Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu dom wygląda na ogromny!! Chwilami zaczynam się zastanawiać czy już nie budować parterówki, ale potem dochodzę do wniosku, że jak dzieci sie wyprowadzą, to i tak będzie potrzebny mniejszy dom, a póki co będę biegać po schodach, więc będę miała dodatkowy ruch :lol2:

A otoczenie domu robi sie coraz piękniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dom wygląda na ogromny!

 

Do tego okien tyle... W sobotę myłam okna u siebie i prałam firany i wieczorem oznajmiłam mężowi, że jak jeszcze kiedyś postanowimy coś zbudować, to będzie to bunkier :roll: Bez okien, bo mycia i prania firan mam dość :roll:

 

A poważnie - muszę obrać jakąś strategię okienną, bo na takie ilości woalu jakie mam teraz stanowczo się nie godzę :no: Muszę więc pomyśleć, gdzie żaluzje, gdzie tylko zasłony i ewentualnie jaka jest alternatywa dla firan... Bo gołych okien jakoś nie lubię :roll: Choć z drugiej strony jak patrzę na nasz ogródek z salonu (firany czekają na wyprasowanie więc ok na gołe) to stwierdzam, że bardzo przyjemny to widok jak rośliny "wchodzą" do domu więc może warto zacząć się przyzwyczajać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę dać w salonie i jadalni zasłony po bokach i tyle. Nie przepadam za firankami ;) zwłaszcza zbyt ozdobnymi, z haftkami, wzorkami, itd. Jeśli już to proste jak np ma Reniu w jadalni.

W łazienkach będą może drewniane żaluzje, w kuchni nic bym nie dawała, ale może też drewniane żaluzje, u dzieci rolety rzymskie. Tego jeszcze nie przemyślałam.

 

Nie po to robi sie takie wielkie przeszklenia by potem zasłaniać sobie widok na ogród jakimiś firanami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rere, z woalem to niemożliwe. Można oczywiście powiesić bez prasowania, ale ja bym tego nie przeżyła :lol: Myślę sobie natomiast, że w PG, garażu i garderobie nie muszę nic dawać, w łazience prawdopodobnie żaluzje, w pokojach dzieci wystarczą fajne zasłonki (zwłaszcza, że pokoje od północy więc nawet lepiej, jeśli nie będą zasłonięte, to się pokój doświetli), w sypialni jakieś zasłony do ziemi, wyjście na patio oczywiście bez firany, pozostaje część dzienna domu. W salonie i gabinecie pewnie dam same zasłonki, albo coś firankopodobnego, ale tylko po bokach okien, w jadalni mozliwe, że żaluzje i wtedy w kuchni też żaluzja moze być... Tylko od razu lampa mi się w głowie zapala, że te żaluzje też trzeba czyścić :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, kopniaka przyjmuję z pokorą :p Mi zostało jeszcze uprasować te z salonu, rezta już wisi :wiggle: Ale przyznam, że mam teraz puste okna w ramach terapii i przyzwyczajania się do "niemania" firan i jest coraz lepiej. Najpierw mi te okna przeszkadzały i to bardzo, potem stały się obojętne, a dzisiaj rano, jak schodziłam z góry, to nawet ryjek mi się uśmiechnął, że tak ładnie ogródek widać ;) Terapia działa, znaczy się :yes: Ale i tak w końcu muszę je powiesić, bo nie mam parapetów i grzejników na tyle wyględnych, żeby je pokazać. Firana musi być niestety...

 

narendil, woal, to woal. Zawsze się gniecie. Myślę, że to raczej kwestia tolerancji :lol:

 

rere, moja mama takie zwykłe też wiesza mokre i one rzeczywiście się nie gniotą, ale ja tych firan nie lubię niestety więc przy żelazku stać muszę...

 

reni, skoro NAWET mąż zauważył różnicę, to musi być bardzo widoczna ;) Poza tym, woal prasuje się bardzo lekko więc nie wiem, skąd ten pot na czole :p Mi przeszkadza tylko ilość firany, bo mam jej w salonie łącznie ponad 20 metrów, wszystko na 2,50 wysokie więc jest co dźwigać i trochę nieporęcznie jest, ale mam już system opracowany i jakoś daję radę.

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...