Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

A ile masz łącznie powierzchni okien, tak mniej więcej? Widzę, że rolet nie macie?

 

U nas 24 okna, 50m2 szklenia.

 

Jestem po rozmowie z mężem. Pan nas przekonuje. Jeśli pan od profili Schueco nie przekona nas dostatecznie, rozważymy alu :rolleyes:

 

Hej

Mamy rolety zew zintegrowane z oknami

Na całym parterze a na górze tylko przy oknie tarasowym - bo z sypialni na górze mamy wyjście na taras górny :-)

Co do pow okien to nie pamiętam jaka jest dokładnie - mnie wyliczali okna za szt /sprawdze jak to było

Zrobie dzis lepsze zdjęcia to pokarze

Ostatnio jak przyjeżdżam na budowę ok 17 to już szarówka i kiepskie zdjęcia wychodzą

 

Co do okien to poważny wybór - patrze na to z mojej perspektywy - bo ja zbyt szybko i pochopnie je wybrałam

Oczywiście nie ma co przesadzać bo mi firma NATURA także zaproponowała bajeczne drewniane i śliczne okna

ale cena była zaporowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja u siebie znalazłam taką informację...

 

W drzwiach balkonowych ze względu na brak poprzeczki skrzydła zbrojone stalą 2,5 mm.

 

Pytanie, czy to wystarczy :roll:

 

Dostałam też informajcę od pana od okien alu... Ze 100 tysięcy zeszli do 83 za okna z roletami. Czyli mamy teraz 48 tysięcy pcv vs. 83 tysiące alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saly, wrzuć jakieś zdjęcia :) A jak możesz, to napisz mi (może być na prv) w jakiej firmie kupowałaś okna i ile Cię wyniosły razem z roletami.

 

Mam nadzieję, że nasz wybór będzie przemyślany. Wszak myślimy już pół roku :lol2:

 

Jasne Aniu - napiszę Ci na priva dokładnie wieczorkiem bo teraz jestem w pracy i nie mam faktury przy sobie

To Ci powiem co ile i jak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie znalazłam taką informację...

 

W drzwiach balkonowych ze względu na brak poprzeczki skrzydła zbrojone stalą 2,5 mm.

 

Pytanie, czy to wystarczy :roll:

 

Dostałam też informajcę od pana od okien alu... Ze 100 tysięcy zeszli do 83 za okna z roletami. Czyli mamy teraz 48 tysięcy pcv vs. 83 tysiące alu.

Ilości stali nie mam napisanej

dla mnie te 35 tys. robi różnice ;)

są jeszcze w stanie zejść z ceny czy już nie?

i czy właściwości przenikalności okna alu sa lepsze nić tych pcv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te 35 tys. robi różnice ;)

 

Dla mnie też. Ale... Po pierwsze alu wycenione są z parapetami więc zakładam, że tych 5 tysi to parapety właśnie... Poza tym, jednak ciężko porównać pcv i alu. Bo to nie tylko różnica w cenie, ale i jakości, bezpieczeństwie itd..

 

są jeszcze w stanie zejść z ceny czy już nie?

 

Mogliby zejść z ceny, gdybym odchudziła ofertę. To znaczy zamiast 3 szyb mogę wziąć 2 i wtedy nawet do 60 tysięcy zejdziemy, ale czy to ma sens? :roll: Poza tym pan na "pocieszenie" powiedział, że od jutra ceny szkła idą 10-12% w góre, a kolejna podwyżka początkiem marca więc raczej będzie drożej, niż taniej :(

 

i czy właściwości przenikalności okna alu sa lepsze nić tych pcv?

 

No i to jest dla mnie największy problem... Współczynnik samej szyby w oknach alu to 0.6-0.7, czyli już gorzej niż w pcv. Do tego "zimna" rama i mamy współczynnik całego okna 1.1-1.3. W porównaniu do 0.8-1.0 dla pcv wyoadają blado w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , mówię o sobie, mając takie a nie inne parametry i oferty, wolałabym dopłacić do pcv by mi je wzmocnili (o ile nie jest to ujęte w cenie, ewentualnie dopłaciła jeszcze by były jeszcze stabilniejsze).

W moim przypadku, przy tak dużym domu i dużej ilości przeszkleń, właściwości przenikania mają ogromne znaczenie

 

Może pytanie dziwne ;) ale powiedz mi, bo wiem, że ci zależy na kolorze rolet, nie mogłabyś wziąć osobno okien (pcv) i rolet (alu)?

trzeba by wtedy zwrócić ogromną uwagę przy montażu i ociepleniu by nie było mostków termicznych, ale czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, też juz brałam taką opcję pod uwagę. Niestety nikt nie podejmie się montażu, bo chciałabym zachować gwarancję i na okna i na rolety, każde z nich musiałaby montować inna ekipa i wszędzie mi mówią, że jedni na drugich będą zwalać, że to krzywo, tamto nie tak... Najlepiej okna i rolety razem... Poza tym - rolety były 7038, a okna 7001 więc to i tak nie rozwiązuje sytuacji...

