Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ania wedlug mnie zaluzje fasadowe beda idealnie pasowaly do Waszego domku;). Mnie sie strasznie podobaja. Ja u siebie tez chce zamontowac ale w Pl to temat raczkujacy, na moim terenie znalazlam 2 firmy - jedna montowala 2 razy, 1 raz,:rolleyes: chyba nie zaryzykuje i bede sciagac jakas bardziej doswiadczona ekipe. Jakbys Trafila na jakis konkretny namiar to prosze Daj znac:)

Reni no to sie nasuszysz...:rolleyes:sa takie specjalne rozpalki do kominka - Dajesz kilka podpalasz a potem kladziesz drewno? probowalas? ja takie kupilam ale nasz kominek wciaz czeka na pierwszy ogien bo poki co nie palimy bo czasu zeby przed nim posiedziec brak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, zajmują podobnie miejsca, bo lamela jest dość szeroka, tylko nie zwijają się do kasety w rulon. Taka jest różnica. No i inaczej ida prowadnice, bo w roletach idą bezpośrednio przy oknie, a w fasadowych trochę odsunięte od okna, bo prowadnica idzie w połowie szerokości lameli...

 

Rozmawiałam dzisiaj z kilkoma firmami. Niestety, jak pisała Aneta, doświadczenie u nas niewielkie w tym temacie... Tylko w jendej firmie poprosiłam o wycenę, bo pan wydał się kompetentny, rzeczowy i znający się na rzeczy. Swoją drogą - firma z Wrocławia. Mają podobno taką fasadówkę u siebie zamontowaną więc przy okazji podjadę sobie zobaczyć...

 

A skoro już piszę... Aneta, śniłaś mi się dzisiaj ;) Jeśli w realu jesteś tam sympatyczna jak we śnie, to musisz być super babką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, mi rozpalenie zajmuje chwileczkę, ale nie zrobisz tego z grubym drewnem. Ja robię tak : na w miarę płaski kawałek drewna kładę rozpałkę (wtedy jak się wypali nie wpada mi do popielnika), nad rozpałką w kopczyk układam cieniusieńkie kawałki drewna (trzeba odrąbać takie skrawki z większych kawałków), na to dokładam ciut grubsze (do 2 cm grubości). Czekam aż całość się rozpali (30-40 sekund) i dokładam znów ciut grubsze. W ten sposób zawsze rozpalam bardzo szybko, dokładnie, bez dymienia, bez suszarki :lol2: (pierwsze słyszę!). Masz do kominka doprowadzone powietrze z dworu ? Jeśli tak to od spodu i powinno dmuchać wystarczająco :).

 

Aniu, przepraszam że u Ciebie :).

 

Dla mnie żaluzje fasadowe to jakiś koszmar, jeśli chodzi o brud, a czyszczenia sobie nie wyobrażam :no:. Nie wiem jak u Was, ale u nas nie ma asfaltu/kostki na drodze dojazdowej i w lecie się kurzy = okropny syf na oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlam po bandzie... Jestem po rozmowie z firmą, w której bobi zamawiał okna. Nie ma problemu z dowolnym szarym kolorem okien i roet :wave: Wiem, że wycena mnie zabije, ale chcę wiedzieć, ile taka przyjemność by mnie wyniosła... Czekam na wycenę okien alu na profilu 77mm, 3 szybowe, z roletami elektrycznymi. WSZYSTKO w RAL 7037...

