Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Tak, też tak myślę, że w tej cenie, to raczej drewniane... A wiesz, że ja do drewna jak do jeża podchodzę :rotfl: Chociaż przyznam, że znalazłam podobny opis jak tych alu dla drewna i piszą, że są zdecydowanie cieplejsze niż pcv :wiggle:

 

W tych alu boję się tycb współczynników. Dobrze pisałaś, że przy dwóch szybach masz ciepło. Przy alu pewnie by tak nie było...

 

reni, a możesz mi podesłać tę moją wycenę na maila, jeśli gdzieś ją jeszcze masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ania wyceny już nie mam, ale poszukam w firmowym mailu, drzwi mam drewniane w kolorze okien ale brama szara Normstahl nie drewniana, i nie koniecznie okna po tynkach i wylewkach, oczywiscie że można ale ja okna miałam pierwsze montowane i nic się nie stało, wystarczy zabezpieczyć i ciągle wietrzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania nie wiem czy tak jest ze wszystkimi szybami bo dopiero po zamontowaniu okien to zauwazylam ale u nas (mam okna Jezierskiego z tym lepszym wsp szyb chyba 0,5 ) szyby nie są białe tylko lekko brązowawe.

Tak czytam te twoje rozwazania o oknach i sama pukam sobie w glowe bo ja wlasciwie zamowilam okna z marszu (spodbal mi sie profil ) .Jak jeszcze doczytałam ze Saly ma problem ze swoja przesowka to mam ochote wskoczyc w samolot i sparwdzic jak to u mnie dziala (okna zamontowane ponad rok temu ale nie uzywamy przesówki )Rowniez mam skrzydlo 360 cm (dzielone na 3 czesci) tylko o wys 120 cm .Saly u Ciebie to okno "rusza" sie nawet wtedy gdy jest zamkniete?:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, pytałam o wycenę, bo na mailu mam, ale z 4 oknami HS, a w rezultacie będzie jeden HS więc wyszłóby jeszcze taniej...

 

Ty masz sosnę, czy meranti? A można je tylko polakierować, żeby w śordku były w kolorze jasnym, takim sosnowym właśnie, a RAL na zewnątrz?

 

kakusku, ono się gibie chyba jak je Saly otwiera... Ale ona pisała, że ma bez wzmocnienia :roll:

 

Lecę do mazo oglądać drzwi i okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania ja mam dąb, pisałam ci o sosnie dlatego ze tańsza i jeśli malujesz na ral to moze byc, ja mam dębowe bo w sośnie nie podoba mi sie uslojenie a ja mam okna kolor teak i lazur lakier więc usłojenie jest widoczne, okna mozesz od zew pomalować na ral a od srodka wybrany kolor z palety producenta, zazwyczaj sa tam dęby, teaki, orzechy takie wszystko drewnopodobne kolory jak i na pcv robią

 

mazo ma cudnie i dziś bym okna malowała farbą kryjącą na ralowski, tak jak mam w kuchni, tylko kupiła bym sosnę bo dąb to grzech malowac kryjącą farbą, ale nie namawiam cię bo bedziesz miała ładniej niz ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sosna i malować. Ale na taki jasny "drewniany" kolor to też farbą kryjącą malować? Chodzi mi o kolor klonowy, sosnowy... Te odcienie... To też farbą? No i przy ewentualnych drewnianych oknach co z miejscem na rolety?

 

Wkurza mnie już to, że zaczęłam tak temat drążyć... Trzeba było pójść do oknoplastu, kupić Vekę i mieć wolną głowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka no takim myśleniem no nigdzie nie zajdziemy, trza było siedzieć na dupce w mieszkaniu i już

 

 

 

na taki jasny sosnowy kolor to malować lakierem i tym co proponuje producent, np ma tam jakieś drewnonaturalne kolory, czyli bejca i lakier, albo na biało od wewnątrz kryjącą farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rolety out i już po kłopocie a za tę kasę na wczasy

 

Nie do końca... Jak rolety pójdą out, to kaskę za rolety do drewnianych okien trzeba będzie dołożyć - okna z roletami w pcv wyjdą i tak taniej niż same okna w drewnie :roll:

 

reni, Ty masz jakieś wzmacniane szyby na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola - info dla Ciebie w sprawie Schueco - pan Robert zdecydowanie rozwiał moje wątpliwości co do niestabilności wycenionych dla nas okien... Suwanki nie są robione na ramie okiennej, tylko na ramie drzwiowej 103mm (okno ma ramę 83mm). Drzwi balkonowe 180x230 to normalny wymiar i nie ma powodu, dla którego miałyby być niestabilne... Na wszystkie okna jest gwarancja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...