wrzucam bardzo roboczą wersję... Na pewno ma być łóżko Hemnes, na pewno duży regał Expedit plus biurko. Zastanawiam się natomiast, czy dać córci toaletkę (moje marzenie z dzieciństwa), czy raczej komodę... Komoda oczywiście bardziej praktyczna, ale toaletka urokliwa, ma coś w sobie i bardzo do takiego pokoiku pasuje. No i ile przyjemności :)

 

Z założenia podłoga ma być jasna (pewnie jakiś dąb bielony), drzwi też (klon). Na ścianach możliwe, że trochę różu, ale nie tyle, co na wizualce :no: Może pudrowy, jedna ściana może ostrzejsza... A może wcale nie na różowo... Mebelki białe. Pewnie gdzieś na ścianach półeczki wiszące... Trzeba to dopracować ;)

 

http://i3.fmix.pl/fmi698/08e6d2c10013a22d4e8439bb/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi911/d89e4f37002906374e8439bf/zdjecie.jpg

 

Ale dopracowywanie zostawiam sobie na deser, a teraz zrobię szkic pokoju syna i naszej sypialni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już widzę, że będę miała problem z pokojem syna. Chciałabym też łóżko Hemnes, ale jest albo brązowe, albo białe. Odpowiadałaby mi jakaś brzoza jasna, ale nie ma :( I teraz tak... Ciemnego się boję, bo po pierwsze ciemno w pokoju, jak wszystkie meble prawie czarne są, po drugie kurz przeokrutnie widać... Ale białe nie wiem, czy pasuje. On teraz ma 5 lat. Nie wiem, czy za jakieś 3-4 lata będzie "wypadać", żeby on takie białe mebelki miał... Co myślicie?

 

Mogę dać sosnę oczywiście, bo regały i biuro w sośnie są, ale wtedy musiałabym dać inne łóżko, a tu mi bardzo pasuje, bo rozkłada się do dużego małżeńskiego więc są dodatkowe miejsca na nocleg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, super :) Wciągnęło Cię.

 

Ja bym dała toaletkę. Też chciałam mieć, ale na 6 metrach blokowego pokoju było to niewykonalne.

Gdybym miała córkę, to bym się nawet nie zastanawiała.

U syna spełniam inne swoje dziecięce marzenia - zdjęcia na ścianach :)

 

Dopisałaś coś :)

Ale co, nie ma w IKEA takiego? To na razie białe.

Wiesz, za 3-4 lata to oferta się może zmienić. Może akurat ktoś pomyśli o takim?

Edytowane przez narendil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie o pokoju syna myślę... Może jednak meble białe, ale dodatkami i kolorem ścian zagrać jakoś ostrzej... Spróbuję...

 

U córci myślę, że toaletka będzie, ale nie wiem, co ze ścianami zrobimy... Ja nie przepadam za różem. Ona jakoś szczególnie też nie... Może dam neutralne ściany Białe, albo jakiś krem, a też dodatki zagrają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna-maria, Narendil - padam na kolana przed Wami z wdzieczności!

 

Z niejakim trudem ale zainstalowałam sobie ten program (hip, hip, hurra). Teraz będę "rozkminiać" tworzenie domu.

 

Jak na razie jestem zachwycona, bo są zrozumiałe instrukcje - mimo że po ang.! próbowałam do tej pory paru programów (i to kupionych, nie freewarowych!) i najczęściej brakowało jakichkolwiek tutoriali. A te programy mają to do siebie że są albo proste i kompletnie nieprzydatne, albo tak zaawansowane, że samemu trudno rozgryźć:)

 

Jedno pytanie: czy robicie każde pomieszczenie oddzielnie, czy cały dom w jednym pliku? Wasze wizualki pokazują tylko po jednym pomieszczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden plik z całym domem, ale jest to kłopotliwe. Plik bardzo dużo waży, bo bardzo duzo w nim rzeczy. Poza tym, za każdym razem, żeby coś w domu zmienić, muszę ściągać dach i potem znowu go zakładać ;) Teraz plik leży odłogiem, a ja zaczęłam robić osobno każde pomieszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze bardziej roboczo niż u córki... Tak sobie myślę... Jak dam szare ściany (jasne) i do tego na przykład jakąś ciemną (nawet czarną) abstrakcyjną tapetę za łóżkiem to myślę, że całkiem przyjemny pokój dla małego mężczyzny może z teg wyjść. Nawet z tymi białymi meblami :yes: Podoba mi się, choć koncepcja bardzo robocza i niedopracowana...

 

http://i1.fmix.pl/fmi1532/1087edef0013c97f4e8444d6/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, świetnie to wygląda. Wcale nie uważam, że białe meble nie nadają się dla chłopca. Choć z takimi opiniami też się spotkałam. Fototapeta/tapeta bardzo mi się podoba. U mnie mąż oprotestował białe meble u Jakuba. Więc mamy miks białych expeditów i szarych robionych na zamówienie.

 

Nihiru, ja zrobiłam sobie jeden plik na cały pół-aparatement. Chciałam mieć pewność, że się nie pomylę w poszczególnych pokojach. I teraz tylko kopiuję z niego odpowiednie ściany na kolejne pomieszczenia. Tak mi wygodniej.

Działaj i pokazuj u siebie rezultaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być fajnie, aczkolwiek ja nie lubię tego typu tapet, jak wkleiłaś, bo ściana jest wtedy tylko i wyłącznie dekoracyjna: nie można na niej nawet półki powiesić, bo już traci się cały efekt.

 

Oczywiście, ma to znaczenie, jęsli ta półka jest potrzebna:)

 

Dzięki za info ws. pokoi - tak podejrzewałam, ale chciałam się upewnić [cmok]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - ja u Kuby też wstawiam białe meble. Do tego pomarańczowe dodatki. A to już 6,5 latek ;)

 

1 ściana będzie pomarańczowa, na jednej będzie taka tapeta:

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/07/44/64/1807446416

 

reszta biała lub lekkie szarości.

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak... Pokj córci też się chyba wyklarował :lol: Nie będę musiała paćkać ścian na różowo, a ukochane lale i misie będą przemycone :wiggle: A jako fanka wszystkich bajek o Barbie będzie zachwycona ;)

 

http://i1.fmix.pl/fmi671/03a7e4f00027c5c44e845169/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi1487/2ba23f1600243fff4e84516d/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu , mam nadzieję, ze sie nie pogniewasz, ;)

nie wiem czy ta tapeta córeczce się dość szybko nie znudzi ;) i wg mnie jest dość przytłaczająca

Ile twoja córeczka ma lat? Bo toaletka i księżniczki/barbii mi się nieco kłócą ;)

a ta tapeta w pokoju synka bardzo fajna, ale ja 5 latkowi do pokoju bym jej nie dała, prędzej 15 latkowi lub w gabinecie męża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania a ja mysle, ze biale meble sa tak uniwersalne i ponadczasowe, ze pasuja wszedzie...:yes::Du mnie u obojga dzieci biale...co do pokoju corki, no wlasnie tapeta...mnie sie nie widzi :(- zbyt wiele sie dzieje ale to Twoje dziecko ma byc szczesliwe i jesli jej sie podoba to ok, ja raczej widzialabym jakies dziewczenskie akcenty:yes:, pomysl z toaletka - genialny, tez jalo dziewczyna chcielam taka miec ale pokoj mialam za maly...:(

co do pokoju syna...tapeta fajna tylko czy nie za bardzo ''dorosla'':confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...