Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Czy między 7 a 10 różnica jest duża, to bardzo relatywne stwierdzenie... Przy samochodzie za 200 tysięcy to pewnie "grosze", ale przy rynnach i wyborze między 7 a 10 - 3 tysiące to prawie 50% więcej. Poczekamy, zobaczymy... Rheinzink to dla mnie mercedes i tu mnie nikt nie przekona. Pytanie, czy akurat w momencie zamawiania wszystkiego będzie mnie na mercedesa stać

 

no i znowu masz rację, ty bardziej racjonalnie myślisz, ja jak się uprę to koniec, czasami nawet siebie przekonuję że to co chcę jest mi koniecznie niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ale rynny akurat łatwo wymienić.

 

Według mojej wiedzy ich wymiana to wcale nie taki pikuś :no: Rozmawiałam o rynnach z wieloma wykonawcami i większość z nich uważa, że rynny powinny być montowane PRZED dachówką. Nie wiedzieć czemu tyle widać domów z dachem i hakami, ale bez rynien :rolleyes: Rynna ma wchodzić lekko pod dachówkę, żeby woda spływała bezpośrdnio do rynny, a nie gdzieś tam szczeliną wpływała pod... A skoro tak, to montowanie haków bez rynien skutkuje tym, że potem tę rynnę trzeba wciskać, co może prowadzić do deformacji... Dla mnie bez sensu... Według umowy z moim wykonawcą taka właśnie będzie kolejność - łaty, kontrłaty, haki z rynnami, dachówka... I w takim wypadku nie wiem, jak miałaby wyglądać wymiana rynien... Ale ja doświadczenia w temacie nie mam. Zaufałam po prostu wykonawcy, bo komuś zaufać trzeba...

 

nhiru, podpisuję się pod tym, co napisałaś... I pewnie dlatego też tak się nakręcam (i nie tylko ja), żeby wszystko było OK, bo nie uśmiecha mi się generalny remont za 10 lat... Baza musi być solidna, porządna i z dobrych materiałów...

 

reni, racjonalnie to ja myślę, ale do czasu... W teorii łatwo decyzję podjąć. Gorzej, jak do wykonawstwa dochodzimy... Nie wiem, czy tak samo racjonalnie się wypowiem, jak będę rynny zamawiała. Możliwe, że jednak serce weźmie górę nad rozumem :rotfl:

 

Sharlotka, myslisz, że da się nie zwariować przed przeprowadzką? :lol2:

 

MarJel, tak jak piszesz... Smarowałam jajkiem, na spód feta, na to cukinia w plasterkach, na to pokrojone pomidory suszone, wszystko posypałam oregano. Jeśli chcesz dać jeszcze mozarellę, to dałabym na wierzchu, zeby się lekko rozpłynęła i zrumieniła... Smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję sałatkową. Ona się nie rozpływa tak jak żółty ser, ale robi się fajnie gumowata, ciepła, taka pierzynka :) No i pozostaje miękka. Żółty ser twardnieje, jak się robi zimny :sick:

 

Znaczy się mam wszystkie składniki, to spadam do kuchni :rotfl:, dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, czadowe wnetrza. Wiesz, ze Twoje krzesla mam w swoich inspiracjach? Wlasnie je wkleilam. Wyhaczylas juz je gdzies, czy to tylko tak na potrzeby wizualki?

 

Dopiero doczytałam, że o krzesła w jadalni pytałaś... Przepraszam :hug: To nie są krzesła wybrane przeze mnie. Ja raczej w tapicerowane pójdę. Te wkleiłam na potrzeby wizualki, bo innych pasujących chociaż trochę w programie nie było... Te akurat to IKEA. LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, ja u siebie o tych myślę...