 

Muszę powiedzieć, że pan swoją kompetencją rozłożył mnie na łopatki... Wypytał szczegółowo o wiele rzeczy, spokojnie, rzeczowo. Wsyztsko wytłumaczył, a nawet doradził w kilku kwestiach. Do piątku powinnam mieć wycenę. Do piątku łudzę się więc, że się uda, a potem pewnie zacznę płakać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłatę do zadowolenia zakładam oczywiście. Pytanie, jak będzie wysoka :) Ale wiem ile bobi płacił za swojego HS-a, bo pisał w galerii i jest to w sumie cena zbliżona do tego, co płaci się za pcv więc łudzę się, że MOŻE jakimś cudem nie będzie tak źle... Ostatecznie zakładam taką opcję, że po dachu zrobimy okna, bez bramy i drzwi. Drzwi i bramę zabijemy i zrobimy dopiero po tynkach. Wtedy kaska z bramy i drzwi mogłaby zostać dołożona do okien... Plan chytry, ale jaki genialny :lol:

 

monsanbia, zważ, że ja jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałam. Do zakupu okien mam jeszcze torhcę czasu więc temat będzie się ciągnął. Kto wie... Może na koniec do księgi rekordów Guinnessa mnie wpiszą :lol: I proszę się tu ze mnie nie naśmiewać... Gdybyś pstryczków nie zlazła takich, jakie Ci pasują, to też dalej byś szukała. Nie wierzę że pierwsze lepsze byś wzięła :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2:

Cos czuje, ze miejsce trzecie przypadnie mnie i mojej wannie:lol:

 

Czekaj, czekaj... Ja jeszcze swojej ne zaczęłam wybierać :rotfl: Chociaż w sumie typy mam 2, plus trzeci rezerwowy w przypadku totalnego doła finanspowego... Może rzeczywiście pójdzie mi szybciej niż Tobie...

 

Ale wiecie co... Jeszcze jedną oszczędność znalazłam, poza tymczasowym brakiem bramy i drzwi... Mogę zrezygnować z rynien Rheinzink na rzecz tytan-cynku. Kolejnych 5 tysięcy w kieszeni... Choć oczywiście wolałabym Rheinzink, ale jeśli tylko rezygnując z nich będę miała okna i rolety w upragnionym kolorze, to przełknę tytan cynk bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, drzwi zewnętrzne u mnie były (i tym razem też będą ) montowane po tynkach, ale przed wylewkami

miałam wstawione tymczasowe drzwi

a bramę miałam montowaną zaraz po oknach,

 

tak sobie śledzę te wasze dylematy okienno-pstryczkowo-wannowe, i stwierdzam, że ja jednak jestem bardziej zdecydowana :lol2:

mój mąż dodał : na szczęście, bo inaczej bym psychicznie z tobą nie wytrzymał :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co...a ja sobie mysle, ze my baaaardzo jestesmy zdecydowane...tGdyby nie ograniczal na budżet, to my bardzo dobrze wiemy, co chcemy:D

Aniu, u mnie sa rheizink i jakos nie jest mi lepiej z tego powodu (to byl pomysl M. Ja chcialam tutaj akurat przyoszczedzic;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karola, ale ja jestem bardzo zdecydowana. Wiem, czego chcę, tylko po prostu nie mogę tego znaleźć :( Chcę okien w takim samym kolorze jak rolety, prowadnice, pancerz, skrzynka, do tego brama i drzwi... WSZYSTKO w tym samym kolorze - jasnym szarym. Niestety żadna firma jeszcze mi tego nie zaproponowała. Wszędzie albo okien w takim kolorze nie ma, albo pancerz musi być inny (standardowy) a okna ciemniejsze lub jaśniejsze... To nie jest marudzenie którą firmę wybrać :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co...a ja sobie mysle, ze my baaaardzo jestesmy zdecydowane...tGdyby nie ograniczal na budżet, to my bardzo dobrze wiemy, co chcemy:D

Aniu, u mnie sa rheizink i jakos nie jest mi lepiej z tego powodu (to byl pomysl M. Ja chcialam tutaj akurat przyoszczedzic;))

 

Olu, w sumie to samo napisałam, tylko innymi słowami :lol2:

 

Rheinzink masz? A który? Patyna PRO, czy Patyna Grafit? I czemu lepiej się nie czujesz? Przecież on jest piękny!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...