Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Esiak, pan Robert też skutecznie rozwiał moje wątpliwości, ale wiesz... Musiałam temat ruszyć i trochę podrążyć ;)

 

I tak... Po wymianie maili z bobim okazało się, że ma normalnie 2 szyby w swoich oknach alu. Napisałam więc, żeby pan zmienił mi ofertę na 2 szyby. Podczas rozmowy pan mówił, że różnica będzie znaczna, bo te wycenione dla mnie to najwyższa półka więc zobaczymy, co znaczy znaczna :wiggle: I przede wszystkim, bobi wydał bardzo dobrą opinię o tych oknach (przynajmniej w porównaniu do pcv). Napisał, że się nie odkształcają, nie obwieszają więc nie trzeba ich regulować, są sztywniejsze i ładniejsze. Cóż... Co klient, to opinia... I bądź tu człowieku mądry... Za oknami alu jest fakt, że idealnie zgrałabym kolor z roletami, poza tym niestety chyba koniec plusów dla mnie. Takich subiektywnych plusów, bo oczywiście można też mówić o sztywności itd... Na minus jest cena, bardzo słabe współczynniki i to, że mają najzimniejsze ramy... Zimniejsze od pcv i duuuuuzo zimniejsze od drewna :roll: Choć tutaj też bobi twierdzi, że jakoś szczególnie różnicy nie odczuwa, jeśłi chodzi o ciepło w domu i grzanie...

 

Pan Robert wyceni mi sosnę z pakietem dwuszybowym. Tutaj byłoby pewnie bez rolet, bo plastikowe rolety do drewnianych okien to zbrodnia by była. reniu, info dla Ciebie. Mąż jest za drewnem i w sumie zaczyna też rezygnować z rolet więc jak oferta będzie do przyjęcia to nie wiem, czy nadal się będę głupio przy nich upierała ;) Zobaczymy :) Przeciwko drewnianym oknom (poza ceną) jest ich pielęgnacja, natomiast plusów jest wiele... Są piękne, są trwałe i wytrzymałe, można je regenerować więc są na lata, no i mają najcieplejsze ramy ze wszystkich okien :roll:

 

Czekam jeszcze na ofertę na żaluzje fasadowe...

 

I wiem, że nic nie wiem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

wszyscy mącą Ci w głowie, ja też zamącę, bo u nas, jak u Reni będą okna drewniane (tyle że u nas montowane po tynkach i wylewkach, bo niektóre firmy zaznaczają w ofercie, że takie są warunki gwarancji - mamy 5 ofert).

Naturalne, piękne, ponadczasowe, i co bardzo ważne - z możliwością renowacji, konserwacji, zmiany koloru.

Mam od 10 lat piękne okna drewniane w mieszkaniu i nie zamieniłabym ich na żadne inne.

Chyba musisz zebrać wszystkie oferty, porównać, i zdecydować ostatecznie, jakie mają być, alu, pcv, czy drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharlotka, wiesz, co jest absurdem w tej sytuacji? Że ja po prostu chciałam pcv z roletami, a przez zamieszanie z kolorem zaczęłam rozważać prawie wszystko, co oferuje rynek. I dlatego decyzja jest trudna, bo zupełnie nie taka, jak od początku zakładałam... Mam zrezygnować z rolet, okna wziąć nie 3 a 2 szybowe itd... Wszystko odwrotnie... Ale mam nadzieję, że wybierzemy mądrze. I zgadzam się z tym, co piszesz o oknach drewnianych. Ja doceniam szlachetność drewna, tylko jakoś zawsze go unikałam i ciągle jeszcze się zapieram ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

to może najlepsza ta Wasza pierwsza decyzja? PCV z roletami?

Wiesz, zawrotu głowy można dostać od oferty rynkowej, przyznaję; my sfokusowaliśmy się tylko na drewnie i koniec. Nie muszę już analizować, że może alu, może pcv, albo drewniano-aluminiowe, bo bym zwariowała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharlotka, gdybym dostała rolety dokładnie w takim kolorze jak okna, to w ogóle bym tematu nie rozwijała. Ale mam do wyboru albo antracyt (wtedy wszystko do siebie pasuje, ale kolor trochę ciemny - nie do końca do mojej wizji domu pasuje), albo jasne okna (takie, jak bym chciała), ale wtedy rolety trochę innego koloru... I tak źle, i tak nie dobrze :roll:

 

No powiedz, nie razi Cię takie zestawienie? Okna mają kolor idealny. Rolety w tym wypadku muszą być srebrne, bo szarych nie ma... Co o tym myślisz?

 

http://i2.fmix.pl/fmi299/107034b800162bc64e6b57ed/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2667/629bac95001d6d254e6b57f6/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatecznym efekcie może być fajnie.