 

IKEA HENRIKSDAL - albo brzoza, albo dąb

 

http://i2.fmix.pl/fmi767/6d185539001702a14ea9a5c4/zdjecie.jpg http://i3.fmix.pl/fmi175/a12726bf0016a2b74ea9a5c5/zdjecie.jpg

 

I na szczytach z podłokietnikami - albo IKEA NILS

 

http://i2.fmix.pl/fmi2611/3123af25002975a44ea9a5c7/zdjecie.jpg

 

albo, tak jak pisałam, moje obecne fotelki, tylko nogi przemaluję, żeby pasowały i tapicerkę zmienię na jednolitą

 

http://i1.fmix.pl/fmi511/59f2eece0019d3584e0cd930/zdjecie.jpg

 

Pytanie, czy dobiorę idealną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJel, ale same NILSY? Wszystkie z podłokietnikami? Tak jak w "mojej" jadalni?

Chodzi ci o jadalnie z twojej inspiracji?

Kwadraty nawet, nawet, następnym razem nie dam mozzarelli bo ciasto jeszcze dobrze się nie zarumieniło, a mozzarella była za bardzo podpieczona. Jakoś ta moja cukinia też miała gorzkawy posmak:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście się podoba takie zestawienie, zobacz te http://allegro.pl/nowoczesne-nowe-krzeslo-krzesla-zobacz-w-3d-i1871433282.html#galeria możesz wybrać obicie i nogi jakie chcesz i przesyłają próbki. Czy nilsy ładniejsze? Muszę na gwałt się decydować bo czasu co raz mniej a ja jestem w czarnej d....:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy te krzesła (chodzi mi o te z podłokietnikami) nadadzą się do gabinetu? W sensie wygody...

 

Nie podobają mi się typowo biurowe krzesła, nie chcę mieć niczego na kółkach (na ciemnej podłodze z pewnością będą rysy), poza tym cena tych ładniejszych biurowych jest porażająca - nie dam za krzesło więcej niż za fotel w skórze :no: Chyba przełączyłam się na tryb oszczędzania :lol2:

 

Te, które pokazała Ania i MarJel są genialne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka, nadadzą, jedyny minus, że głowy wygodnie z tyłu nie oprzesz bo mają bardzo niskie oparcie.

Mi w biurkowym u Mai, stolarz kółka wymienił na gumowe i tym samym nie rysują podłogi.

narendil , mi też nilsy :lol:, bo sa bardziej kanciaste i mają tylne nogi proste, a te drugie krzesła mają lekko wygięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia, ja tez uwazam, ze nilsy :lol:

Anulka, dzieki za odp;) ja mam troszke wiecej czasu do wyboru krzesel niz MarJelka, ale w zime beda sie robily wszystkie meble, w tym stól i chcialabym do tego czasu cos wybrac a tymczasem ide jeszcze sie pogabic na Twoje wizualki. Ciekawi mnie, jaki wybralas kibelek i umywalke do tej swojej wanny wolnostojacej. My sie chyba na nia zdecydujemy...tylko niestety woda sie nie moze lac tym syfonem, o ktorym Ci pisalam u siebie...wiec d..a :confused: chyba zrobimy, jak mytka-czyli kaskade ze sciany...zaczynam wdrazac plan oszczednosciowy w zwiazku z ta wanna:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJel, taki minus to nie minus :no: Teraz pracuję przy kompie na kanapie i też nie opieram głowy. Co więcej, nigdy tego nie potrzebowałam :no:

 

W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak tylko podziękować Ani za fotkę tego krzesła. Nie wiem, jakie zaćmienie miałam, że nigdzie go dotychczas nie wypatrzyłam, a krzesła do biurka szukam już od kilku tygodni :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, przejrzalam jeszcze raz wizualki i mam pyt: czemu nie bierzesz pod uwage wanny Excellent? (my wlasnie taka raczej kupimy).Ona jest chyba tansza od tych podanych przez Ciebie i marka bardziej znana... chodzi pewnie o ksztalt,bo one sie jednak troche roznia, zgadlam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...