Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

buuuuuu....szkoda ale faktycznie kwota powala!!!

 

:(

 

Ale jednak nie odłożyłam na bok. Rozmawiałam długo z panem i będziemy negocjować i kombinować... W cenie są też parapety zewnętrzne, które będą kosztowały, a w wycenie pcv ich nie ma... To też jest jakiś koszt... Poza tym, pan zasiał trochę wątpliwości co do sztywności profili pcv przy moich wymiarach okien... W przyszłym tygodniu dostanę kolejną ofertę - zmieniona, odchudzoną... Dodatkowo pan wyceni drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooo..... 100 tysięcy??

Mało nie zemdlałam..........

 

Ja już nie mdleję... Przywykłam ;) Najgorsze jest to, że serce mówi jedno, a rozum drugie. Zdaję sobie sprawę z jakości, sztywności itd... Ale pcv mam wycenione na profilu Schueco, z okuciami WK1 na 48 tysięcy więc różnica jest kolosalna... No nic... Poczekamy na kolejną wycenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, pan zasiał trochę wątpliwości co do sztywności profili pcv przy moich wymiarach okien...

a możesz napisac coś więcej

bo te z PCV też mam na profilu Schueco, i na innych profilach też robiłam wyceny, ale nikt mi nie wspominał że mogą być problemy ze sztywnością, a okna mamy podobne, a może ja nawet mam większe te moje 2 HS ;) (dwuskrzydłowe 3x2,35)

 

cena powala, u mnie pewnie by doszło pod 150 tys. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan zasugerował, żebym poprosiła o certyfikat, albo jakąś gwarancję na piśmie, że skrzydło o wymiarach 90x230 i 100x230 będzie sztywne i nie będzie się "gibało". Powiem, że wzbudził moje wątpliwości... Wyraził wątpliwość, czy profile w pcv są odpowiednie do takich wymiarów. Poza tym zasugerował, że szklenie 4-4-4 nie jest bezpieczne. Przy pakiecie 3-szybowym zaproponował 6-4-6. W tej sytuacji oferta CHEMPO zupełnie odpada, bo oni proponowali 3-3-3 :roll:

 

Karola, wycenili Ci HS 2,35? U mnie jest 2,30 i prosili o poszerzenie otworu, żeby dać gwarancję na okno. Nie wiem, czy u Ciebie to juz nie powinno być aluminium przy takim wymiarze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, u mnie skrzydło w suwie ma 1,50x2,35 (z ramą, bo sama szyba, odpowiednio mniejsza)

i tylko w jednym biurze wzbudziło jakieś wątpliwości, no ale oni maks chcieli dać 1,05 (większe bez gwarancji)

a poza tym mówili, że nie będzie problemu, ale teraz zaczęłam mieć też wątpliwości po tym co ty napisałaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zaczęłam mieć też wątpliwości po tym co ty napisałaś

 

:roll:

 

U mnie w sumie nie ma dużych okien. Wszytsko, c jest wysokie, jest fixem. Otwierane mam tylko balkony, ale to są normalne okna w skrzydłowe no i ta jedna suwanka. Ale nawet przy tych balkonowych pan nie czuł się przekonany do profili pcv... Ja póki co czekam, na czym ostatecznie zakończą się negocjacje, potem podejmę decyzję... Pytanie, czy będę chciała odczekać kolejne 2 lata, aż na okna nazbieram :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny

Nie wiem czy pomogę - ale spr sztywności dużych okien jest bardzo ważna!!!

Mam właśnie mega problem z dużym oknem 400 szer x 240 wys 3 skrzydła środek przesuwny

 

Okno jest niestabilne i przy otwieraniu całe pracuje i.....Pan od reklamacji powiedział ze to normalne i że się czepiam!!!!!!

Niestety żle trafił i czepiać to się dopiero zacznę Ale problem został póki co

KONIECZNIE PRZY ZAMAWIANIU OKIEN POPROŚCIE O ZAPEWNIENIE O STABLINOŚCI -w momencie zamawiania oni są skłonni napisać wszystko co ułatwi potem egzekwowanie swoich praw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saly, dzięki za głos. Wiesz, najdziwniejsze jest to, że mi się wydawało, że mamy "normalne" okna. Niby ich dużo, niby wysokie, ale nie mam takich wymiarów, jakie Ty przywołujesz... Nie sądziłam, że pan poruszy temat zwykłego okna balkonowego. Ponoć gdyby miało 210 cm, byłoby OK, a ma 230 i pojawia się problem... Dla mnie oczywiście bezpieczeństwo jest bardzo ważne więc sprawdę wszystko u źródła raz jeszcze... Z pcv w grę wchodzi HeKa, a pan Robert jest osobą kompetentną i kontaktowa więc mam nadzieję, że szczerze powie, jak jest...

 

O tym "gibaniu" pan właśnie mówił i braku stabilności, a skoro potwierdzasz, że tak jest, to tym bardziej przekonuje mnie, że pan prawdę mówił :roll:

 

Mi o tym wspomnieli przy suwance. Pierwotnie było okno 180x230, ale żeby było suwane musi mieć co najmniej 200x230 więc będziemy cięli mur, żeby poszerzyć otwór. Poza tym zastrzeżeń nie było więc muszę dopytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Schueco planowane było. Napisałam już do pana Roberta (przedstawiciela) z prośbą o wyjaśnienie wszystkich moich wątpliwości. Pan Robert pewnie przestanie mnie lubić :p ale skoro ktoś już ziarno niepewności zasiał, to muszę temat podrążyć...

 

A bardzo odczuwasz tę niestabilność? Masz profil normalny pcv, czy jest wzmocniony alu i mimo to się gibie? No i to jest HS, czy normalna suwanka z progiem?

 

Edit: Ile macie działki? Sprawia wrażenie sporej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno PCV niestety bez wzmocnień i

niestety normalna suwanka z progiem- bardzo żałuje ale przyoszczędziłam :-(

Ale u nas 27 okien w sumie więc wtedy wydawało mi się to oszczędzanie zasadne :-(

Okno wystarczy popchnąć i już czuje się ze sie rusza całość z ramą

Ale jestem już po rozmowach z "samym " szefem firmy i obiecuje ze coś tam poprawi

 

Działkę faktycznie mamy sporą i w planach wydzielenie i sprzedanie części

To co przed domem to ok 900 metrów i 30 metrów od bramy do domu

Fajnie wygląda :-) zobaczymy jak sę sprawdzi w praktyce odśnieżanie i te spr

Póki co marzenie o rondzie przed domem zaspokojone :-)

Pozdrawiam

Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu aż zadzwoniłam do biura, w którym my rozważamy zamówienie okien i mam HSy ze wzmocnieniem alu i skrzydło tarasowe 0,95x2,35 również ma wzmocnienia :)

szkoda tylko że od razu nie napisali, że mamy wzmocnienia ;) pani niby twierdzi, że wspominała mężowi, ale on mówi, że nie pamięta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu aż zadzwoniłam do biura, w którym my rozważamy zamówienie okien i mam HSy wzmocnione i skrzydło tarasowe 0,95x2,35 również ma wzmocnienia :)

 

Ja napisałam do pana Roberta. Możliwe, że u nas też w wycenie są juz wzmocnienia...

 

Karola, a co rozważacie? Jakie profile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...