 

Myślałam o aluzjach fasadowych, bo one są w kolorze 9001 (jasne aluminium) i z 7001 w zasadzie nie byłoby różnicy, ale nadal nie mam wyceny...

 

reni, 2 szyby są rozwiązaniem, ale nie przy oknach alu, bo wtedy współczynniki całkowicie by poleciały :( A w sumie przy pcv nie wiem, czy ma to sens, skoro akcepruję cenę z pakietem 3 szybowym... Chociaż możliwe, że skrzydło byłoby stabilniejsze, bo lżejsze :???:

 

A ty jak masz? 2, czy 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie od pana Roberta. Tutaj ktoś miał montowane okna 7012 i do tego rolety też takie srebrne (widać kawałek rolety). Czyli jednak ludzie tak montują... Może ta ja się za bardzo czepiam :???:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2610/7039a528001e4bb74eaeacfa/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma 2 szyby, ciepło w domu jak cholera, mam duże przeszklenia i wcale mi nie wieje, poza tym ania za 10 lat żadne okno nie utrzymuje współczynnika w dniu zakupu, więc moim zdaniem czasem to już przesada kierowac się tymi wspólczynnikami, kiedyś wiuchalo przy oknach i też ludzie żyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie od pana Roberta. Tutaj ktoś miał montowane okna 7012 i do tego rolety też takie srebrne (widać kawałek rolety). Czyli jednak ludzie tak montują... Może ta ja się za bardzo czepiam :???:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2610/7039a528001e4bb74eaeacfa/zdjecie.jpg

 

nie czepiasz się, ja bym nie zamontowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę, że mała dyskusja na temat okien wypadła...?

to, że ktoś ma okna na profilach schuco nie znaczy jeszcze, że ma poprawnie wykonane okna...

po pierwsze rozmiar okna, producent trzymający się wytycznych wykonania okien z danego profilu, jeśli jest uczciwy, chcę zachować renomę nie wyprodukuję okna, które nie trzyma norm wytyczonych przez producenta profili...

tak duże okna tarasowe, HS, HKS są montowane z pogrubionych specjalnych profili balkonowych...

wszystkie te profile posiadają wzmocnienia stalowe...

więc jeśli schuco pozwala zbudować okno w danym rozmiarze i kolorze, producent trzyma się ich norm, okno na pewno będzie odpowiednio sztywne i nic się z nim nie stanie po latach użytkowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam do poczytania...

 

Warto inwestować w okna aluminiowe ponieważ są lekkie i bardzo wytrzymałe, znacznie mniej podatne na uszkodzenia niż okna PCV i okna drewniane. Do tego aluminium jest bardzo plastyczne, można z niego produkować wąskie profile okienne w rozmaitych kształtach niestandardowych: okrągłych, łukowatych czy trapezowych. Okno o wąskich profilach, nawet jeśli ma standardowy kształt prostokąta, wygląda bardzo estetycznie: profile wydają się smuklejsze, a powierzchnia szyby większa. Ogromną zaletą okien aluminiowych jest także ich wykończenie. Aluminium może być zabezpieczane przed korozją przez anodowanie – ma wtedy srebrny, złoty lub brązowy kolor – albo przez malowanie proszkowe lakierami w kolorze brązowym lub białym albo, na specjalne zamówienie, lakierem w dowolnym kolorze z palety RAL. Może także zostać wykończone w taki sposób, by imitować wybarwienie i usłojenie drewna. Estetyka wykończenia to niepodważalny atut okien aluminiowych. Ale mają też wady...

 

Osoby, dla których zalety okien aluminiowych przeważają w momencie decyzji o tym, jakie okna wybrać do własnego domu, powinny zdawać sobie sprawę z ich wad. Należy wybrać okna aluminiowe z tzw. profilami ciepłymi. Wyposażone są we wkładkę PCV w ramie, która zapewnia im lepszą izolacyjność cieplną niż ta, jaką mają wykonane w całości z aluminium profile zimne (te w zasadzie stosuje się jedynie w budynkach użyteczności publicznej). W polskich warunkach klimatycznych najlepiej, gdyby były to okna trzykomorowe, bo lepiej izolują termicznie. Niemniej jednak okna aluminiowe nigdy nie osiągną takiej izolacyjności cieplnej jak okna drewniane czy nawet okna PCV. To największa wada w przypadku okien montowanych w lokalach mieszkalnych. Do tego nie można poddać ich renowacji. Jeśli profile zostaną zniszczone, np. poprzez uszkodzenie powłoki ochronnej i korozję niezabezpieczonego w tym miejscu metalu (a niestety okna aluminiowe stosunkowo łatwo się rysują), okna trzeba wymienić na nowe.

 

Na minus dla aluminium

 

Tylko okna min 3 komorowe z przekładką plastikową mogą nadawać się do domu, ale jakość okien i ich stan po dwóch lub trzech latach odbiega od tego co widzimy na początku, profil aluminiowy pracuje nieustannie na połączeniu i wyciera się, powstają szczeliny i nierówności, klipsy trzymające szybę luzują się, a zawiasy i okucia źle dopasowane lub montowane po roku lub dwóch latach są luźne i hałasują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...