 

:hug:

 

Elewacja będzie biała więc rolety nie będą się bardzo odznaczały... Poza tym, rolety spuszczane są na noc więc nie będą za dnia oglądane. Nie mają być ozdobą...

 

W zestawie antracytowym bardzo podoba mi się kolor, ale boję się, że ostatecznie dom wyjdzie zupełnie inaczej, niż to sobie wyobrażam... Poza tym ciągle męczy mnie fakt, że zasłonięte rolety spowodują w domu nieprzyjemny efekt, bo są bardzo ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam wlaśnie na zdjęcia montażu rolet u reziego. Dla mnie jego dom jest jednym z piękniejszych na FM. Jestem bardzo zaskoczona, bo okazało się, że do okien w jakimś kolorze drewna (nieistotne jakim) ma białe rolety zewnętrzne - takie, które giną na tle elewacji. Mam nawet fotę, ale nie chcę zamieszczać bez pozwolenia. Fotka jest TUTAJ. Jedyna w wątku więc wiadomo, która to :) Tylko dolna listwa zrobiona jest w kolorze okien, bo ona wystaje troszkę więc jak rolety są zwinięte to się w oczy nie rzuca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na ofertę na żaluzje fasadowe...

 

I wiem, że nic nie wiem :rotfl:

 

Anna, nie zwariowałaś jeszcze? :lol:

 

Słuchaj, z ciekawości zapytam. Ile masz okien suwanych (w tym hst)

 

Bo Twoja wycena (48tys) na 24 okna z roletami zintegrowanymi wydaje się*być o wiele lepsza od tego co ja zapłaciłam za swoje Veki :rolleyes: z roletami

Mam 11 okien, jedno hst, 3 małe 90-tki i zapłaciłam wcale niewiele mniej (po znajomości!) Coś mi nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariuję pomalutku

 

http://emoty.blox.pl/resource/36_1_42.gif

 

Moni, ja mam 24 okna, w tym 10 tych wąskich wysokich. HS jeden i mały (200x230). Reszta standardowa. 3 balkony, jeden większy fix (270x230), 2 większe w poziomie (210x90) i reszta to normalne, pokojowe i łazienkowe okna. Ta cena 48 tysi uważam, że jest super. Wszystkie rolety są elektryczne, pakiet 3 szybowy, okucia WK1. Oferta super. Tylko wiadomo, w czym problem :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, nie no super hiper!

Chyba z ciekawości wycenię swoje marne 11 okien z roletami (masz do wszystkich rolet przyciski somfy i dwa centralne piloty)

A masz rolety radiowe (rts) czy przewodowe?

Bo kurcze no, przepłaciłam tyle i jeszcze po znajomości???

 

Ty wiesz co, ja to bym wzięła i podjęła decyzję. Wariujesz z tymi kolorami. I tak będą śliczne, a za chwilę nie będziesz na to zwracała uwagi.

Będziesz miała szare i już

Za bardzo się z tym spinasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz rolety radiowe (rts) czy przewodowe?

 

Wiesz co... Była mowa o radiowych i chyba takie są wycenione, ale głowy nie dam :roll:

 

Bo kurcze no, przepłaciłam tyle i jeszcze po znajomości???

 

Po znajomości najgorzej, niestety... Ja tam wolę u kogoś, kogo nie znam - przynajmniej nie mam oporów, żeby twardo negocjować :lol:

 

Ty wiesz co, ja to bym wzięła i podjęła decyzję.

 

Ja też, ale łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, zwłaszcza, że wybieram mniejsze zło, bo żadna decyzja nie zadowoli mnie w 100%. W każdej sytuacji muszę z czegoś zrezygnować. Wiem, wiem, nie można mieć wszystkiego :roll:

 

Za bardzo się z tym spinasz

 

Bo już mi się te okna i oferty w oczach mienią http://emoty.blox.pl/resource/BlurryDrunk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już mi się te okna i oferty w oczach mienią http://emoty.blox.pl/resource/BlurryDrunk.gif

 

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Ciebie trzeba bacikiem potraktować (Magda by się przydała, ja nie umiem wstawiać tych emotek)

Wybieraj i koniec, bo sto lat będę tu wchodzić i dalej czytać o dylematach okiennych Anny :p

 

Sprawdź czy to rtsy, bo u mnie same rolety wyszły ponad 16tys (do 11 okien, w dwóch oknach, tych dużych po dwie), wycenialiśmy w innych miejscach i takie same wychodziły ponad 25tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nawet Twoje Rale znam na pamięć :lol:

 

O widzisz... Człowiek całe życie się uczy :lol2:

 

A w kwestii podjęcia decyzji... Z tego wszystkiego to chyba wolałabym już pcv albo alu, żebym mogła wiosną lub latem zamontować, bo jak przyjdzie mi czekać z oknami drewnianymi do etapu "po tynkach i po wylewkach" to trzy razy umrę i sto razy decyzję zmienię :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...