Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jeszcze jak chcesz, to mogę Ci podesłać foty, bo pan Robert przesyłał mi na maila. Tylko musiałabyś podać jakiegoś maila prywatnego. Mam foty okien w kolorze 7001, 7016, 7012, mam też drzwi 7012 i 7016. Wszystko montowane przez pana Roberta.

 

 

Chetnie

Edytowane przez Kamka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, doszukałam się tych informacji w necie... Jeśli masz wycenione prestiż 6 komorowe ze wspólczynnikiem szyby 0.7, to masz szklenie 36mm, czyli 4-12A-4-12A-4, tak jak pisał Esiak. Czyli szybę masz taką jak u mnie, ale masz mniejsze przestrzenie między szybami i mniej tego gazu wypełniającego, stąd gorszy wspólczynnik. U Ciebie ta komora ma 12mm, u mnie 16. Ja mam szklenie 44mm.

 

Żeby w tych oknach mieć 0.5 na szybie musiałabyś mieć szklenie 48mm. Zobacz sobie TUTAJ. Mam nadzieję, że troszkę Ci rozjaśniłam sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to uderz o ofertę do p. Roberta z HeKaPlastu :)

ja nie chciałam HeKa, bo mieliśmy od nich okna w pierwszy domu i były źle zamontowane, sporo poprawek i wymiana jednego okna, bo było krzywe

wiem, że to kwestia ekipy montującej, ale po prostu się uprzedziłam

ale się do pana Roberta zgłoszę (jak już stanę na nogi, bo przez telefon czy mail, to nie rozmowa ;) ) wolałabym się z nim spotkać osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, a ja myślałam, że mam problemy z podejmowaniem decyzji i nad wszystkim długo myślę :) a już okna Pan Robert w piątek nam zakładał :) Mam szklenie takie samo jak Esiak- 4-18-4-18-4. Takie szklenie powoduje też bardziej kanciate narożniki. Mogłam wziąć 4-16-4-16-4 i miałabym bardziej zaokrąglone przy tych samych parametrach ale oczywiście byłam za bardziej kanciastymi. Także życzę szybkiej i satysfakcjonującej decyzji :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...